Още пясъкът е по краката, а ДЕВЕТИ чука на вратата

  • 32 983
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Беше ми много приятно и уютно днес. Винаги е приятно с вас момичета. 🥰
В духа на въпроса на Цецо, Йоана за пореден път ме попита къде и как може да учи астрономия, като "допълнителния" й предмет е история. Всички предложения са добре дошли.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Прекрасна петък вечер беше, особено за такива като мен, които рядко излизат Heartpulse Красиви, интелигентни, духовити дами, с коя по-напред да си поприказва човек Revolving Hearts

# 32
  • Мнения: 249
Страхотно заглавие, благодаря за темата Спунк!

# 33
  • София
  • Мнения: 5 362
Супер беше, както винаги. Готина компания, яки хора.

# 34
  • Мнения: 280
Здравейте, банда,

Едно малко хаотично и мъгливо питане: има ли изискване при кандидастване архитектура (Германия , Австрия, Италия, Холандия...) да има взети минималени часове (хорариум ли беше) по физика в 11 и 12 клас? Щерката задава въпроса, казах й да уточни нещо повече като страни поне, но отговора беше " те мамите нали всичко знаят"....
та така, да попитам световната енциклопедия бгмама

Синът ми изучава инженерна специалност в Германия.Имам спомени,че в изискваните документи беше и хорариумът на изучаваните предмети.
Съветът ми е да заадеш въпроса си в ето тази тема за Германия и Австрия,ако Русалка не се появи.
Ако не види въпросът ти тук,ще го прочете и там.А тя наистина всичко знае. Simple Smile
https://www.bg-mamma.com/?topic=1228759.420

Благодаря, ще питам и там.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Ян@, много се радвам, че сте успели да заминете! Мислех го твоето момиче много, ако трябваше да отиде сама, че и да се карантинира. Наслаждавайте се!

ceco1, добра насока е поела твоята дъщеря! Ще ѝ стискаме палци!

Снощи на масата дали не си пролича кои сме от бизначешката зодия? Laughing

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 08:48 от aniK

# 36
  • София
  • Мнения: 6 094
...Снощи на масата дали не си пролича кои сме от бизначешката зодия? Laughing
Абсурд! Никой не ни разпозна. 🤥

Яна, весело изкарване въпреки маските. Лесно и бързо приспособяване на студентката.

Цецо, моля те като проучиш, пиши и в темата как стоят нещата. Не е зле вече полекичка да се информирахме за тези неща.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 703
Снощи на масата дали не си пролича кои сме от бизначешката зодия? Laughing

А по какво пролича?Питам за една приятелка.Laughing
Според мен хорариум по определени предмети се иска,но зависи от конкретната специалност.

# 38
  • Мнения: 2 399
Чудна компания сте момичета, много приятно ми беше с вас, благодаря! Flowers Hibiscus
Чак сега видях темата - за пясъка забравих вече, а като си помисля за входните нива направо ми прилошава.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 703
Перличке Smiley
Дано скоро пак!
И моля те какви са тези входни!Дай ни още две седмици въздух.
В интерес на истината дъщеря ми се беше закъхърила за входните по разказвателните предмети.

# 40
  • Мнения: 890
И аз да се разпиша относно срещата снощи: беше ми много приятно да се запозная с нови дами, както и да си побъбрим по- надълго с вече познати...🤗Какви входни ...? Ами те нищо не учиха миналата година, a пък общообразувателните от 7 клас - дори и при училите ги, вече  всичкo е забравено! Дано да отделят преподавателите повече време за преговор в началото ...

# 41
  • София
  • Мнения: 2 768
И аз да се разпиша в новата тема, много хубаво заглавие Спунк, на мен ми лепва идеално🤗

Снощи традиционно сте си изкарали чудно, представям си готината компания😘 и се насявам следващия път дано да бъда част от спявката. Колко мацки се събрахте? Мъжко присъствие май е липсвало?

Въпроса на Цецо и мен ме вълнува, но мисля има неясноти, които тепърва ще се осветляват с оглед реформата за гимназиален етап и профилирането. Най-малкото, че има чужди унита  с изискване в дипломата да има 5 предмета конкретно посочени от унито , които кандидатстващите да са изучавали през последните 3 години на гимназиален етап. Обаче в Бг по новата система профилите са 4, тогава  как ще се покрие това изискване на мен лично не ми е ясно. Това, което ми хрумва е да се докаже изучаване на предмет като фуч или училищна школа/кръжок, но те дали се вписват в дипломата и дали биха се приели от унитата като покриващи изискването..🤔 предстои тепърва да разберем.

Яна, прекрасен е Париж, дано успеете да му се насладите въпреки съпътстващите организационни дейности и корона мерките. Бързо адаптиране на щерката😘

Dimitrina73 напоследък рядко се включваш, радвам се, че се разписа в темичката и дано по-често пишеш Simple Smile

Ние вчера минахме границата сутринта за час и малко, имахме късмета гърците да пуснат трето гише пред нас и това ускори работата.  Jenap предполагам вторник ситуацията ще е сходна и бързо ще минете.

Ali97, дали може да споделиш синът ти коя година е в Германия и в кой университет? Ако искаш пиши на лични да не разводняваме темата.

Аз да попитам имате ли вече план колко извънкласни занимания ще посещавате и какви? Щерката има планове за спорт (връща се към таекуондо след две години почивка), китара и английски. Отделно вероятно ще посещава две-три школи към училище, немски май също трябва да включим (остава само два часа в училище по думите на учителката им) и се чудя дали няма да и е много натоварено.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 825
Цитат
Аз да попитам имате ли вече план колко извънкласни занимания ще посещавате и какви? Щерката има планове за спорт (връща се към таекуондо след две години почивка), китара и английски. Отделно вероятно ще посещава две-три школи към училище, немски май също трябва да включим (остава само два часа в училище по думите на учителката им) и се чудя дали няма да и е много натоварено.
Младежът тренира плуване и като свърши профилактиката на басейна другият месец продължава. От 10.10 тръгва на немски, а сега от 01.09 гимназията им организира двуседмичен интензивен курс по френски и той сам изяви желание да ходи.
И в училище има разни школи. Миналата година ходи на две, но сега тази не знам дали ще му остава време.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 113

Dimitrina73 напоследък рядко се включваш, радвам се, че се разписа в темичката и дано по-често пишеш Simple Smile

Ще опитам!
Последният месец и нещо се водя от непредвидени обстоятелства. Баща ми изчезна в Централен Балкан и е в неизвестност. Помагаме на майка, съпругът ми беше зает три седмици с издирването, но нали работи дистанционно, възстанови работа от тук. Синът отскочи до София да си почине от атмосферата и утре пак ще го приберем. Всичко отвъд непосредствените задачи ми е извън фокус, но темата я чета за разтуха и връзка с евентуално бъдещата стара-нова действителност.
На телефона не намирам таг за скрит текст, а го забравих... /spoiler... нещо си...

# 44
  • София
  • Мнения: 6 171
dimitrina73, много съжалявам! Въпреки дългото време, което е минало се надявам много на добър изход.

[*spoiler]  [*/spoiler]  това, но без звездичките е за скрит текст.

Общи условия

Активация на акаунт