Азиатска козметика и грим 18

  • 39 044
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 795
aDaMaNt^ , явно зависи много от превозвача. Габко задържат пратката като гаранция и я изпращат къмтеб чак след като получат известие от митницата и ти си платиш дължимото. GGBG ти изпращат пратката все едно няма нищо, но след време получаваш честитка от митницата с такса. Можеш да се свържеш с твоя превозвач и да ги разпиташ как процедират те.

Момичета, къде може да се провери тази информация? Сега минах през нашата поща и разговарях с началничката, каза ми, че нямало такова нещо, всички пратки от вчера и днес си пристигат нормално при тях, без ДДС и пощенски такси. За корейската козметика съм спокойна, пристига при Габко в УК, но искам да си взема фитнес гривна и други дреболии от Алито и се чудя и тях ли до Габко да пращам.....
Редактирам си поста, свързах се с Митница Ст.Загора, разговарях с много любезен господин. Каза ми, че още нямали изработена методика как ще се събират тези пари за всяка пратка под 30 лв. и това се планува да стане факт от 01.01.2021 г.

Това, че ще започват да спират повече пратки си се говори още от началото на тази година и е факт поне за София,но тук явно тестват всички нови неща. Бях говорила преди време с началника на пощенския отдел към Агенция митници, който отговаря за обработката на всички пратки. Отпадането на минимална сума за ДДС се въвежда от януари 2021, но до тогава трябва да изработят системата в движение. Целта е да се ударят най-вече недекларираните пратки от Китай и това е Европейска стратегия, към която ние просто трябва да се нагодим. Заради всички тези нововъведения, които се очакват, са и промените от последната година (задължителна такса представителство, задължителна митническа декларация и подаването и само онлайн, преместването на колетния отдел извън границите на града, и тн), но със сигурност не им е много ясно как точно ще се случват нещата от тук нататък. Всичко е проба-грешка на наш гръб, и на този на редовия пощенски/митнически служител. Ако се замислите в София вече на новия адрес на митниците, въобще няма предвидена обслужваща клиенти секция с гишета и тн., защото се предполага, че от догодина всички документи ще се пращат само он-лайн и няма да има възможност да си освободиш пакетчето под 30лв на място с разпечатани документи.

Момичета, да знаете тази пудра на Cosrx е само за локално нанасяне, независимо какво твърди производителя.
https://www.cosrx.com/pure-fit-cica-powder.html
Скрит текст:
За разлика от любимата SOS Cica на TSW, тази заради цинка в състава много суши и побелява ако се нанесе на цялото лице. За сега коментар по действието не мога да дам освен, че като първо впечатление много добре подсушава и успокоява пъпки, както разчоплени така и тепърва излизащи.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 15:17 от Viola Tarakanova

# 61
  • София
  • Мнения: 4 321
Reddish, слънце си! Мерси за новата тема.

Нищо ново не съм купувала, само малко презаредих с любими маски от европейски сайтове, че от Азия бааавно се тътрузи всичко

# 62
  • Мнения: 1 795
Код за 15% в Yesstyle (с реферален стават 17-20% Simple Smile )
Важи неизвестно до кога, така че нападайте! Минимална поръчка $49
YSMOISTPENN15
Скрит текст:

# 63
  • Мнения: X
http://www.nowzenith.com
Момичета, този сайт обсъждан ли е тук.
В графа намаления има сериозни попадения Simple Smile

# 64
  • Мнения: 20
Привет,

Аз поръчвам от NZ - цените са много ниски, пристигат бързо до UK, но доставката е висока.
Внимавам с големината на пратката и обикновено цената ми е около 10 долара за транспорт.
Много съм доволна от тях.

Момичета, а какво ще правим от 2021г. с Великобритания, след като няма да сме единен пазар?

# 65
  • софия
  • Мнения: 1 203
Danche kalpazanche, 10$ за какъв обем горе-долу? 1кг?аз погледнах бегло, не видях къде е цената за доставка?

# 66
  • Мнения: 670
Viola, пак не улучих момента. Снощи пуснах поредната поръчка и мислех да остискам за следваща поне до 15-ти Unamused

Danche_Kalpazanche,  няколко минути преди твоя пост и аз си го мислех това, какво ще правим....До Германия ли да поръчваме?

Днес от разговора с митническия служител разбрах, че България ще е една от първите държави или първата от ЕС, която въвежда отпадането на минимална сума за ДДС

# 67
  • Мнения: 1 795
monono, имат много добър асортимент, аз често поръчвам от тях, но доста трябва да си играеш да нагласиш изгодна поръчка.
Доставката зависи от теглото - за около килограм е към 16 долара. В момента пристигат при превозвача за 20-25дни от шипването.

Колкото за UK за сега още не го мисля. Тепърва ще се изясняват условията, ще има гратисен период и тн

# 68
  • София
  • Мнения: 546
Аз тествах Германия с една пратка, пристигна си без проблем и без митница. Не ми се рискува много много с тях, защото са големи любители на хартиените документи по принцип и кой знае какво чудо ще е, ако я спрат на митница. Но ако ни отпадне вариант UK може и до тях да стигнем Simple Smile Аз вероятно ще действам за малките пратки до Германия, а за по-скъпите - директно до БГ с DHL. Не че имаме друг вариант засега до тук, но дори и да имаме, не бих пускала нищо с Бг пощи.

# 69
  • Мнения: 13 330
Защо ми трябваше да отварям yesstyle

Тази слънцезащита на неоген някой пробвал ли е?
https://www.yesstyle.com/en/info.html/pid.1089208760

В минитата колко нови неща са наслагали, отдавна не ги бях отваряла

# 70
  • софия
  • Мнения: 1 203
Знаете ли аз какво си мисля по повод Brexit? Бизнесът на транспортните фирми е изключително успешен. Като гледам през GGBG какво минава, сигурно и слон прекарват. И ето, те са намерили начин да ми и опростят живота.. Ще ми платят дължимата сума към UK митница. Т. Е. Мисля си, че ще има някакво оскъпяване, което въобще не ме стресира, и ще опростят някак нещата за нас. Ще питам аз  като отида,  как виждат бъдещето.. .

# 71
  • Мнения: 1 370
Какво си заслужава да се купи от йесстайл в момента? Не че нищо не искам, но сега с тия доставчици съм на принципа "само каквото не е за изпускане". Някой може ли да драсне два три реда?

# 72
  • Мнения: 20
Привет,

Относно Now Zenith - най-евтино ми е било 10 USD за 460гр. пратка.
В началото поръчвах с една приятелка и си деляхме доставката.
Така излизаше по-евтино от Jolse и YS, ама мацката не е луда като мен да поръчва нон стоп и сега просто внимавам какви количества поръчвам. Действа като допълнитела спирачка за пазаруване Simple Smile

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Имам последно време сериозен проблем с пъпките. Никога не съм имала такива , ама Ей на на 30+ не знам какво да ги правя. От 4-5 месеца в зоната около устата имам многооо  ситни пъпки, ама не обрив  (мислех, че е от слънцезащитата, маската) , на пипане неравна кожа стана в тази зона. Някои като ги стисна си излизат обаче ето какво става след това. Тези малките (прилагам снимка) са от стискането. Имам и други, такъв тип в тази зона , които не съм стискала и просто така се подуват , че и болезнени са ми доста Sad Имам и едно червено петънце над тези пъпки, което е от една голяма пъпка, която аз не посмях да стисна и стоя сиг 15дена и в крайна сметка стана и остана червено петно , ще се гръмна 😭😭😭
Капилярите се виждаш колко са ми зле в тази зона.
Днес съм на почистване на лице (без пара) заради капилярите и се надявам да поизчисти малките ситни пъпки и утре очаквам цялата да съм подута ,като нажилена Sad Около тези пъпки видимите е пълно с тези малките , като точки са, ама не са черни.
Дайте идея как да третирам такъв тип пъпки, такива червени петна, разширените пори с BHA?
Скрит текст:

# 74
  • София
  • Мнения: 118
Минавам да похваля 2 неща, които отворих наскоро и вече ги ползвам към месец, за да затвърдя доброто впечатление.
Isntree TW-Real eye cream - това според мен е сравнимо с Benton fermentation eye cream (пептиди, серамиди, ферменти, е, липсват някои неща от Бентън, но пък има астаксантин), и се държи една идея по-добре при нанасяне. Няма я тази твърдост, с която се борим при Benton, преди да се разтопи от топлината на кожата, усещам го да попива по-добре и е също така подхранващ и заглаждащ бръчици.

TONYMOLY - The Black Tea London Classic Ampoule - на това не мога да му намеря пълния състав, но сред водещите съставки виждам green tea extract, sunflower seed oil, allantoin, cacao extract, olive oil, sweet almond oil, tea tree leaf oil. т.е. предполагам, че може да се търси анти-оксидантно  и подхранващо действие.
С тези масла бях доста скептична, но усещането върху кожата е супер комфортно. Подхранва ми точно, колкото имам нужда, въпреки че съм със смесена към мазна кожа. А за мирзмата, просто как са я докарали - супер фино на черен чай, все едно си си направил Yum Coffee много релаксиращо ми действа и въобще не е натрапчива.

И едно разочарование - мисля вече някой беше писал в предната тема за WellDerma Collagen Impact Sapphire Eye Mask . Много сухи, късащи се, щипе ми от тях на кожата около очите. На всичкото отгоре бях поръчала 2 опаковки като ги бяха напускали по 10-12 долара. Едната пристигна с пукнато контейнерче, другата я мъча, ама много мъка ще бъде Disappointed Relieved

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 10:40 от Cookiez

Общи условия

Активация на акаунт