Кога казахте на шефа си за бременността?

  • 2 214
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 726
Първият път бях в 10-та седмица, но се наложи защото трябваше да полежа малко. Посрещнаха новината с голямо разбиране!

Сега мисля да кажа към 16-18 седмица.

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Казах към края на 3-тия месец. Това за радост не се отрази на отношенията в офиса.
На теб пожелавам лека бременност и не се притеснявай - но по-добре на време ги уведоми, за да са на ясно с положението ти.
Мисля си, че щом колежката знае вече всички са уведомени по линията ... Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами така се случи, че започна да ми става лошо и насред една визитация изхвърчах да драйфам.Започнаха да ме бъзикат и аз не след дълго си казах  Laughing Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 101
В четвъртия месец.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Веднага след като лекарят потвърди бременността. Сметнах за редно да го уведомя, защото разчита на мен за много неща и ще трябва да ми търси заместник  Wink Веднага след това разбраха и всички колеги /ние сме около 10 души/ и сега ми е супер спокойно. Всички ми влязоха в положение и се съобразяват, вкл. и шефа  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
Честито!
Радвай се, че ще си имаш бебе, а колкото до шефа колкото по-рано му кажеш толкова по-добре. Така ще може евентуално да ти намери заместничка и да не те товари с много работа, а най-вече да не те праща командировки. Аз като разбрах веднага казах - спестих от командировките, които не са за препоръчване.

# 21
  • Мнения: 79
Аз още не съм казала и честно казано много се притеснявам.Шефът ми е отпуска и чакам да се върне.Няма да отлагам повече защото то няма и за кога, а и мястото ми е възлово.Мисля че няма да посрещне много радостно новината.

# 22
  • Мнения: 1 264
Казах на шефа веднага след като разбрах, че съм бременна. Притеснявах се как ще реагира, но знаех, че трябва да му кажа колкото е възможно по-рано, за да има време да ми намери заместик. Естествено, притеснявала съм се излишно...  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз научих преди 2-3 дни и още не съм сигурна...
Не знам какво да направя - хем искам да кажа още днес на шефа ми, хем искам да съм съвсем сигурна.
Някакъв съвет?

# 24
  • Мнения: 11 004
Аз щом разбрах, че съм бременна, се наложи да вляза в болница за задържане и 10 дена не бях на работа. Сега ми дадоха 1 месец болнични и няма как, утре ще трябва да кажа на шефовете. В 8г.с. съм. Не ми пука как ще реагират, в момента за мен здравето и спокойствието ми са най-важни.

# 25
  • Мнения: 8 917
Имах страхотна бременност - с нищо не ми натежа, така ,че нямаше как де ми открият, освен когато стана забележимо Wink така че, сами се досетиха Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 999
Когато бях в 3-ия месец.

# 27
  • Мнения: 2 784
Казах веднага, защото работех в магазин и работата беше натоварена. Няколко месеца преди това бяхме правили годеж и шефката ми беше притеснена да не би да съм бременна, та тогава я успокоявах. Малко се притеснявах как ще реагира, но тя ужасно се зарадва. Когато получих кръвоизлив се обаждаше по няколко пъти да пита как съм и беше накарала колежките, ако се обадя, че имам нужда от нещо, веднага да ми го донесат. Малък, но задружен колектив сме.
Според мен, не отлагай. Това са добри новини, а и като работиш в офис, освен, ако не караш проблемна бременност, можеш да останеш докрай на работа.

# 28
  • Мнения: 14 133
Веднага, като се потвърди на видеозона, защото трябваше да изляза в болнични за задържане. Мойте шефове са много човечни и никой няма проблем, ако се касае за нечие здраве!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 955
Първото и най-важно нещо е да започнеш да се храниш пълноценно  bowuu
Аз казах първо на секретарката за да може да се подготви психически и след 1-2 седмици им съобщих официално  Joy

Общи условия

Активация на акаунт