ОСМИ клас 2020/2021 - Със съученици и училища нови сме пак за подвизи готови :)

  • 28 132
  • 821
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 028

Иначе много ми допадна идеята всеки клас да си знае тоалетната. Simple Smile
Joy
Ей, съсипАха ги тез' поговорки от перифрази! Laughing

# 61
  • Мнения: 1 114
Цветя не е подарявала последните години. Носи книга, но за класната.
От интервюто на Стаматов, много ми допадна, че тоалетната ще се ползва в рамките на часа ?! и физическото, което ще се провежда в класната стая...., за музиката не ми се коментира....
Бях в отпуск на място, където почти  да не кажа съвсем няма маски, шлемове и т.н. covid аксесоари. Нормалният живот е толкова хубав.

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 05:53 от polly_g_bg

# 62
  • Мнения: 6 926
Цветята на 15.09 не са ми никакъв израз на уважение, а нещо като задължение. Уважение се показва в час, дори и в междучасие, но не и със задължителното цвете.
Хич ме няма по масовките. Подарявала е цветя на 15.09 в първи и в пети клас. Другите години правим (първите години и аз участвах, а в смг вече само тя) нещо лично и ръчно. Правили сме от тревиалното фуния с бонбони и украсена с квилинг цветя до статуетки от глина (миниатюрни, Ния ги прави от цветна глина и ги пече), държащи цвете (от глина пак), надписани отдолу с дата и опаковани с 5-6 бонбона линдт.
За завършването подари цвете на всички присъстващи учители на церемонията, като лично поговори и се сбогува с всеки от тях. Аз самата получих цветя от няколко родителя. Беше изключително мило и много ме трогнаха, но то си беше незадължителен и искрен жест.
За осми клас ще видя каква е нагласата на рс. Ако изрично нещо не ни се каже, вероятно ще започне и този етап с букетче.

# 63
  • софия
  • Мнения: 25 478
При нас поне чуденето за цветята отпада - до 2рата седмица няма да има формирани класове и респ. не се знае кой ще е класен (който не е точно и класен).
Иначе и преди съм казвала, че много харесвам Небукети. Хем е букет, хем не е. Сигурна съм, че след подаряване не се преподарява на хигиенистките. Момичето, което ги прави е много симпатично (нищо, че е рускиня, а аз имам винаги нещо на ум за тях Simple Smile) и последния път успя да отреагира в рамките на часове с интересно предложение.
Скрит текст:
Доди спомена за пилИ у вестник. МожИ и баницЪ с бузЪ Grinning
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 08:02 от zvаnchе

# 64
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз много си падам по такива щуротии. Подарявала съм насред зима прекрасен огромен букет /с целофана, панделките, джуфките/, но направен не от цветя, а от маруля, пресен лук и репички.

# 65
  • Мнения: 1 402
zvаnchе, тези "букети" са страхотни! И това което Мария предложи също много ми допада. Но бих ги подарила на близки, по друг повод.

Незнам, сякаш не възприемам първия и последния учебен ден като нещо особено. Просто продължават училище след почивка и съответно излизат в почивка.

Мария много хубаво го е казала, уважението се показва в час...

# 66
  • Мнения: 6 587
Звънче, страхотни неБукети❤
Нестандартно и свежо.
Има ли страница тази девойка?

# 67
# 68
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Много хубави букети, даже ще поръчам един за този уикенд, че близка приятелка има РД!

Аз съм раздвоена за честването на първия учебен ден - за 1 клас и 8 клас е хубаво да има, но за всички останали е излишно. Също няма нужда от директорски речи по 30 минути, като през това време стотици родители и деца се гъчкат в двора на училището в опит за подредба. Трябва да се изчака и някои деца да попеят, други да друснат хоро или каквото могат.....
Предпочитам да е присъствен, но неучебен ден, децата да се видят с учителите и съучениците, да си вземат учебници, програми и от следващия ден да започнат стегнато да учат Joy

# 69
  • Мнения: 3 491
И аз така предпочитам. И без това нищо не се чува от директорските речи и детските изпълнения. Повечето родители и деца си говорят помежду си, защото не са се виждали цяло лято.

# 70
  • Мнения: 6 587
Благодаря, Звънче!

В първи клас директорът изнесе едночасова реч плюс танцова програма. Общо два часа и половина...

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 08:48 от Biserka_a

# 71
  • Мнения: 4 967
Ние сме с три кучета. И котка. Но живеем в къща с двор. Едното куче само е вътрешно, голдън е. Но не го взех от развъдник или т.н. Няма родословие, малко ме беше страх, но си е здрава. Още се чудя дали да я пуснем да ражда, но сякаш много не ми се ще. Имаме едно куче при кокошките, да и кокошки имам. Бяха на баба ми, но тя вече не може да се грижи за тях. И едно ново попълнение. Прилагам снимка на голди и новата муцунка, но е по-стара. Младежът вече е на 6 месеца и е доста по-голям, московска стражевая, има и още да расте бая.
Скрит текст:

# 72
  • Мнения: 6 587
Бети, ти си сбъднала моята мечта- Голдънче, московчанка и пипета, че и на село! Искам и азззз!!
Невероятни душички са, невероятни! Гушшшш, гушшшшш!

# 73
  • Мнения: 6 926
Таня Михайлова по бтв откога говори? Много ли изпуснах? Или без прегръдки и чипс само?

# 74
  • София
  • Мнения: 2 856
Добро утро 😊 ☕
Харесвам и аз този тип букети, Врани Неразбрани също правят интересни неща. Но това бих подарила на човек, който познавам, иначе не е никак подходящо.
Другите дребни направени неща - ок са, изразяват лично отношение, но не обичам да трупам такива джунднурии, които само ми събират прах.
Аз харесвам много букети от рязан цвят, а не обичам саксийни цветя, нямам нито една саксия вкъщи.
Пиша това, за да дам просто още една гледна точка.
Както предстои в случая, а и сме си говорили с вас за първото впечатление, букетът от цверя ще бъде задължителен. Кой къде и как ще го раздава след това не ме вълнува изобщо.
Със сина ми участваме в много инициативи, така че, ако има и такава за книга, защо не, може и там да участваме. Но моля ви да не се залъгваме - колко деца ходят в училищната библиотека, още повече че и да четат в нея. Хайде сега, знаем се.
Интервюта на Стаматов и на тази Михайлова не чета, само празни приказки дрънкат, не са ми и лицеприятни. Разчитам наистина на вас да кажете в едно изречение същественото.
Хубав да е денят ви, момичета! 😊

Общи условия

Активация на акаунт