Гримиране - идеи и техники. Тема №80

  • 48 874
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Някой от вас има ли палитрата на Urban Decay heat?
Питам и за малката, и за голямата.
Имам peachy matte и се чудя имам ли нужда от още една палитра в топли цветове. 😊
Аз имам и 3-те палитри (2-те Heat + Peachy Mattes) - и според мен са различни - все топлi, но подтоновете им са различни спрямо тези на 2/3 от Пийч матовете. Прасковената е и най-"суха", матовете в другите две са по-"маслени". Пийч - пролетна, Хийтчетата - есенни.
   

Малката Хийт ми е ужасно любима, голямата също съм изгребала наполовина. Може вместо голямата Хийт да погледнете Модерн Ренесанс също.

# 31
  • Мнения: 3 640
Благодаря ви, момичета. Докато чаках отговори тук, разглеждах и други "есенни палитри" и загледах и една на Smashbox. Имам тяхна основа за сенки, от която съм повече от доволна.

# 32
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Anastasiya, имам я и тази :доста_засрамен_емотикон:

Много е компактна, много ми е удобна за път, най-светлия цвят го употребих целия (перфектен ми е като основа); винонечервеният го ползвам непрекъснато, но като цяло цената на тези Смашбокс палитрички е малко висока за това, което предлагат като количество/качество. Пигментацията не е най-високата, което на мен ми харесва, понеже често правя "watercolor" грим т.е. не драматично наситен.
https://www.smashbox.com/product/6029/45663/Eyes/Eye-Shadow/Cove … .ds#/shade/Ablaze

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 18:29 от Agent Provocateur

# 33
  • Мнения: 7 565
Аз също харесвам палитрата на Смашбокс, като качество е добра - пигментирана, дългатрайна, лесно се блендва. Не е нещо уау като Наташа Денона, но мисля, че качеството е като това на Urban decay. Но съм съгласна с Агента, че цената е висока за малкото количество сенки в нея.

Иначе и аз имах Just peachy mattes, както и Heat, вече и двете ги нямам, но и според мен цветовете в тях са различни.

# 34
# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 020
За есента имам да използвам TF Gingerbread ExtraSpice и TF Peach Matte
Имам и една Cranberry na Makeup Revolution, с която да допълвам горната с по-тъмни цветове.
Пастелените и розовите ги оставям за пролет-лято.

Есмералда, изпусната съм те, а искам да видя око, че тази Худа вече не ме вдъхновява толкова.

# 36
  • Мнения: X
Аз имам Смашбокс ablaze. По-скоро имах- разкарах я, за мен не е ок. А за цената си- още по-малко. Оставям настрана фактът, че  не е пигментирана или кой-знае колко контрастна, подобна визия също ми допада, но като цяло подобно качество не отговаря на цената си. За мен UD heat (само тя и чери от нейкед палитрита за мен като качество са ок, но чери не ми беше ок като цвят) и модерният Ренесанс на Анастасия са много по-добри в този клас.

# 37
  • Мнения: 7 565
Чудя се дали между различните партиди няма някаква разлика - моята Ablaze беше част от коледна колекция и качеството беше доста добро, но пък друга палитра на Смашбокс - Crystalized е пълна скръб, точно както описва Ния.
И аз съм много доволна от качеството на Чери и Born to run, в момента те са ми единствените на Urban decay, но заглеждам и Honey. Някой да я е пробвал и да даде отзиви?

# 38
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Може и това да е, Есмералда...

А онзи ден си разопаковам първата в живота миглоизвивачка и дребният ме поглежда и каза "а, съседчето има такова нещо, дай да ти покажа какво се прави с него". За справка, съседчето е на 10 год, моят маймун - на 9 год!

Домъчняло ми е за тези чартове, помните ли ги! Ерата преди Ютюб и Инстаграм инфлуенсърките Simple Smile
   



      Eyes:
Eye Kohl in Smolder – to draw along lash lines, blending out with a
226 angle brus h in a graphic feline pulled out shape
Ey e Shadow in Carbon – blended over the liner
Pigments in Golden Lemon and Vanilla – blended to create a gold highlight
for the brow bone, inner part of the soc ket, inner corners of the eyes
and all around the to p of the cheekbon e in a ‘c’ shape
Opulash Mascara in Bad , Bad Black – applied to lashes
Eye Shadows in Embark or Mystery for brunettes, Omega on blondes – to define brows in the eyeshadow suitable for their colouring
FACE:
Studio Sculpt Foundation – applied with a 191 brush
Loose Invisible Set Powder – to set the skin, for a matte finish
Sculting Powder in Sculpt – to contour under the cheekbones
Lip:
Lipstick into Pamper (Available Fall 2010) – for a creamy natural tone but not an erased lip  
http://thestylemongers-us.blogspot.com/2010/03/milan-fashion-wee … tics-face_05.html

Последна редакция: чт, 20 авг 2020, 21:50 от Agent Provocateur

# 39
  • София
  • Мнения: 4 709
Тези сенки дали са хубави?

# 40
  • Мнения: 1 355
Препоръчайте ми някой хубав сс крем? 🐸

# 41
  • Мнения: 282
И аз да питам - можете ли да ми препоръчате cheek and lip tint/stain, който да закупя от Сефора/Дъглас/друг физически магазин и стои естествено? Напоследък си харесвам кожата, не ми се носят бб кремове и пудри, но искам малко естествен цвят. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 640
Препоръчайте ми някой хубав сс крем? 🐸
За мен най-доброто, което съм открила (Диор и Шанел и т.н. не съм ползвала) е СС крема на Лумене - грижа, фактор, покритие..
Кожата ми е нормална и леко се омазнява на нослето при големи жеги. С него съм от сутрин до вечерта без да мръдне и не се нуждая от пудра през деня.
Покритието е леко към средно, а завършека е много естествен - нито светя като крушка, нито съм сух пълен мат.
И не на последно място, има голям избор от цветове и с най-различни подтонове. Моят цвят е fair - светъл и жълт подтон. През лятото, когато имам тен, го смесвам с tan, който пък изглежда много естесвен и не оранжевее.

# 43
  • Мнения: X
Мари, какъв цвят търсиш?
Любимците ми са на Бенефит (те май имат само един), YSL имат много приятен продукт също, но на твое място бих погледнала крем-ружове. Напоследък много си падам по крем руж на устни и бузи, като според мен стои по-красиво от стейн.

# 44
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Последно си купих такъв на Bite (крем към пудра руж, червило, сенки) ....  Biscotti Multistick, на очите е най нетраен!

Общи условия

Активация на акаунт