Аборт

  • 1 963
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте мамита. Имам един въпрос по който се притеснявам на 25 август преди 2 дни направих аборт това ми е втори аборт първият беше през 2016 година и този сега та въпроса ми е нормално ли е да нямам кървене нито зацапване нито нищо, защото се притеснявам ? 😕

# 1
  • Мнения: X
Звъннете на лекаря, който го е направил да ви даде насоки. Всеки организъм е различен, но специално за толкова сериозно нещо като аборта не би трябвало да се рискува и чака. Нормалната реакция на матката по принцип е да започне да се "доизчиства" с.кървенето и доколкото ми е обяснявано трябва да го има в едно или друго количество. Моят съвет от личен опит е  Ако нямате деца и искате да имате занапред, внимателно следете какво се случва след като вече имате 2 аборта. Не пропускайте прегледи, попитайте нужен ли е антибиотик, защото не се сещат понякога,  потърсете ако трябва няколко мнения дали всичко е както трябва. Някои лекари поставят спирала като контрацептив след аборт, която има своите минуси, но най-големия и плюс е че не позволява сраствания и развитие на синдром на Ашерман, който е възможен след повече кюретажи. Не съм медицинско лице, говоря от собственото си ходене по мъките. Потърсете доктора да ви насочи какво да правите и късмет Simple Smile 🌼

# 2
  • Мнения: 1
Моля ви да ми помогнете, казвам се люси и ми претстой аборт с местна упойка

# 3
  • Мнения: 1
[
Моля ви да ми помогнете, казвам се люси и ми претстой аборт с местна упойка
Как мина?

# 4
  • Мнения: 4
Момичета здравейте ще правя аборт с хапчето miferpiston, задължително ли се пие сутрин или няма значение? Разбрах че съм бременна на 4гс и 6дена, преди 5м се роди моята дъщеря, и за това сега трябва да направя аборт 😦

# 5
  • Мнения: 48
Здравейте, имах спонтанен аборт още в началото. Разбрах че съм бременна на 06.12.21
Седмица по късно прокървях, понеже се падаше събота нямаше как никой да ме прегледа. По телефона ми каза само да лежа и да пия двуфастон и нош-па.
В понеделик като ме прегледа каза че иска да си пусна квърни. Те излезнаха с полижителен резултат. Но няколкк дена след това падна нещо като торбичка малко и пълно с кръв. На 23.12 бях на преглед и каза че не вижда нищо и няма нужда от лекарска намеса. Веднага спрях всичко което пиех уж за задържане.
Ден по късно имах вече и обилно кървене, някъде до 28-29.12г.
На 30-ги полов контакт без пазене (лекаря каза че няма нужда да се пазим)
Тааа въпроса ми е още не ми е дошъл м.ц
Някой има ли е нещо подобно?
Една колежка ме филмира да не съм забременяла пак, след това кървене.
Но аз не знам дали е било м.ц или чистене след аборта... вие какво мислите. Още малко чакам и ще се обадя на лекаря. Ходя при Илия Амалиев

# 6
  • Мнения: 1
Някой ще ми каже ли има ли нещо вярно за цигарите и алкохола през бременността? Нежелана е, но дълго време не ми позволиха да направя аборт, нямах възможност сама иначе щях. Та проблема е, че пуша по 2 кутии цигари на ден, пия алкохол когато ми се допие или се ядосам, но единственото което се случи е някакъв фокус в сърцето който не бил основание за късен аборт по мед причини. Лекарства също пия и не знам вече съм на косъм да си забия нож в корема и да спре цялата мъка. Моля, ако някой има обяснение или някакъв съвет(освен да запазя детето и да го гледам) нека сподели...

# 7
  • Мнения: X
Психолог!

# 8
  • Мнения: 1 393
Не можете ли да оставите детето за осиновяване, щом не го искате?

Общи условия

Активация на акаунт