Новите директори на училища в София

  • 7 653
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
Новия директор на 33-то - Таня Иванова - е пенсионирала насила учителката на детето ми, което ще е в 3 клас. Това го разбираме днес случайно, предполагам идеята е била да има "изненада" на 15 септември и да нямаме време за реакция. Родителите се организирахме и ВСИЧКИ искаме учителката ни да остане до завършване на 4 клас. За сега директорката бяга по тъча, ще се опитаме да се срещнем с нея довечера. От РУО казаха, че кадровата политика на училището е изцяло в правомощията на директора.

# 46
  • Мнения: 6
Доколкото чух, за 33 ОУ - дошли са нови зам.директори /заб. - без конкурс/ и 3-4 учители ги няма /освободени, уволнени и т.н./, ако някой има инфо да го сподели или да го потвърди.......моля!

По смисъла на КТ, конкурсна длъжност е само директор на училище. Но мястото зам. директор, трябва да бъде обявено и да се проведе вътрешен "конкурс". Този "конкурс" не e регламентиран...?!?

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 17:16 от blue-rose

# 47
  • Мнения: 774
Конкурс за помощник-директор по учебната работа направо си се назначава от училището.Въобще няма конкурс.Естествено,че той трябва да е много гъст с директора.

# 48
  • Мнения: 13
Новия директор на 33-то - Таня Иванова - е пенсионирала насила учителката на детето ми, което ще е в 3 клас. Това го разбираме днес случайно, предполагам идеята е била да има "изненада" на 15 септември и да нямаме време за реакция. Родителите се организирахме и ВСИЧКИ искаме учителката ни да остане до завършване на 4 клас. За сега директорката бяга по тъча, ще се опитаме да се срещнем с нея довечера. От РУО казаха, че кадровата политика на училището е изцяло в правомощията на директора.


Тя освен нея и други хора е махнала от училището. Оказа се, че зам.директора на 33ОУ - Милан Миланов е от боята и защитава техните интереси
прилагам линк :
https://www.banker.bg/novini/read/milan-milanov-shte-bude-nacion … hvane-2005-2015-g

Според мене, по-добре си махнете децата от там, щото явно ще става училище пълно с "ученици" живеещи на края на Люлин...............честно да Ви кажа, тъжно ми е за училището, явно ще последва съдбата на ............, но когато политиката избира директори, така става

# 49
  • Мнения: 1 889
Новата директорка на 33-то е освободила всички пенсионери. Довела си е зам. директори - двама, и две начални учителки, без да обяви свободните работни места в РУО и да направи подбор, макар и фиктивен. Така се прави! Длъжна е да го направи!

# 50
  • Мнения: 13
Новата директорка на 33-то е освободила всички пенсионери. Довела си е зам. директори - двама, и две начални учителки, без да обяви свободните работни места в РУО и да направи подбор, макар и фиктивен. Така се прави! Длъжна е да го направи!
Така се прави, защото така се назначават свой хора, а не професионалисти с доказан стаж. Човек който превръща едно люлинско училище в своя лична губерния /без да се съобразява с изискванията - конкурси чрез РУО, както е редно/ само по себе си говори, какво предстой.

# 51
  • Мнения: 13
Новата директорка на 33-то е освободила всички пенсионери. Довела си е зам. директори - двама, и две начални учителки, без да обяви свободните работни места в РУО и да направи подбор, макар и фиктивен. Така се прави! Длъжна е да го направи!

За да се назначат 2 зам. директори трябва да има съответно свободни места. По принцип правилата свързани  с назначаване на работа са разписни в КТ. Те се контролират от инспекция по труда. Обикновено при нарушение се издават задължителни предписания за директорите.

# 52
  • Мнения: 47 956
Лошото е, ще веднъж назначен, край. Предписания и каквото и да е, седи си директора и толкова.

# 53
  • Мнения: 2 182
Лошото е, ще веднъж назначен, край. Предписания и каквото и да е, седи си директора и толкова.
Не точно. При констатирани груби нарушения, началникът на РУО има право да го уволни. Случва се, но рядко.

# 54
  • Мнения: 47 956
Аз не съм чувала за такъв случай.

# 55
  • Мнения: 2 182
Аз не съм чувала за такъв случай.
2017-та - директора на СМГ

# 56
  • Мнения: 2 182
Аз не съм чувала за такъв случай.
2017-та - директора на СМГ

При директора на СМГ,  случая е съвсем друг - нямаше груби нарушения. Там проверката беше наказателна. В момента се води дело...
Напротив. Уволнен е дисциплинарно за нарушения. Всички дела приключиха. СМГ има нов директор, назначен с конкурс.
През 2006-та дисциплинарно е уволнен и друг директор на СМГ.

# 57
  • Мнения: 774
Всеки един директор така прави нещата,че да не го уволнят дисциплинарно.За дисциплинарно уволнение винаги могат да ти скроят шапката ако искат.

# 58
  • Мнения: 2 182
Така е,  ако прави нещата по правилния начин, няма да го уволнят. Дисциплинарното уволнение по принцип не се случва лесно, не само при директорите, а при всички работещи. Уволнените имат право да обжалват и в голям процент от случаите печелят и ги възстановяват или вземат обезщетения.

# 59
  • Мнения: 13
както се казва успокойте се дами и господа, това което се случва в столичните училища не е нищо ново под слънцето. За справка дори в Перник нещата са още по-дълбоки, но един зам.кмет намери смелост да сподели как стоят нещата.
https://zapernik.com/2020/07/29/105195/zam-kmet-gramna-konkursit … nik-sa-naglaseni/

Мога да кажа : Комисия от 5 човека в състав :
-представител на общината
-експерт от МОН
-двама експерти от РУО
-представител на обществения съвет на въпросното училище - който никой не го пита какво мисли

Може да се заключи : ако си правилният човек на правилните хора......просто ще си директор

Общи условия

Активация на акаунт