Бързи здравословни въпроси и отговори – 27

  • 31 520
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
Фонда не плаща повече от касата и си вземат парите по-късно.И фондове и здравни осигуровки са си нищо.Затова повечето специалисти работят или само платен прием или пущат и 5-10 прегледа по каса за месец.Затова за един и същ лекар,ако си с направление ти дават час за след 2-3 месеца,а за платен прием за след 2 -3 дена.

# 31
  • Мнения: 47 981
Фондовете наистина започнаха да правят повече номера от касата и плащат много малко. Все повече лекари предпочитат да ме прегледат изобщо без пари, отколкото по фонд ...
Все се чудя на хората, които настояват за много"здравни каси" и живеят с илюзията за конкуренцията между тях. Грънци. Ще стане същото, като с фондовете.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 919
Аз предпочитам да не плащам и ЗЗО...но кой ни пита.
Значи за фонда си знаех че има нещо...но поне не се чака за преглед със седмици.

# 33
  • Мнения: 47 981
Това е единствената полза Simple Smile да

# 34
  • Мнения: 54 401
С изключение на 2 АГ-та, които мърморят, че фондът не им плащал, всички останали ме преглеждат също толкова съвестно, както и с направление.
Ползвам ДЗО от 20 години и много рядко търся ЛЛ за направление.

# 35
  • Мнения: X
Момичета, според вас какво означава нормална кръвна захар на гладно и нисък инсулин на гладно?
При ендокринолог съм в края на седмицата, но не ми дава мира въпросът.

# 36
  • София
  • Мнения: 9 919
С изключение на 2 АГ-та, които мърморят, че фондът не им плащал, всички останали ме преглеждат също толкова съвестно, както и с направление.
Ползвам ДЗО от 20 години и много рядко търся ЛЛ за направление.
Добре,  а защо специалиста (по фонд) се ослушва за болничен (не съм настоявал)?
След това ЛЛ прегледа аюб.лист...и ме препрати с направление за специалист (същата специалност) за комисия... та, за няколко допълнителни дни б-н, половин ден затрих.
Мислех,  че през фонда нямат тези правомощия.

# 37
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Момичета, според вас какво означава нормална кръвна захар на гладно и нисък инсулин на гладно?
При ендокринолог съм в края на седмицата, но не ми дава мира въпросът.

има тема за здравни въпроси и там има момиче, което отговаря изчерпателно на всеки. аз не съм специалист, карам по спомени. Simple Smile
на гладно захарта трябва да е 4-5, а инсулина... май и той някъде там.

при съмнение за инсулинова резистентност се прави глюкозно натоварване и се проверява на три пъти как расте и пада нивото на инсулин - на гладно (базова стойност), след ударна доза глюкоза и час след ударната доза.

при съмнение за захарен диабет се прави друго изследване за да се видят усреднените нива на захар за последните няколко месеца (май 6, но не съм сигурна).

# 38
  • Мнения: X
Ами аз зададох въпроса си в темата за здравословни въпроси и отговори, нали така е озаглавена? Коя е другата тема?
Резултатите са от ОГТТ точно, но ме интересуват конкретно стойностите на гладно.  Наясно съм какво е огтт и защо се прави, благодаря.

# 39
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Simple Smile ти си задала въпроса в правилната тема, но аз си мислех, че чета "Въпроси всякакви" и се изложих. Simple Smile

денис помага в тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1138099.600

# 40
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ами аз зададох въпроса си в темата за здравословни въпроси и отговори, нали така е озаглавена? Коя е другата тема?
Резултатите са от ОГТТ точно, но ме интересуват конкретно стойностите на гладно.  Наясно съм какво е огтт и защо се прави, благодаря.
Понеже аз миналата седмица си правих ОГТТ ще ти цитирам дадените граници от него на гладно: инсулин: дг : 3   гг: 25
                               захар: дг: 3.5     гг: 6.1

Дг е долна граница, а гг -горна граница

# 41
  • Мнения: 47 981
"Правомощията" с фонд и без са еднакви, проблема с болничния ти не е от това.
Дева, аз имам наблюдения над няколко фонда също 10+, някои са големи мизерници Hug

# 42
  • Мнения: X
Ами аз зададох въпроса си в темата за здравословни въпроси и отговори, нали така е озаглавена? Коя е другата тема?
Резултатите са от ОГТТ точно, но ме интересуват конкретно стойностите на гладно.  Наясно съм какво е огтт и защо се прави, благодаря.
Понеже аз миналата седмица си правих ОГТТ ще ти цитирам дадените граници от него на гладно: инсулин: дг : 3   гг: 25
                               захар: дг: 3.5     гг: 6.1

Дг е долна граница, а гг -горна граница

Хора, аз знам какви са референтните стойности, знам и че кръвната ми захар е нормална, а инсулинът е под долна граница. Не знам как да го тълкувам това, защото и аз като вас съм лаик и точно такава комбинация не съм срещала.
КЗ ми е 4,7, инсулин <2, , като 2 е долната граница на тази лаборатория. После се качва инсулинът на 48 на 60 минути и спада на 11 на 120 минути, но това ми е ясно, просто инсулин на гладно под норма в съчетание със съвсем нормална кръвна захар не знам на какво може да се дължи.

# 43
  • Мнения: 5 001
Лекарите затова не искат да работят с фондовете и касата.Някои болници искат да си платиш,да ти дадат фактура и касова бележка и ти да си ги търсиш от фонда.

# 44
  • Мнения: 54 401
Лекарите затова не искат да работят с фондовете и касата.Някои болници искат да си платиш,да ти дадат фактура и касова бележка и ти да си ги търсиш от фонда.

Обратното е. Фондовете не работят със всички лекари и болници. Имат си списък. Ако не са в списъка, искаш фактура и придружаващи документи и правиш претенция за възстановяване на разходи.

Хепи, аз все на сериозни съм случила. ДЗИ, Булстрад, България Иншурънс. В последните 2 години ми се наложиха много прегледи и изследвания, всичко ми покри България Иншурънс. ДЗО е за сметка на работодателя, аз нищо не плащам.

Болничен не съм искала от фонд, не ми се е налагало и не знам дали могат да издават.

Общи условия

Активация на акаунт