Новите директори на училища в София

  • 7 672
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 620
Относно бъдещата на 108, съм със смесени чувства. Тя не беше действащ директор през 4 години, тък като излезе по майчинство. Заради нея напуснаха няколко учителя и така. Иначе имаха интересни проекти от време на време. Но имахме свестна госпожа, но другия клас нямаше късмет. Поне 8 деца се преместих.
Да, отразява се смяната на директори от кой по кой. Факт, че и децата намаляват. Имам чувството, че ни ползват за трамплин и айде у Дружба. Дежурни учители през това време не видях, колкото пъти съм ходела в междучасията беше АД.

# 31
  • Мнения: 774
Само погледнете какъв е конкурсът за директори.Устен и писмен-тест.Ако се издъни нашият човек на теста на устното събеседване го пробутват с повече точки и така нашият човек печели директорското място.Добре са го измислили  МОН.Само родителите си говорим.Керванът си върви,кучетата лаят.

# 32
  • Мнения: 47 991
Абе радвайте се, че такива директори се махат и придвижват напред .... В някои училища са се закотвили и край...

# 33
  • София
  • Мнения: 18 047
Абе радвайте се, че такива директори се махат и придвижват напред .... В някои училища са се закотвили и край...

Еха, да махнеха наистина една-две бетонирани на добрите ЕГ...
Ред, това не е ли бившата Чавкарска, със сменена съответно по мъж фамилия? Помня я  като начален учител още преди десетина и повече години, не е предавала на моите, но ми се струваше от странични впечатления в двора, че супер много крещи по децата. Разбира се, това е субективно мнение,  с което по ниkaкъв начин не оспорвам възможността да  е добър директор. А в някакъв момент не знам дали не водеше и ИТ.

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 15:46 от пенсионирана русалка

# 34
  • София
  • Мнения: 7 191
Същата е, да. Не мисля, че бяха много доволни от нея като учител. И аз помня, че крещеше.
Обаче е доста напориста, стои добре в публично пространство (беше водещ на едно тържество в НДК), та може и да си е на мястото като директор, знам ли.

# 35
  • Мнения: 1 114
Трябва да има мандатност и да отпадне тая професия - Директор за вечни времена. Ако мандатът е обвързан е с програма на Директора - какво, как и защо ще прави, още по-добре. Иначе едни хора се закотвят на върха и дори да правят откровени глупости, пак си остават на поста.

# 36
  • Мнения: 774
Не само мандатност на директора,но ако иска втори мандат да се гласува от колектива анонимно,а не явно,също и от родителите.Да се прави и пълна финансова ревизия.

# 37
  • Мнения: 13
Въпросът с мандатността на директорите се дискутира от няколко години. Нявсякъде в Европа и не само, директорите са с мандат. На всеки е ясно защо...При нас, директор на училище, е преди всичко "партиен пост". За това управляващите се усукват. На практика те имат абсолютна власт и са несменяеми. 

# 38
  • София
  • Мнения: 18 047
Не само мандатност на директора,но ако иска втори мандат да се гласува от колектива анонимно,а не явно,също и от родителите.Да се прави и пълна финансова ревизия.

Добра идея на теория, ама ако се приложи истински на практика, единици ще останат директори..Wink Казвам истински, понеже срещу директори съм чувала все пак да е имало заведени дела за финансови нарушения, временно друг е изпълнявал длъжността им, ама наличният гръб, връзките  с властта са ги връщали по-чисти от изворна вода обратно на позицията им.

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 17:25 от пенсионирана русалка

# 39
  • Мнения: 774
За съжаление директор на училище или детска градина не се става случайно.Независимо дали е в София,провинцията или в гората.Човекът е ясен.Родителят ,учителят и настоятелството са абсолютно безгласни.

# 40
  • Мнения: 13
Според мен, трябва след приключавне на устният и писменият тест за директор, РУО-то да предложат двама директори и учителите заедно с родителите да гласуват за един от тях - така хем се гарантира необходимите "знания" на директора и се избира директор подкрепен от учители и родители за срок от 5 години, след което му се прави атестация от родителите и така се решава дали да остане или да си ходи. Щото иначе става един директор се издънил в едно училище и хоп отива на друго........и там започва старата песен на нов глас

# 41
  • Мнения: 1 889
За съжаление, директорските постове се раздават преди провеждането на конкурсите...
Благодаря на всички, включили се в темата.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 131
Според мен, трябва след приключавне на устният и писменият тест за директор, РУО-то да предложат двама директори и учителите заедно с родителите да гласуват за един от тях - така хем се гарантира необходимите "знания" на директора и се избира директор подкрепен от учители и родители за срок от 5 години, след което му се прави атестация от родителите и така се решава дали да остане или да си ходи. Щото иначе става един директор се издънил в едно училище и хоп отива на друго........и там започва старата песен на нов глас
В този пост има толкова граматични и пунктационни грешки...

# 43
  • Мнения: 39
Таня Груева беше в 33 ОУ учител по химия и заместник-директор, много читава и инициативна жена, ние се надявахме тя да замени досегашната, но дано да е за добро.

ДА - 100% гаранция, с една дума - прецака ни са !
Инфо за Галина Тимова:
https://golaxy9500.wixsite.com/galinatimova/kariera

от къде е информацията, че тя е директор

https://bnr.bg/sofia/post/101328270/predstoi-ni-neobichaino-nach … -uchebnata-godina

и още потвърдена информация
на 4 ОУ е г-жа Таня Груева
на 141 ОУ е г-жа Виргиния Заркова
но, не намерих инфо за тях двете от къде идват и какви са

# 44
  • Мнения: 13
Доколкото чух, за 33 ОУ - дошли са нови зам.директори /заб. - без конкурс/ и 3-4 учители ги няма /освободени, уволнени и т.н./, ако някой има инфо да го сподели или да го потвърди.......моля!

Общи условия

Активация на акаунт