Отсъствие от детска градина

  • 4 245
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте,дъщеря ми отсъства от градина повече от 2 месеца.Заради пандемията личната лекарка казва ,че не се изисква бележка и секрети.От градината обаче искат,запознати ли сте как стой въпроса?

# 1
  • Мнения: 109
Не се изискваше, когато отвориха градините. Сега вече изискват за тези деца, които не са де върнали веднага след отварянето.

# 2
# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Ами като изискват направете ги, какъв е проблемът?

# 4
  • София
  • Мнения: 10 516
Искат се.
Чух, че само мед картони (тези от две картонени корици, които се предоставят всяка година) няма да искат, но на нас ни искат, както и контактна бележка.
Няма 2 месеца отсъствие и изследвания няма да пускам, та не знам.

# 5
  • Мнения: 187
Ами като изискват направете ги, какъв е проблемът?
Проблема е ,че се чака 2 часа  пред кабинета с болни хора ...
Вече направих опит.

# 6
  • Мнения: 18 503
При нас пък не се искат. И аз много се изненадах. Моето дете не е ходило от средата на март.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 933
Какви точно изследвания ви искат?

# 8
  • Мнения: 109
При нас паразити и бележка кличично здрав
Какви точно изследвания ви искат?

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 933
Ето предложение за решаване на ситуацията.Пускате изследванията на частно и искате 2 копия от резултата с печат и подпис.Едното давате на сестрата,за да удостоверите,че детето е здраво.Другото,след предварителна уговорка за дата и час,носите на ЛЛ за бележка клинично здрав,което след това се дава на госпожата,сестрата.Естествено първо питате ставали във вашата градина.По-разтакаващо е,но детето не чака пред кабинета.

# 10
  • Мнения: 187
Какви точно изследвания ви искат?
При нас искат перианален секрет,фекална маса,бележка за последната ваксина и бележка,че няма контакт със заразно болни.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
При нас паразити и бележка кличично здрав
Какви точно изследвания ви искат?

Здравейте. При нас също искат паразитология, но доколкото разбирам само фекална проба за чревни хелминти протозои.
Ето това е публикувано на фейсбук страницата на градината ни: Децата, постъпващи в детски заведения и след отсъствие от тях в продължение на повече от два месеца се приемат отново след представяне на отрицателен резултат от изследване за чревни хелминти и протозои.
Правилно ли разбирам, че не се изисква стъкло и кръвни изсл-я?

# 12
  • София
  • Мнения: 10 516
Кръвни не се искат със сигурност.
На мен ми искаха и стъкло и проба след повече от 2м отсъствие.

# 13
  • Мнения: 197
Здравейте, моля да ми помогнете. Ако детето е първа група, тръгне на градина и след това се разболее, трябва ли медицинска бележка, каквато искат в училищата и пак ли важи изискването да е от датата на издаване на амбулатория лист. Примерно днес петък е с температура, не съм го водила на лекар. В понеделник или вторник ще може ли лекарят да ми издаде бележката с петъчна дата.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 933
Иска се медицинска бележка и не може със задна дата.Обадете се на ЛЛ.

Общи условия

Активация на акаунт