Имаше причина,преглътнах,но продължавам да се държа зле

  • 4 492
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 469
Здравейте,пиша тази тема с молба за каквато и да било помощ под формата на съвети
Скрит текст:
,моля ви без нападки - посещавам психиатър ,защото съм нервна,избухлива и се отразява зле на близките ми.Не пускам темата с цел да ме плюете...  Имам сериозен приятел,на който държа много,заедно сме от 4 години,в началото имаше случай,в който бях зарязана ,заради друго момиче/бяхме заедно едва от 2 месеца/ ,и бях поканена на рожден ден ,в който той присъстваше и пред очите ми се натискаше с въпросното момиче/ не съм знаела,че тя ще присъства/ ,бях зарязана без никакво обяснение,по -доста брутален и грозен начин. Не го бях ограничавала да излиза с приятели,знам,че така е редно,но именно това ми изигира лоша шега,бешес приятели и приятелки на разходка,разбрахме се да ми се обади,щом пристигнат да не се притеснявам излишно,бях заета в случая и нямах възможност да присъствам с тях, мина време,писах му,звънях му,спря да ми вдига,защото през това време е говорил с другото момиче/заради което бях зарязана/ ,че тя изпитвала нещо към него,и той просто реши да ме замени,натискаха се на въпросният рожден ден пред очите ми, не направих проблем,защото бях зарязана вече ,и не исках да се излагам,защото реално това е бил неговият избор.Два дни след това те са прекратили всякакви отношения,той се промени коренно , съобразява се вече в компанията му да няма момичета и когато има си тръгва/против съм това,но той го препочита/ ,в началото приех нещата по -нормално,когато се събрахме,но често се сещам за това и се ядосвам,карам се с него.Знам,че е минало време,променил се е ,знам,че не би се случило подобно нещо на 99 % съм сигурна,но може би ми влияе зле това,че го видях, защото може би ако го бях разбрала щях малко по-леко да го приема.Карам се с него доста за най-различни неща.Обръщам се с молба за помощ към вас за всякакви съвети -искам да си запазя връзката,защото въпросния човек е коренно различен, не знам при мен ли нещо куца и не е наред..
На 25 години съм
Просто му нямаш доверие.И това те яде отвътре, затова и се карате за нузначителни неща.
След като 4 години вече не си простила и забравила, едва ли ще го направиш изобщо.
Връзката ви не е от типа "и остарели заедно и щастливи"....все в един момент на някой от двама ви ще му писне от скандали, ревност, подозрения, недоверие и ще си тръгне.
Т.е., накратко, връзката ви е обречена.
Защото нямам идея как се връща изгубено доверие....

# 31
  • Мнения: 1 376
За никакъв "психо" не си, за бой си. Зарязвай го тоя, та и града ако трябва. То бива самоунижение...

# 32
  • Мнения: 580
До някъде те разбирам. И аз съм обвързана с "бивш”. Ситуацията при мен е по-различна, но и аз изпитвах ревност в началото. Когато му се ядосам не ровя в миналото. Били сме разделени, били сме в лоши отношения. НО това е МИНАЛО. Връзките са свързани с компромиси и да простя е моят. На мен не ми тежи, защото обичам човека до себе си.  При теб явно не е така. Ако не можеш да приемеш, че сте били глупави хлапета тогава, няма да ти помогне нито психолог, нито хапчета. Или приеми, че това е неговия кусур, или се разделяй с него. Не се мъчете взаимно. Изглежда ми, че си с него напук. Така не става.

# 33
  • Мнения: 12 752
Явно той силно те е наранил, щом след 4 години още ти е пред очите картината от онзи купон. Не знам по каква причина си приела да се съберете отново - дала си му втори шанс и гледай, той го е оправдал, справил се е.
Допускам напълно, че за него това е било някакво двудневно увлечение, но я виж с какви последствия!

Помисли си какво искаш наистина. Ама съвсем съвсем наистина, в дъното на душата си. Искаш ли да продължите, можеш ли да приемеш, че това е минало и да го загърбиш? Като казваш, че той се е променил - какво ти пречи да му простиш? Той е сега друг човек, не онзи с мацката на коленете. Той е избрал теб.
Също и на нея се сърдиш, но тя просто е била увлечена от него, както ти си била, сега вероятно тя вече не е, има си свой живот, друг любим, може и да е родила. Може и да е забравила за онези два дни - кой не се е натискал с някого на купон преди години.

Дай си реално сметка за собствените ти емоции, имаш право на тях, макар че може да ти изглеждат ирационални. Предадена ли се почувства? Предавали ли са те преди? Изоставяли ли са те? Чувстваш ли се несигурна в тази връзка? Да не би някакъв модел да се задейства, нещо в миналото?

# 34
  • Мнения: 9 355
За никакъв "психо" не си, за бой си. Зарязвай го тоя, та и града ако трябва. То бива самоунижение...

Напълно съм съгласна. Какви психолози? На 25 г. си и без деца, според първия си пост. Позволи си да живееш. Щом не можещ да преглътнеш нещо вече 4 г., тръгни си.

# 35
  • Мнения: X
Авторката държи от инат да се разболее и си постига целта. Това е. Тя не иска съвети за раздяла. Иска миналото да не се е случило. Между другото и на любимия му сипва здраво, съсипва и него, защото преди 4 години на 20 годишна възраст направил грешката да се държи като 20-годишен. Сега и той ще плаща... докато не му писне. Дано да е скоро, че ще се удушат взаимно уж от любов, а реално от болно Его.

# 36
  • Мнения: 5 450
Щом ходиш на психолог, забрави за тази тема тук. Няма да ти е от полза, ще се наслушаш на клишета и съвети да го зарежеш. Аз пък вярвам, че хората могат да се променят. Не знам какви са тези безгрешници в този форум, които и на 20, и на 50 не допускат грешки и при една крива стъпка от друг човек, го зачертават и заклеймяват завинаги. Работи си с психолога, а моят съвет е дори да отидете на терапия за двойки, за да изчистите тази случка от миналото.

# 37
  • Мнения: 2 039
Не се съсредоточавайте сама в този човек.Явно много ви е наранил.
намерете си повече други занимания,хоби ,учене на нещо ново,култулни развлечения.Срещайте се и с други хора,като приятели.тогава ще прецените наистина ли случилото се преди 4 години е единственото ,което има значение.И аз ще кажа,щом не сте щастлива в една връзка,прекратете я,докато сте млада и няма деца в картината.

# 38
  • Мнения: 1 999
Тук, в Семейни отношения, има тема( мисля, че беше на Л. Стефанов), в която специалистът много добре беше обяснил: за да върви една връзка при проблем( подобен на този) не трябва да се прощава, а да се върне. Нещо като отмъщение. Но не  тази сила, а по-слабо, защото обичаш този човек. Нещо като: пито - платено. За да няма натрупване на неприязън.
  Решаваш с какво ще го накажеш, така, че да се чувстваш отмъстена( не казвам да се натискаш и ти с някого). И да продължите на чисто.

Може и да не съм предала съвета точно. Толкова си спомням.

# 39
  • Мнения: 1 376
Уф, баш пък на 20 в днешно време да се прощава на някакъв хашлак, който се мисли за големия мачо да върти мацките... Несериозна история!

# 40
  • Мнения: 3 250
Защо питаш във форум, след като посещаваш психолог?!
Той би трябвало да прилага различни терапии, с които да насочва гнева ти и да работи върху поведенческите ти проблеми. Психологът би ти помогнал много повече от форум, където не винаги всеки дава искрен и точен съвет. Психолозите ползват достатъчно доказани похвати за подобни проблеми. Слушай него, следвай съветите му, променяй начина си на мислене според това, което ти показва и след известно време ще видиш резултат. Психо-терапията става постепенно. Не очаквай да е веднага като с магическа пръчица.
Магически съвет няма да получиш и във форумите. Особено от хора, които мислят, че да ходиш на психолог е "простотия".
Има една поговорка за бития и . Бих допълнила и зарязания. Зарязана от него ще си остане, ако ще и да живее до двеста години. И на Марс да отиде на психолог нещата ще стоят по този начин.

# 41
  • Мнения: 1 788
Не е зарязана от него. Имал забежка, разочаровал се, развалили се нещата, пак си е с нея.
На възраст от 20 години е нормално не с едно, а с пет момичета да иска да пробва, дори наведнъж.
Авторката има поведенчески проблем, който трябва да се научи да контролира. Защото утре, ако я зарежат с две деца, заради по-млада жена, ще трябва да скочи от някой мост по тази логика. Контролирането няма да стане с форумните писатели и акъл-раздаващи, предписващи антидепресанти. Правилно си е тръгнала на псхихолог.

# 42
  • Мнения: 3 250
"и той просто реши да ме замени,натискаха се на въпросният рожден ден пред очите ми, не направих проблем,защото бях зарязана вече ,и не исках да се излагам,защото реално това е бил неговият избор"
Не, няма се се хвърли през моста. Вместо това ще намери причина да си го прибере.

# 43
  • Мнения: 746
Не искам да се доказвам пред никого. С пускането на темата помолих без лоши коментари.Не ходя на психолог ,заради конкретната случка,а защото съм изнерена повече отколото трябва и ми се отразява в физически симптоми,и то постоянни . Защо някои хора пишат с такава злоба..
Здравей, доколкото разбирам от написаното, ти си по-нервна и избухлива по принцип, т. е. такъв темперамент си имаш. Подигравката на приятеля ти, която явно не можеш да превъзмогнеш и те човърка отвътре, допълнително те е направила още по-нервна от обичайното. Казваш, че това ти се отразява чисто физически (получаваш симптоми подобни на паник атаки?). Аз мисля, че не е необходимо да прибягваш до психиатър и да пиеш антидепресанти, ти имаш проблемни нерви, не психически.Евентуално ако не поработиш върху тях, на по-късен етап може и да се наложи да ходиш на психиатър, затова се опитай сама да се справиш, ходиш и на психолог, сигурно говорите за това. Ако имаш изтръпванията по крайниците, замаяност и т. н.  е по-добре да отидеш на невролог и да ти изпише да пиеш някакви витамини, за да може нервите ти да се по успокоят и ти да се почувстваш по-добре. Алоето помага за успокоение, може да потърсиш в аптеките. Продължавай да си ходиш на психолог, ако чувстваш, че не ти помага достатъчно може да си потърсиш друг. Относно приятелят ти, имай си обица на ухото, не му вярвай на 100 процента, но не изпадай и в тази крайност-постоянно да те човърка това, което ти е причинил. Защото както сама виждаш, това ти се отразява зле.

# 44
  • Мнения: 269
Благодаря, доста добър съвет и силен кураж ми дадохте.Разсъждавате много правилно,благодаря ви отново !
 
Не искам да се доказвам пред никого. С пускането на темата помолих без лоши коментари.Не ходя на психолог ,заради конкретната случка,а защото съм изнерена повече отколото трябва и ми се отразява в физически симптоми,и то постоянни . Защо някои хора пишат с такава злоба..
Здравей, доколкото разбирам от написаното, ти си по-нервна и избухлива по принцип, т. е. такъв темперамент си имаш. Подигравката на приятеля ти, която явно не можеш да превъзмогнеш и те човърка отвътре, допълнително те е направила още по-нервна от обичайното. Казваш, че това ти се отразява чисто физически (получаваш симптоми подобни на паник атаки?). Аз мисля, че не е необходимо да прибягваш до психиатър и да пиеш антидепресанти, ти имаш проблемни нерви, не психически.Евентуално ако не поработиш върху тях, на по-късен етап може и да се наложи да ходиш на психиатър, затова се опитай сама да се справиш, ходиш и на психолог, сигурно говорите за това. Ако имаш изтръпванията по крайниците, замаяност и т. н.  е по-добре да отидеш на невролог и да ти изпише да пиеш някакви витамини, за да може нервите ти да се по успокоят и ти да се почувстваш по-добре. Алоето помага за успокоение, може да потърсиш в аптеките. Продължавай да си ходиш на психолог, ако чувстваш, че не ти помага достатъчно може да си потърсиш друг. Относно приятелят ти, имай си обица на ухото, не му вярвай на 100 процента, но не изпадай и в тази крайност-постоянно да те човърка това, което ти е причинил. Защото както сама виждаш, това ти се отразява зле.

Общи условия

Активация на акаунт