Машина за хляб - 66 тема

  • 38 938
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 310
само внимавай с едновременното втасване на 2 различни хляба.

# 286
  • Мнения: 4
Здравейте! Споделям първият си мога да кажа успешен опит с новата ми ХЛЕБОПЕРКАРНА GORENJE BM1210BK
500 гр брашно
300 мл вода
1 с л олио
1 с л сол
1 с л захар
1 пак (7гр) суха мая

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 17:07 от bubanka

# 287
  • Мнения: 12 217
Със същия модел на Гореня, моята рецепта е с 350 мл вода, 15 грама краве масло, 1 голяма меретелна лъжичка сол, 2 захар (отговарят на супена лъжица от средните), 525 грама пресято брашно, 2 равни супени лъжици сухо мляко и 1/2 пакет от 7 гр. суха мая на д-р Йоткер. До сега не съм имала лош резултат. Нагласям я на хляб 900 г. и средно изпечена коричка.

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 08:51 от Camille Clo ♥

# 288
  • Мнения: 4
Имате ли опит с рецепта за отложен старт?

# 289
  • Мнения: 6 799
Имате ли опит с рецепта за отложен старт?
Рецептата, по която правите хляб и сте написали по-горе става за отложен старт. Само трябва мокрите продукти да са отдолу. Отгоре сухите продукти като в единия ъгъл слагате солта, в другия маята. След като продуктите са точни и хлябът се получава, няма причина да не се получи и на отложен старт.

# 290
  • Мнения: 46
Имате ли опит с рецепта за отложен старт?

Всички рецепти които знаете, като ги правите без яйца и пресно мляко. Ако ги има в рецептата ги заменяте с друга течност.

# 291
  • Мнения: 12 217
Става идеален с отложен старт. Принципът брашното, върху него маята го спазвам, независимо дали е на отложен старт или не.
Скрит текст:


Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 11:59 от Camille Clo ♥

# 292
  • Мнения: X
Какво ще кажете за този модел - https://www.technopolis.bg/bg/Hlebopekarni/Hlebopekarna-ROHNSON-R-2098/p/829958
Имам други уреди на Ронсън и съм много доволна, а характеристиките му изглеждат добри. Някой има ли лични впечатления?

# 293
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 310
честно казано такава характеристика имат почти всички машини. Smiley
ако консумирате повечко хляб и ти допада цената - взимай !!! 

# 294
  • София
  • Мнения: 2 923
В момента, в който прочета за наличието на "голям прозорец за наблюдение", ме губят като клиент, защото след това следва питането "защо отгоре хляба не се изпича като хората"  Hug

# 295
  • Мнения: 3 417
На Силвъркрест не знам дали е голям прозорецът но определено не се изпича добре . Слагам алуминиево фолио с отражателната част надолу и върши работа .

# 296
  • Мнения: 2 232
Влизам с въпрос - отскоро съм с нова хлебопекарна, снощи сложих да прави хляб и сутринта какво да намеря - в центъра на хляба едно топче глетаво. Май беше неразтворена мая. З първи път ми се случва такова нещо, а все пак си беше прясна от хладилника, не замразена. Та да попитам имате ли опит с такованещо, как мога да го избегна? Също и за оставащото брашно по стените, после там коричката остава адски твърда, има ли някакъв хак за това?

# 297
  • Мнения: 2 700
Когато правите хляб с някакви семена кога ги поставяте в хлебопекарната?

# 298
  • София
  • Мнения: 2 923
Когато правите хляб с някакви семена кога ги поставяте в хлебопекарната?

Зависи от хлебопекарната - някои модели имат звуков сигнал, а други имат кутийки за поставяне на ядките и сами си ги взимат. Най-общо казано, ядки е добре да се добавят около и малко след средата на второто месене. Поне машината от Лидл някъде там писка за това.

# 299
  • Мнения: 36 047
винаги разтрошавам маята до зрънца, никога не я слагам на бучка
брашно остава по стените, ако е било в повече и течността не го е поела
но това не е причина за твърда коричка - провери настройките за коричка и вади хляба веднага след изпичане
ако го оставиш повече време, коричката продължава да се пече дори след края на програмата и става доста дебела

семена слагам рядко - след звуковия сигнал преди последното размесване, за да не драскат казанчето

Общи условия

Активация на акаунт