Препоръчайте ми книга като ... - тема 3

  • 61 039
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 64
Препоръчайте ми нещо подобно на "На запад от Рая" на Изабела Шопова. В книгата  разказва за пътешествията си из Австралия. Сега ми се чете добре написан пътепис за Латинска Америка, но може и друга дестинация.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 418
А "На изток в Рая" пак от нея чели ли сте? На мен лично тя повече ми хареса.

# 32
  • Мнения: 787
Здравейте, сещате  ли се за четиво като "Компаньонката на краля" от Ан О'Брайън

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Препоръчайте ми нещо подобно на "На запад от Рая" на Изабела Шопова. В книгата  разказва за пътешествията си из Австралия. Сега ми се чете добре написан пътепис за Латинска Америка, но може и друга дестинация.
На мен също ми хареса книгата и изчаквах да се появи някакво предложение. Но ми се иска да ти предложа "Южната стена на Анапурна" от Крис Бонингтън. Човекът покорява върхове. Много ми беше харесала, а я има и в Читанката , така че може да я прегледаш .

# 34
  • Мнения: 1 328
Боже, толкова ми хареса Зулейха отваря очи! За жалост, май няма друга книга на авторката. Отдавна не съм чела нещо съвременно, което така да ме грабне.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 418
Тя издаде преди 2 години нов роман, "Дети мои", но още не е преведен на български.  Ако четете на руски, има го за четене онлайн в доста сайтове.

# 36
  • Мнения: 9 564
Търся си някакви "дамски" книжки като тези на Александра Потър, Сара Джио, Керстин Гир и подобни. Simple Smile Без еротични или много сладникави романчета. По възможност нещо леко, забавно и без драми.

# 37
  • Мнения: 4 566
Чете ми се някоя историческа автобиографична книга написана в първо лице?Препоръки?

# 38
  • Мнения: X
Препоръчайте ми нещо подобно на "На запад от Рая" на Изабела Шопова. В книгата  разказва за пътешествията си из Австралия. Сега ми се чете добре написан пътепис за Латинска Америка, но може и друга дестинация.
Защо не погледнеш книгите на Джералд Даръл? Във всяка от тях (с изключение на трилогията за детството му) се описва пътешествие в някое екзотично кътче на света. При това - по изключително забавен начин и с типичн британско чувство за хумор.

А "На изток в Рая" пак от нея чели ли сте? На мен лично тя повече ми хареса.
"На изток в Рая" не беше ли от друг автор? Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 19 977
"На изток в Рая" не беше ли от друг автор? Wink
Мне, "На изток от Рая" е на Стайнбек, а "На изток в Рая" е на Изабела Шопова.

# 40
  • Мнения: 1 544
Ако ти е интересна спортната тема, но без да е свъзана с жените в мъжкия спорт, Фредрик Бакман - "Бьорнстад" и "Ние срещу всички".

В "Ние срещу всички" доста се засяга и темата за жените в спорта - треньорката на мъжкия отбор е жена, както и една от учителките, която към края на книгата направи мма клуб и Ана, приятелката на Мая, показа талант и даде заявка да стане професионалист един ден.В "Брит Мари беше тук" пък става дума за футбол, но и в трите книги спортът се разглежда като единственото нещо, което държи хората в малкия град обединени и служи за фон, на който се разглеждат теми като приятелството, принадлежността и въобще човешките отношения.
Още "Първобитният звяр" от Джек Лондон, но там няма жени, изцяло мъжко съревнование на чест и сила.
Назад видях, че се търси нещо подобно на "Оризовата майка" и да кажа, че от Рани Маника съм чела още една книга "Японският любовник", също много увлекателна.
След "Сянката на вятъра" е логично да се продължи с "Играта на англела" от същия автор, тя е даже още по-интересна.

Последна редакция: ср, 21 окт 2020, 22:32 от Rayna13

# 41
  • Мнения: 105
Здравейте, последно четох на Силвия Плат Стъкления похлупак и на Рона Хафе (Jaffe) The best of everything. И двете ми бяха много депресиращи (и особено първата). Някой да може да препоръча нещо, което да е пълна противоположност на (някоя от) тези двете?

# 42
  • Мнения: X
Удхаус, Джералд Даръл... По-жизнерадостна и оптимистична проза трудно може да се намери.

# 43
  • Мнения: 251
Здравейте, можете ли да ми препоръчате книги за управлението на Династията Романови?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 418
Здравейте, можете ли да ми препоръчате книги за управлението на Династията Романови?

Предвид факта, че династията е управлявала три века, може ли малко да уточните кои владетели или поне кои периоди са ви интересни, и най-вече какви книги търсите - исторически съчинения, биографии, мемоари, художествена литература или някакви популярни обзори? Защото владетелите на Русия от тази династия са 22-ма с регентите, само за Петър Първи  например има тонове литература, отделно огромната част от руската класика е създадена и отразява живота по време на царуването на някой от Романови.

Общи условия

Активация на акаунт