Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 21

  • 38 487
  • 822
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 14 966
Споделяла съм и друг път, че бях категорично против студенти-първокурсници, защото патих веднъж. Изнесоха се юни месец, вече групирани с други приятели и с предпочитания в други квартали. Освен това бяха малки, без навици - мамина Богдана и мамин Златен. И въпреки това, тази есен , по настояване на брокерите, повторих грешката.Вината си е моя, да.
Вече писах в темата, че след месец се изнесоха. Още не съм обявявала апартамента, само дадох ключ на брокерката, с ясно съзнание, че сега е крайно неподходящ сезонът и за огледи, и за активно търсене на квартири.
Ще изчакам, колкото е нужно. Всеки си пати от грешките. Ако септември си бях дала апартамента на работещи  / дори и учещи хора/, нямаше да се ядосвам сега от тъпата си грешка.
Но, ако допуснем, че моите момичета / бившите вече наемателки/, ми звъннат да попитат дали е свободен апартаментът, за да го наемат пак, те ще са последните, на които да го отдам отново.

# 751
  • София
  • Мнения: 2 412
Според мен таргет групата "студенти" предполага определен тип имот.
Ако гоня тази таргет група, ще инвестирам в малки имоти, в конкретни квартали, евтино обзавеждане (дуракоустойчиво по възможност), което да не ме е яд, ако бъде съсипано.
И ще се примиря психически с идеята за купони, нужда от пребоядисване, подмяна на мебели.
Знам за изключенията, но те са точно това - изключения.
При мен нямаше нито един потенциален наемател-студент. Ако имаше, предполагам, че не бих се съгласила.
А всъщност, дори да е имало, най-вероятно не съм разбрала, защото брокерката знае какво търсим и по изключение би предложила студент.

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 14:39 от Илит

# 752
  • Мнения: 14 966
Моят е много близо до НБУ, голямо тръшкане е всеки път и молби от родителите на първокурсници. Иначе под ап. ми живее един свирепник, който не допуска никакви купони, аз и за други наематели се притеснявам и предупреждавам, защото си е крив комшията, та пъдар не е нужен.
Мен всяка година ме убеждават колко е добре да го давам на студенти, дааа---ммм. А знаят, че съм категорична, но току ми захванат мантрата. Тази година се оставих. И момичетата бяха много напети и благонадеждни, но ето какво стана.
То си има лаф, че е нормално веднъж да сгрешиш, но повториш ли грешката, ще има и трета .
Да бе , да.

# 753
  • Мнения: 18 570
Самата идея за наематели, които не могат да плащат сами, а разчитат на друг - в случая на родители, - за пари, за мен вече е червена лампа.

# 754
  • Мнения: 14 966
Така е, да.
Аз си дрънкам тук, за да предпазя други хора.
С тези последните, исках да подпиша договора с родителките.
И какво от това.
дано никой не прави моите грешки, че и два пъти.

# 755
  • София
  • Мнения: 16 061
Ясно е, че братовчеда не пази апартаментите са тях и не ги чака с погача.  Другите потенциални кандидат-наематели са млади мамчета с деца в у-ще, дошли от врачанско, Мизия, околностите на Кнежа. Мъжлетата работят в чужбина и изпращат пари, а маменцата се бутат в гарсониери и като метнат децата в у-ще отиват на кафе в мола. Поръчват храна на адрес, изобщо докато имат пари са силни-вилни. Обаче ако Тати се забави със превода първо спират да плащат наем и режийни.  А сега и доста татенца се завърнаха и си прибраха половинките на село. Наем в този град се плаща след като месеца е минал, не като в София. Масово ползват депозита за последен наем, независимо какво са подписали в договора.   Търново за живеещите там и за посетителите е различен град. За първите е умиращ, нищо не се развива и няма перспектива. За вторите е приятно градче с много млади хора и заведения. И последните през 2020  не са с  поносими обороти.
По-интересното в споделената от мене история е как приключват договорните отношения разните пишман-бизнесмени продаващи нещо си. Зарязва си стоката или витрините и = пито, платено, оправяй се.
Таис,  препоръчвам ти да търсиш млади, току що завършили и работещи хора. Те първите жилища ги търсят около бившия университет,  свикнали са в квартала. Не че и това е сигурно - сигурност няма засега.

# 756
  • София
  • Мнения: 5 960
Така е, да.
Аз си дрънкам тук, за да предпазя други хора.
С тези последните, исках да подпиша договора с родителките.
И какво от това.
дано никой не прави моите грешки, че и два пъти.
Два пъти една грешка, стига. Но ти си абонирана за такива кандидати щом си близо до НБУ, ще ти звънят със сигурност Confused
Ако позволиш една шега, отказвай заради кофти съседа, на когото трябва да му се пази пълна тишина. Wink

# 757
  • София
  • Мнения: 1 616
Simple Smile Каква е гаранцията, че ще го наемат пак...
Никаква, ама каква е гаранцията, че ще им го пази също никаква.
Просто там няма търсене, ако не се студентите , почти никакво

# 758
  • Мнения: 18 570
Simple Smile Каква е гаранцията, че ще го наемат пак...
Никаква, ама каква е гаранцията, че ще им го пази също никаква.
Просто там няма търсене, ако не се студентите , почти никакво

Пишеш, че те му давали някакво спокойствие. Какво е това спокойствие, къде е гаранцията, че ще си спазят обещанието "че като се върнат пак ще го наемат", както пишеш.
Неслучайно студентите са един от най-нежеланите типажи за наематели.

# 759
  • Мнения: 9 810
Студентите, като се върнат, ще търсят (отново) най-евтиното, най-близо до купона и така.

# 760
  • София
  • Мнения: 8 570
Самата идея за наематели, които не могат да плащат сами, а разчитат на друг - в случая на родители, - за пари, за мен вече е червена лампа.
 
Имаш предвид студентите като цяло ли? По мое време повечето започвахме работа във втори курс, за да не живеем повече като в катун в общежитията и мазетата на София Simple Smile Задочници търсете Simple Smile

# 761
  • Мнения: 18 570
Самата идея за наематели, които не могат да плащат сами, а разчитат на друг - в случая на родители, - за пари, за мен вече е червена лампа.
 
Имаш предвид студентите като цяло ли? По мое време повечето започвахме работа във втори курс, за да не живеем повече като в катун в общежитията и мазетата на София Simple Smile Задочници търсете Simple Smile

Не само, но конкретният случай е за студенти. И за други важи.

# 762
  • София
  • Мнения: 5 960
Дори на работещи студенти , аз не съм навита Confused
Изобщо диапазона 19-25 годишни , не ме блазни. Една идея да са по-големи и да са работещи хора.
Двойка, семейни, с деца, без деца,,, може. Само да са работещи или поне единият да е работещ, ако ще са млада двойка. Инак какво?
За купони, сбирки, събирания по 3-ма в стая , гаджета, скандали и раздели, за нанасяне септември и изнасяне през юни,  да си търсят общежитие. Grinning Или нещо супер бюджетно без инвестиции в обзавеждане.

# 763
  • Мнения: 2 962
Предстои ми търсене на апартамент под наем и искам да попитам дължа ли комисионна някаква на агенция, ако аз се обаждам на публикувана обява /тоест не съм ангажирала брокер да ми търси  по мои критерии/?

# 764
  • София
  • Мнения: 16 061
 Да, дължиш 50% от 1месечния наем.

Общи условия

Активация на акаунт