Мнения за 20 ОУ Тодор Минков

  • 19 161
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38
Тази година има търг за изработване на униформите и крайният срок за подаване на документи е 15.09. Говорих с класната ни и тя каза, че няма как в началото на годината да са задължителни  униформите.

# 61
  • София
  • Мнения: 716
Тази година има търг за изработване на униформите и крайният срок за подаване на документи е 15.09. Говорих с класната ни и тя каза, че няма как в началото на годината да са задължителни  униформите.

Конкурсът е за доставка от следващата учебна година т.е тази година е все още старият доставчик.
Говорете отново с класната си, защото може би не сте разбрали. Униформите са задължителни ( поне единият елемент от тях).

# 62
  • София
  • Мнения: 38
Тя ми е отговорила писмено на въпроса, няма как да не съм разбрала. Говорих с други родители и са им казали, че за първия учебен ден и в началото не е задължителна униформата, след това ще бъде.

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бих искала да се обърна с въпрос към родителите на деца, които тази година са 2ри клас (немска паралелка). Моля, споделете имате ли някакви оплаквания от организация, учители, деца… Бих искала да преместя дъщеря си и ми се иска да не попада в същата среда и положение, в които е в момента. Благодаря предварително!

# 64
  • Мнения: 15 228
Дъщеря ми е 2-ри клас с НЕ - доволна съм от всичко за сега. Имаме си диванета в класа - 2 - 3 момчета и 1 - 2 момичета, но нищо фрапиращо. Класната държи връзка с родителите и за сега успяват да ги контролират.

# 65
  • Мнения: 14
Здравейте!
Разгледах подробно сайта на училището, но не можах да си отговоря на следния въпрос - в колко започва и кога приключва учебният ден за началните класове (в и извън извънредните ситуации)?
В един от предните постове видях, че първокласниците започват в 8:30 и приключват в 16:30. Има ли нещо, с което занимават децата в училище след 16:30 до някакъв по-адекатен час, в който работещ родител да стигне след работа да си вземе детето? Или ползвате някакви частни занимални в района за след 16:30?

Благодаря!

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 10:44 от BeeNazz

# 66
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Здравейте!
Разгледах подробно сайта на училището, но не можах да си отговоря на следния въпрос - в колко започва и кога приключва учебният ден за началните класове
Благодаря!

https://20ou.bg/?page_id=24

В условия на червен и тъмночервен сценарий няма извънкласни дейности и смесване на деца от различни паралелки.

# 67
  • Мнения: 14
Здравейте!
Разгледах подробно сайта на училището, но не можах да си отговоря на следния въпрос - в колко започва и кога приключва учебният ден за началните класове
Благодаря!

https://20ou.bg/?page_id=24

В условия на червен и тъмночервен сценарий няма извънкласни дейности и смесване на деца от различни паралелки.

А извън тях? Има ли допълнителни дейности след часовете? Питам и за личен опит как се справяте с времето от последното задължително занимание до възможния час за взимане на детето от училище (който за мен е около 17:30)

# 68
  • Мнения: 5
Здравейте, мами. Взехме решение да се преместим да живеем в центъра и се налага да преместим и дъщеря ни, която е 2-ри клас, в ново училище. Избрахме си 20-то ОУ, с Немски език, поради многото позитивни мнения, които събрах, включително и от вас, за което съм ви благодарна. Тъй като детенцето ни е малко по-притеснително и ни предстои да наваксваме с езика, освен, че сменяме средата и ми се иска да се запознаем с някое друго детенце от 2-ри клас, за да е по-лесна интеграцията за нея. Ще се радвам, ако някоя положителна мама откликне за ново приятелство.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 676
Здравейте, а възможно ли е преместването? Дали има места, сигурно ли е, че ще стане и Т.н.? Питам от любопитство, не се заяждам..

# 70
  • Мнения: 15 228
Според мен малко избързвате. Първо трябва да видите дали изобщо има места във вторите класове. Които между другото от днес до края на другата седмица са на онлайн обучение. След това да видите в коя паралелка точно ще е детето и чак тогава да му търсите приятелчета Simple Smile
Иначе ви желая успех и да знаете, че за сега няма кой знае колко да наваксва, но ако се позабавите още малко вече ще има Simple Smile

# 71
  • Мнения: 5
Здравейте, а възможно ли е преместването? Дали има места, сигурно ли е, че ще стане и Т.н.? Питам от любопитство, не се заяждам..

Аз първо проверих в сайта на училището и имаше обявени две свободни места за 2-ри клас - 1 в немска и 1 във френска паралелка. Чух се с директорката, за да се уверя, че информацията е актуална и си подадох заявление. Затова реших да пиша и тук, след предприетите стъпки. ☺️

# 72
  • Мнения: 3 039
Здравейте! Темата ми е полезна, прочетох всичко написано до тук. Бих искала да попитам дали знаете за учебната 2022-23 г. как ще бъде учебния процес - дали ще е както досега с целодневната организация, понеже прочетох сред вашите мнения, че с новото ръководство се очакват промени.
Също така ако имате впечатления от преподавателите, които ще поемат първи клас есента. И другото, което искам да попитам, е дали вечер като се приберете децата имат нещо да доучават, да донаписват? Като нямам предвид някакви единични такива случаи, а по принцип.
Другите ни училища по район са 41 ОУ, 127 СОУ и 19 СОУ. Засега 41во и 20то са ми фаворити и ще следя дни на отворените врати, за да придобия повече лични впечатения. Дотогава ще разчитам на вашите Simple Smile

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте!
А дали някой може да сподели мнение как е в училището след 4 кл? Как се осъществява приемът? От сайта не успях да се ориентирам дали се разкриват нови паралелки или приемат само при свободни места. Благодаря!

# 74
  • София
  • Мнения: 716
Здравейте! Темата ми е полезна, прочетох всичко написано до тук. Бих искала да попитам дали знаете за учебната 2022-23 г. как ще бъде учебния процес - дали ще е както досега с целодневната организация, понеже прочетох сред вашите мнения, че с новото ръководство се очакват промени.
Също така ако имате впечатления от преподавателите, които ще поемат първи клас есента. И другото, което искам да попитам, е дали вечер като се приберете децата имат нещо да доучават, да донаписват? Като нямам предвид някакви единични такива случаи, а по принцип.
Другите ни училища по район са 41 ОУ, 127 СОУ и 19 СОУ. Засега 41во и 20то са ми фаворити и ще следя дни на отворените врати, за да придобия повече лични впечатения. Дотогава ще разчитам на вашите Simple Smile

Здравейте,
до трети клас включително има целодневна организация на учебния процес. От четвърти до 7 - полудневна.
Учителите, които тази година извеждат 4-ти клас и би следвало да поемат първи от следващата са: Балева - френска паралека; Койчева, Недялкова и Иванова - немски паралелки. Преподавателите по езика - има движение при тях и не се знае, особено немските.
Не се налага дописване и доучване вечер при целодневната организация, само през уикенда имат домашни.

Общи условия

Активация на акаунт