Машина за хляб - 66 тема

  • 39 033
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 12 006
само не разбрах защо трябва да закриваш вентилационните отвори на капака ???
и каква е ролята на кърпата в/у капака ?

Защото се опитва по-скороснто да я счупи. Те тези отвори не са за красота, ама кой да мисли. Вероятно машината е с 2 реотана и единия е изгорял.

# 271
  • Мнения: 796
Благодаря на всички за съветите.

Машината ми (Мулинекс-а) мисля че е с един реотан, поне един открит виждам там, където се слага казанчето.

Знам, че вентилационните отвори са сложени с причина, аз не закривам всички. Не се опитвам да счупя машината и разбира се че мисля, когато правя нещо. Но факт е, че хлябовете ми започнаха да се запичат по-добре отгоре.

Относно новата машина - благодаря за предложенията.

Наистина най-вероятна причина за неуспех/успех е брашното. Но аз го купувам от различни магазини, различни марки, и по-евтини, и по-скъпи, и не съм имала проблеми с никое от тях в старата машина. И брашната, и маята не са стари, защото тази година въобще не се застояват по рафтовете на магазините.

FrauDanna,

Трябва да я намеря тази двучасова програма, ще премина по менюто като включа машината. Ако не те затруднява би ли ми казала кой номер е, за да съм сигурна. На старата машина използвах само двучасовата програма за рецепта "хляб с мляко", която беше оптимална като време на програма и вкус на хляба.

Аз също правя хляб само с бяло брашно.

Предполагам, че явно пропорциите на програмата, която използвах на новата машина, не са явно много точни.

Винаги използвам кухненска везна за брашното, както и мерителните лъжички и чашка (за течността) на машината. Единствената волност, която си позволявам е, че слагам яйце, но в този случай намалявам количеството на водата с около 50 мл.

Чудя се дали има значение и каква е водата, защото тук, където живея водата е много твърда и варовита (макар че старата машина си работи перфектно с такава вода).

Благодаря още веднъж.

# 272
  • Мнения: 7 461
Моята е QUIGG, MD 18636. Бързата ми програма ми е номер 5.

# 273
  • Мнения: 796
Моята е QUIGG, MD 18636. Бързата ми програма ми е номер 5.

Благодаря, на моята е номер 2, но е друг бранд. Моята е Ambiano марка. Аз мислех, че всички на Алди са една марка Simple Smile.

# 274
  • Мнения: 7 461
И аз мислех, че Aldi продават само една марка хлебопекарни.Confused

# 275
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 403
Благодаря на всички за съветите.

Скрит текст:
Машината ми (Мулинекс-а) мисля че е с един реотан, поне един открит виждам там, където се слага казанчето.

Знам, че вентилационните отвори са сложени с причина, аз не закривам всички. Не се опитвам да счупя машината и разбира се че мисля, когато правя нещо. Но факт е, че хлябовете ми започнаха да се запичат по-добре отгоре.

Относно новата машина - благодаря за предложенията.

Наистина най-вероятна причина за неуспех/успех е брашното. Но аз го купувам от различни магазини, различни марки, и по-евтини, и по-скъпи, и не съм имала проблеми с никое от тях в старата машина. И брашната, и маята не са стари, защото тази година въобще не се застояват по рафтовете на магазините.

FrauDanna,

Трябва да я намеря тази двучасова програма, ще премина по менюто като включа машината. Ако не те затруднява би ли ми казала кой номер е, за да съм сигурна. На старата машина използвах само двучасовата програма за рецепта "хляб с мляко", която беше оптимална като време на програма и вкус на хляба.

Аз също правя хляб само с бяло брашно.

Предполагам, че явно пропорциите на програмата, която използвах на новата машина, не са явно много точни.

Винаги използвам кухненска везна за брашното, както и мерителните лъжички и чашка (за течността) на машината. Единствената волност, която си позволявам е, че слагам яйце, но в този случай намалявам количеството на водата с около 50 мл.

Чудя се дали има значение и каква е водата, защото тук, където живея водата е много твърда и варовита (макар че старата машина си работи перфектно с такава вода).

Благодаря още веднъж.

като се закриват отворите не може да излиза парата, която се образува.
също така и топлината не може да излиза. това означава, че реотана ще се включва по-рядко защото вътре топлото се запазва по-дълго време и не позволява на температурният датчик да подаде сигнал на реотана да се включи. общо казано е това.
също така е възможно датчика да е "мръднал"  и поради това да не може да се включва реотана.
по-добър вариант е ал.фолио да го сложиш м/у  капака и вътрешната му алуминиева част. 3-4 винтчета се развиват. 

# 276
  • Мнения: 796
Мисля, че открих причината за последните ми неуспешни опити.

Сухата ми мая беше с изтекъл срок (до 08.2020) и не съм го забелязала на кутията.

Отворих друга кутия със сашета, със срок на годност 10.2021.

Използвах рецептата от старата машина за двучасова програма с прясно мляко и масло, като избрах съответно и бързата двучасова програма на новата машина. Единствено добавих малко повече мая.  Интересното е, че при равни други пропорции на почти еднаквите рецепти, тази на старата машина изисква 1 ч.л. (използвайки техните мерителни лъжички) суха мая (за 500 г. хляб - аз обикновено такъв правя) и винаги толкова съм слагала, а в рецептата на на новата пише 2.5 ч.л. Компромисно сложих 1.5 ч.л. мая.

Хлябът бухна и стана добре опечен (виждам засега горната част), та чак съм изумена каква огромна разлика на вид има с предишните две "павета".

Още е в машината, ще го извадя след половин час да го видя в "цял ръст".

# 277
  • Мнения: 2 585
Препоръчайте ми хлебопекарна, в която мога да правя различни хлебчета ( мисля, че се казва с различни тави, нищо не разбирам от хлебопекарни ). Да стават и козунаци и т.н и не на последно място да не е супер скъпа

# 278
  • София
  • Мнения: 2 930
Препоръчайте ми хлебопекарна, в която мога да правя различни хлебчета ( мисля, че се казва с различни тави, нищо не разбирам от хлебопекарни ). Да стават и козунаци и т.н и не на последно място да не е супер скъпа

Има такива машинки, които се продават с по две казанчета - двойно и голямо единично. За съжаление, възможността за правене на различни хлебчета на един път, витае само в главите на маркетолозите Joy. На практика, всеки вид хляб иска различно времетраене както на цялата програма, така и на етапите в нея, за да се получи максимално качествен продукт. С други думи, по-добре си купете една прилична машинка с две бъркалки и експериментирайте на воля с правенето на различни хлебчета. Щом искате да месите и козунаците в нея, ще е добре машината да събира максимално възможното количество продукти, тоест да е с максимален обем 1500 - 1600 грама. Например тази - https://www.gorenje.bg/produkti/malki-domakinski-uredi/khlebopek … i/bm1600wg/565724 Мисля, че е с оптимално съотношение цена/възможности, защото подобния Тефал е около 400 лева.

  П.П. Ако наистина много държите да е с две казанчета, то първият модел на страницата на Горение - ВМ 1400Е е такъв. Е, обемът на продуктите е минимално по-малък, но всички хубавини на едно място трудно се падат Simple Smile. Успех с избора!

# 279
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 896
Имам същата пекарна от поста над моя. Правила съм едновременно пълнозърнест и бял хляб в двойното казанче. И двата станаха супер. Понякога правя два еднотипни, но с различни добавки. Става и за две малки козуначета с различни пълнежи. Не е лоша машинката, а от сервиза в Пловдив този път съм много доволна. За няма и 10 дни ми се обадиха, че е поправена. Машинката имаше проблем с въртенето на едната перка на механизма, ремонтираха я гаранционно.

# 280
  • Мнения: 2 712
Имам същата пекарна от поста над моя. Правила съм едновременно пълнозърнест и бял хляб в двойното казанче. И двата станаха супер. Понякога правя два еднотипни, но с различни добавки. Става и за две малки козуначета с различни пълнежи. Не е лоша машинката, а от сервиза в Пловдив този път съм много доволна. За няма и 10 дни ми се обадиха, че е поправена. Машинката имаше проблем с въртенето на едната перка на механизма, ремонтираха я гаранционно.

Как стават едновременно два? 🤔

# 281
  • Мнения: 46
Имам същата пекарна от поста над моя. Правила съм едновременно пълнозърнест и бял хляб в двойното казанче. И двата станаха супер. Понякога правя два еднотипни, но с различни добавки. Става и за две малки козуначета с различни пълнежи. Не е лоша машинката, а от сервиза в Пловдив този път съм много доволна. За няма и 10 дни ми се обадиха, че е поправена. Машинката имаше проблем с въртенето на едната перка на механизма, ремонтираха я гаранционно.

Как стават едновременно два? 🤔

https://www.home-max.bg/static/media/ups/cached/41a8ebd41671d807 … ad4b1c218689.jpeg

# 282
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 896
Точно така, двойно казанче. В едното слагаш продуктите за единият хляб, в другото - за другият. Пускам на основна програма и двата си се изпичат добре. Най-трудно ми е с маята, защото ползвам суха и да разделя пакетчето на 4 си е приключение. По принцип за 1 кг хляб ползвам 1/2 пакет от 7 гр и деля на око. А в двойното казанче трябва да разделиш продуктите от рецептата на две. Моделът ВМ1400Е си идва окомплектован с две казанчета - стандартно и двойно.

# 283
  • Мнения: 2 712
Не знаех, че има такива казанчета. Много готино и практично

# 284
  • Мнения: 2 585
Препоръчайте ми хлебопекарна, в която мога да правя различни хлебчета ( мисля, че се казва с различни тави, нищо не разбирам от хлебопекарни ). Да стават и козунаци и т.н и не на последно място да не е супер скъпа

Има такива машинки, които се продават с по две казанчета - двойно и голямо единично. За съжаление, възможността за правене на различни хлебчета на един път, витае само в главите на маркетолозите Joy. На практика, всеки вид хляб иска различно времетраене както на цялата програма, така и на етапите в нея, за да се получи максимално качествен продукт. С други думи, по-добре си купете една прилична машинка с две бъркалки и експериментирайте на воля с правенето на различни хлебчета. Щом искате да месите и козунаците в нея, ще е добре машината да събира максимално възможното количество продукти, тоест да е с максимален обем 1500 - 1600 грама. Например тази - https://www.gorenje.bg/produkti/malki-domakinski-uredi/khlebopek … i/bm1600wg/565724 Мисля, че е с оптимално съотношение цена/възможности, защото подобния Тефал е около 400 лева.

  П.П. Ако наистина много държите да е с две казанчета, то първият модел на страницата на Горение - ВМ 1400Е е такъв. Е, обемът на продуктите е минимално по-малък, но всички хубавини на едно място трудно се падат Simple Smile. Успех с избора!


Много благодаря за предложението. Напълно отговаря на изискванията ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт