Мнения за 20 ОУ Тодор Минков

  • 20 332
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
Просто няма много деца, които живеят в района, затова ако някой си смени регистрацията има голям шанс да влезе. Но не за сметка на някой в първа, втора или трета група!

# 121
  • Мнения: 517
Понеже района на 20-то е препълнен с деца и не стигат местата за тях. Simple Smile Иначе, в учебни дни, сутрин и вечер пред учиилището, автомобилният трафик е като на Цариградско.

# 122
  • Мнения: 15 878
Пред всяко училище е така. Хората тръгват с колите на работа, минават да оставят децата в училище и продължават.

# 123
  • Мнения: 517
Само тези, които не живеят до училище или децата им са малки, за да ходят сами. Нашата от края на трети клас започна да ходи сама.

# 124
  • Мнения: 33
Чак пък да нямат достъп до училището деца живеещи в района.
Всяка година,включително и тази имам познати на,които децата им не се класират,и те са от 1 или 2 зона,реално живеещи тук.

# 125
  • Мнения: 33
Дъщеря ми и едно съседско дете ги приеха от съседен район на 2-ро класиране, без да сменяме регистрация.
Чудесно,на мои приятели децата не ги приеха живеещи в непосредствена близост.

# 126
  • Мнения: 15 878
Дъщеря ми и едно съседско дете ги приеха от съседен район на 2-ро класиране, без да сменяме регистрация.
.

Чудесно,на мои приятели децата не ги приеха живеещи в непосредствена близост

Ами това си е решение на хората, които отговарят за приема - аз каква вина имам? Дъщеря ми беше приета в 3 училища - 20, 22 и 19. Имахме право на избор и избрахме 20-то. Нито съм сменяла адресна регистрация, нито нищо. Приеха си ни по нормалния ред. Чакахме си 2-ро класиране и това беше. Нямам идея защо децата на Вашите приятели не са били приети, особено щом са били по район.

# 127
  • София
  • Мнения: 756

Всяка година,включително и тази имам познати на,които децата им не се класират,и те са от 1 или 2 зона,реално живеещи тук.

А дали имат адресна регистрация? Твърде вероятно е родителите да не са се регистрирали на адреса, и да се водят в друг район по адресна регистрация, а реално да живеят в района, иначе няма обяснение защо ще приемат деца от дори от съседен район и ще има повече от едно класиране, а деца с регистрация в района и кандидаствали да не са приети. Системата е централизирана и няма как да я излъжете лесно..директорите нямат възможност да приемат просто така деца в първи клас.

Това, че родителите не си правят труда да направят проучване и да се регистрират своевременно на адресите, на които живеят, за да могат децата да ходят в съответното училище, съответно влече проблеми.

# 128
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
Чак пък да нямат достъп до училището деца живеещи в района.
Всяка година,включително и тази имам познати на,които децата им не се класират,и те са от 1 или 2 зона,реално живеещи тук.
На първо класиране от 1 група няма как да има неприети деца. На четвърто приемат и от четвърта група с точка за съседен район. Лично съм следила класациите, защото 20 то ми е най-близкото училище да видя какво-що.

# 129
  • Мнения: 15
Районът на училището е изключително малък, на фона на другите общински училища. Към момента първа и втора група влизат без проблем, което означава, че никой не е взел ред на постоянно живущ с района. Трета група е спорна, но тази година почти всички влезнаха. Предполагам, че в годините напред напливът ще се увеличава.
Ние сме доволни от училището!
Тази година резултатите на учениците бяха отново високи. Училището е в топ 5  на общинските училища в София, по успех ! Вярвам , че скоро и сградния фонд ще бъде ремонтиран и освежен.
Успешна учебна година на всички ! Simple Smile
20 ОУ е едно чудесно училище!
Имахме невероятна класна и прекрасна учителка по немски език до 4 клас.
Ако трябваше сега да кандидатстваме,отново бих избрала него!
Много съжалаявам,че малко деца реално живеещи в района имат достъп до него,
за сметка на това е пълно с деца от кварталите на цяла София.
Тази порочна практика с фалшиви адресни регистрации трябва да приключи!

# 130
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
Аз мисля, че всички деца от 1 група задължително влизат в училището, в което кандидатстват. Няма начин да не влязат, ако трябва отпускат допълнителни бройки. Невъзможно е в район като този, с малко деца да има неприети деца от първа група, че те в гъстонаселените квартали ги приемат, че тук ли няма. Така, че кой какви познати има не е критерий. Критерий е класирането, което и в момента е достъпно. На първо клласиране са приели всички деца от първа и втора глупа, плюс деца от трета група.

# 131
  • Мнения: 4
В последните мнения има много приказки с малко мисъл.
Коментарът "малко деца реално живеещи в района имат достъп до него" вероятно визира не точно административният район на училището, който наистина е малък, но също и околни няколко улици, които физически са много близо до училището. Само че децата от въпросните няколко улици автоматично попадат в 4-та група и шансовете им за 20-то стават почти колкото да спечелят джакпот от тотото. Причината са многото родители живеещи къде ли не, привлечени от уж елитния статут на училището, сменили си някак настоящия адрес с такъв в административния район на училището. Според прозорливостта им, техните деца попадат във 2-ра или 3-та група, а дори е възможно и в 1-ва. Ощетени са именно децата от района на училището (извън административния район), които не са правили такива злоупотреби.
Аз лично познавам 3 деца, които учат в 20-то. Едното ми е комшийче, прието от 4-та група на септвемврийско класиране преди няколко години. Другите 2 живеят в далечни квартали...

# 132
  • Мнения: 517
Уж елитно е много правилно казано.

# 133
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 445
На мен 20 то ми е най-близкото училище по разстояние и не смятам, че децата ми са ощетени. Около нас наистина не живеят много ученици, да не кажа, че почти няма. Не всеки се натиска детето му да учи в това училище, така че на който му е зор и е намерил начин - да заповяда. Общината е виновна, допуска подобни неща, освен това не прави нищо за да уеднакви в голяма степен качеството на училищата в София. Всеки се спасява по единично.

# 134
  • Мнения: 15
Последните мнения се основават на установените наредбите за прием на ученици.   И хиляди семейства имат този проблем с районирането. Дъщеря ми , когато беше малка, се наложи да посещава детска градина на 4 км. от нас, а тази пред улицата ни попадаше в друг район.
Според мен , болшинството от деца в трета група са именно тези, които живеят недалеч от училището, просто една нормативна уредба не им дава правото на повече точки.
Относно “елитът” на училището , бих споделила, че наистина не е типичното българско елитно и позьорско училище.
Родителите са нормални, образовани и скромни хора. Няма показност ! Организацията на училището е на много добро ниво, обучението също. На фона на повечето общински училища, за мен това училище се справя много добре!
 
В последните мнения има много приказки с малко мисъл.
Коментарът "малко деца реално живеещи в района имат достъп до него" вероятно визира не точно административният район на училището, който наистина е малък, но също и околни няколко улици, които физически са много близо до училището. Само че децата от въпросните няколко улици автоматично попадат в 4-та група и шансовете им за 20-то стават почти колкото да спечелят джакпот от тотото. Причината са многото родители живеещи къде ли не, привлечени от уж елитния статут на училището, сменили си някак настоящия адрес с такъв в административния район на училището. Според прозорливостта им, техните деца попадат във 2-ра или 3-та група, а дори е възможно и в 1-ва. Ощетени са именно децата от района на училището (извън административния район), които не са правили такива злоупотреби.
Аз лично познавам 3 деца, които учат в 20-то. Едното ми е комшийче, прието от 4-та група на септвемврийско класиране преди няколко години. Другите 2 живеят в далечни квартали...

Общи условия

Активация на акаунт