Септември наближава вече, чакаме те, мъничко човече! Тема 7 (2020)

  • 34 787
  • 561
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 363
Да, имат скокове в растежа, когато търсят повече храна. Имат и mental leaps, когато порастват, усвояват нови неща. Тогава пък са без образно кисели и не спят. Изобщо, да има веселба 😂 наше и аз вчера се замислих колко по-лесно би било, ако спра да кърмя, но имайки кърма, е грехотс да го направя.

# 496
  • Мнения: 136
Здравей, може ли да споделиш как ги даваш капките Биоамика с био гаята, тъй като и ние приемаме, но само Биоамика, а тези капки няма много много информация и мнения за тях, но от болницата още ни ги изписаха.. Благодаря!
Честито на всички родили наскоро Simple Smile
Жасмин, аз съм с плоски зърна, в болницата и първите 2-3 дни вкъщи се цедях и давах от шише, голяма хамалогия. Много е изтощително. Първият път като пробвах със зърна не засука и реших, че няма да се получи, но след няколко хранения пробвах пак и стана! Вече е на месец и половина и си яде само със силиконови зърна, спасяват ме. Ползвам тези на chicco размер С/М.
Относно чайчетата, в една билкова аптека ми направиха специален за колики с лайка, анасон, копър, мента и май още 1-2 билки, но не помня какви. Не знам колко помага, пие 20-30-40мл на ден, заедно с това му давам и капки Биоамика и пробиотик Биогая. Мисля, че вече попреминават коликите при нас, дано не се върнат.

# 497
  • Мнения: 47
Jasmin, знаеш ли, след като се направи чайчето на хип с копър и анасон колко време може да се дава, че и аз купих такова, ама никъде не пише, а малката много не го харесва...

# 498
  • Мнения: 335
Момичета, нещо се разболявам. Какво мога да пия, освен чай и вит ц? С бебка се кърмим.

# 499
  • Мнения: 1 716
Биозин мама, парацетамол, осцилококцинум- той е точно за начални стадии.

# 500
  • Мнения: 363
Пчелен прашец, джинджифил с мед

# 501
  • София
  • Мнения: 3 189
Момичета, някой пие ли Лактил? Някакъв ефект има ли?
Сминдухът ми е на привършване и се чудя дали да ги пробвам.

# 502
  • Мнения: 17
Момичета, нещо се разболявам. Какво мога да пия, освен чай и вит ц? С бебка се кърмим.

И аз бях така тази събота и си взех осцилококцинум и таблетки куикс ,които са безопасни ,ако кърмиш . При мен помогна тази комбинация Simple Smile

# 503
  • Мнения: 2 137
Iv_nikolova, аз правя нов чай всеки ден. Малкият също не го харесва, но колкото изпие - толкова.

Аз също се интересувам как се дават био амика и био гая заедно.
А също така да попитам носите ли колан за прибиране на корема?

Орхидея, да пресечеш настинката бързо, бързо!

# 504
  • Мнения: 37
Iv_nikolova, аз правя нов чай всеки ден. Малкият също не го харесва, но колкото изпие - толкова.

Аз също се интересувам как се дават био амика и био гая заедно.
А също така да попитам носите ли колан за прибиране на корема?

Орхидея, да пресечеш настинката бързо, бързо!
ЗДРАВЕЙТЕ, аз нося колан за прибиране, относно капките:сутрин на гладно давам 5бр капки био гая, а след 15:00 часа следобед започвам да давам на всяко хранене по 5бр капки био амика, настинка прекара Баткото, после мъжът ми и сега съм аз, пия инфлоцид той е хомеопатичен и смуча трахизан , но не кърмя 🤗😊

# 505
  • Мнения: 335
Iv_nikolova, аз правя нов чай всеки ден. Малкият също не го харесва, но колкото изпие - толкова.

Аз също се интересувам как се дават био амика и био гая заедно.
А също така да попитам носите ли колан за прибиране на корема?

Орхидея, да пресечеш настинката бързо, бързо!
Уфф, дано. Днес цял ден съм на чайове, довечера ще правя компрес.
Колан не нося, но ми се струва, че корема ми е от повечето ядене, не от бременността. Дано се прибере самичък.

# 506
  • Мнения: 363
Аз не нося колан, с първото също не съм. Коремът почти се е прибрал, но ще си остане една пухкава част, за която ще си трябва тренировка. Поне нямам никакви стрии. Хората уж са доволни от коланите, но не си представям нещо да ме стяга където и да е в момента.

# 507
  • Мнения: 231
Нелка, аз пия лактил и съм доволна. Увеличи ми се доста кърмата, съчетавям го с чая ня хип.


Момичета, някой пие ли Лактил? Някакъв ефект има ли?
Сминдухът ми е на привършване и се чудя дали да ги пробвам.

# 508
  • Мнения: 1 560
Моят корем се прибра много бързо, не съм носила колан.
Лекарства - аз Нурофен съм пила, Ангал за смучене и Цитровит.
Относно капките - сутрин давам витамин Д и 5 капки БиоГая. На всички останали хранения му давам по 8 капки БиоАмика (на опаковката пише по колко капки да се дават според възрастта и пише на 6 хранения максимум да се дават). Борис има 6-7 хранения (отскоро започна понякога да ги разрежда на 6) и ме устройва тази схема. Пада се по 5-6 пъти на ден да му давам. Като че ли вече няма колики, обаче ме е страх да му ги спра и мисля може би още месец да му ги давам.
П.С. Всички капки ги давам преди кърмене с лъжичка.

# 509
  • Мнения: 363
Момичета, как сте? Аз съм вече тотално зашеметена от умора, бебка си се буди на 3-4 часа нощем, обаче проблема е, че като се събуди в 1.30-2.00 и започва едно кокорене, гърчене, плач, после заспива на ръце и няма оставяне в леглото до следващото хранене. После уж заспива, но ръмжи и сумти в леглото и е доста трудно да се спи покрай нея...

Общи условия

Активация на акаунт