Езикови гимназии във Варна?

  • 3 950
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Здравейте,

Моля, помогнете с мнения относно ЕГ във Варна. Наясно съм, че немския е най-търсен в момента тук, но детето не иска и да чуе за този език. Иска в 4 ЕГ или 5та. Не е наясно още с какъв език, но вероятно френски.
Моля споделете мнения за нивото и атмосферата в ЕГ , в които са вашите деца.

Притеснението ми е също, че във Варна няма много работа с френски или испански. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 11 870
Само уточнявам, че 5-та не е езикова гимназия, а гимназия с изучаване на ЧЕ.
Иначе интензивно изучаване на език има не само в ЕГ.
А Първа защо не я споменавате с АЕ, все пак към момента това е езикът, който основно се ползва в най-различни сфери. Нямам дете в Първа, нямаше интерес моето дете, а и много хора ги спира местоположението и пътуването. Но когато става въпрос за интерес към  ЕГ, за мен това е гимназията

# 2
  • Мнения: 310
Благодаря, Светкавица.

АЕ го знае доста добре ,а е и в процес на обучение, затова няма интерес към 1 ЕГ. Няма да спира изучаването на английския все още, защото има какво да се очаква. За местоположението съм съгласна, за много хора е неудобно.

За 5та искам да попитам, щом не е със статут на ЕГ, вероятно и часовете по език са по-малко? Защо я хвалят тогава 5та? Научава ли се езика там добре (независимо кой език е избран)?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 418
Часовете по език в Пета не са по-малко. Колкото в Първа са като бройка. Мое близко дете е в Пета с НЕ и имам наблюдения, че ученето на езика е много сериозно. В 9ти клас учиха и няколко разказвателни на немски. За паралелките с АЕ и ФЕ в Пета нямам наблюдения. Моята дъщеря е в Четвърта с ИЕ. Сега ще е 9ти клас. Имам забележки по отношение на дистанционното обучение, но като цяло сме доволни до момента.

# 4
  • Мнения: 11 870
Не са по-малко часовете в 5, както са същите по брой в др училища, които са с ИИЧЕ, но не са езикови. В езиковите поне 3 предмета е задължително да се учат на ЧЕ, в останалите може да се учат, но училището не е задължено по план.
Ако детето не иска АЕ или НЕ, значи остава 4 ЕГ

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Часовете по език в Пета не са по-малко. Колкото в Първа са като бройка. Мое близко дете е в Пета с НЕ и имам наблюдения, че ученето на езика е много сериозно. В 9ти клас учиха и няколко разказвателни на немски. За паралелките с АЕ и ФЕ в Пета нямам наблюдения. Моята дъщеря е в Четвърта с ИЕ. Сега ще е 9ти клас. Имам забележки по отношение на дистанционното обучение, но като цяло сме доволни до момента.

Двамата ми племеници завършиха Пета - единият с НЕ, дригият с АЕ. Не е вярно, че са имали разказвателни на чужд език. Учили са ги на български, като им е давана някаква лексика на чуждия език, но преподаването, изпитването и учебниците са на български, което е много далеч от изучаването на тези дисциплини на чужд език. Именно поради тази причина, че не може да осигури поне 3 разказвателни предмета на чужд език, Пета не е езикова.

Имам ученик в Първа и мога да дам само положителни отзиви. Изучават се предмети на ЧЕ с учебници, преподаване и изпитване на съответния ЧЕ. Отделно, считам, че по доста други критерии Първа води цялостното обучение пред Пета.

# 6
  • Мнения: 310
Благодаря за отговорите.
Явно ще остане 4 ЕГ като първо желание ( пък Божа работа къде ще ни приемат)
 Фейт, има ли още часове във Френската с френски учител ( едно време имаха такива часове за произношение с чужденец), как е самото училище, децата. Твърдите се, че е училище с традиции и  е по- спокойно откъм проблеми.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 418
Дъщеря ми има часове с испанка. Мисля, че и френските паралелки също имат часове с учител французин. Училището наистина има чудесни традиции и празници, за които децата се подготвят с голямо желание и ентусиазъм. Щерката нито за момент не съжали, че се записа там( балът й стигаше и за Пета, и за Първа, но тя отказа АЕ и НЕ). Надявам се и занапред така да бъде.

# 8
  • Мнения: 310
Благодаря, Фейт!

# 9
  • Мнения: 38
Имах удоволствието да го завърша преди 2 години и нито за миг не съжалявам, че го избрах. Научи ме на това да изпитвам любопитство към средата, да търся и да имам нужда от знания - не само да ги получвам наготово! Преподавателите са на високи нива, слушаш ги в захлас и попиваш.Четвърта е най-доброто училище във Варна,което ще превърне всяко дете в един любознателен възрастен в бъдеще!

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте, значи казвате, че 4-та е добре? Предстои ми кандидатстване тази година и много обмислям между 1-ва и 4-та.

# 11
  • Мнения: 11 870
Осмислянето трябва да е на основа какъв език се харесва, каква е най- общо идеята за развитие, кскеи по-нататъшни цели се поставят, макар и най-общо. Успех!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 201
Здравейте! Разбрах, че Благотворителният коледен базар ще е на 20. и 21.12, а концертът на 22.12. Сега тече базар във фейсбук страницата на Настоятелството. Има и нова иициатива "От Първа към света и обратно".

# 13
  • Варна
  • Мнения: 201
А това е концертът! Прекрасни таланти! Успях да го изгледам и не забелязах, че е почти два часа.
https://www.facebook.com/100088155138724/videos/878765270223483

Общи условия

Активация на акаунт