Азиатска козметика и грим 18

  • 38 982
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Здравейте момичета, искам да си взема още нещо към нещата който използвам.Бихте ли ме насочили? Имам това и крема към него
https://www.yesstyle.com/en/missha-time-revolution-best-seller-s … ml/pid.1071380987
и съм супер доволна. Според вас какво ми липсва? На 40 години съм, кожата ми е нормална и чувствителна. Благодаря ви предварително!❤

# 46
  • Мнения: 20
Здравейте,

Какви впечатления имате от марката Ma:nyo Factory?
Харесала съм си:
1. Herbgreen Cleansing Oil - 200ml (http://www.nowzenith.com/ma-nyo-herbgreen-cleansing-oil-200ml.html)
2. Rosehip Oil Repair Mist - 150ml (http://www.nowzenith.com/ma-nyo-rosehip-oil-repair-mist-150ml.html)
3. Vitamin Tree Brightening Pack - 75ml (http://www.nowzenith.com/ma-nyo-vitamin-tree-brightening-pack-75ml.html)

Мариа Серт много хвали марката, но ми се иска и вие да се изкажете Simple Smile

Agent-че,

Изгледах видеото с Вика и в количката ме чакат вече CLIO Prism Air Highlighter 7g и MISSHA Glow Ampoule Concealer SPF20 PA++ 4.7ml. Благодаря! Simple Smile

П.П. Имам 4 пратки в GGBG - от J, YS и NowZenith. Поръчани са през юли. Най-бързо пристигат последните, а най-бавно си знаете кои...Около 1кг. са и до момента не съм имала взимане-даване с митниците на Кралицата Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Днес четох, че от 1ви септември (вчера) всички пратки щели да ходят на митница. Това вярно ли е? Аз що нещо не мога да си го представя как ще стане... Като знам на какви опашки чакам в пощата, какво ще стане ако от всички пощи в града пратките се изсипят на 2-3 гишета в митницата?

# 48
  • Мнения: 3 630
Напълно възможно е. От януари '21 трябва да има ДДС за всички пратки. Вероятно тестват системата.

# 49
  • Мнения: 1 795
Това за 2021 е факт, но и моите пощаджийки ми казаха нещо подобно, че започват да спират всичко наред, както и ще искат допълнителни документи за добавките и за козметиката. Аз за сега всичко пращам към UK, но чакам едни кремове от iherb, които бяха налични само с доставка до България и по този случай ги питах как е положението в момента. Като цяло ме посъветваха като дойде пратката направо да си наемам митнически агент за оформянето на документите, защото бг пощи ще обработват със забавяне няколко месеца...

Danche_Kalpazanche,  MANYO от край време ги харесвам, но трите продукта само олиото съм ползвала ( и жълтото, и зеленота) и е много добро Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Чисто организационно не мога да си го представя... Пощите празни, митницата - километри опашки. Или как, митницата ще искат документи онлайн и с някакво онлайн потвърждение ще можем да ги взимаме от пощата.. Не знам, мъгла.

# 51
  • Мнения: 1 795
Didi_Bidi, както до сега- от митницата обработват документите и ти си взимаш пратката от пощата, където плащаш такса и ДДС. Реално всички пратки задържани на митницата пак се обработват от звено на пощите към митницата. Нали за това се преместиха на новия адрес, вече всичко е он-лайн и пратките за цялата страна първоначално се обработват в София.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Didi_Bidi, както до сега- от митницата обработват документите и ти си взимаш пратката от пощата, където плащаш такса и ДДС. Реално всички пратки задържани на митницата пак се обработват от звено на пощите към митницата. Нали за това се преместиха на новия адрес, вече всичко е он-лайн и пратките за цялата страна първоначално се обработват в София
Не знам как е в София. Във Варна получаваш бележка, че пратката ти е на митница и ходиш в митницата. Там са 2 гишенца и се чака доста и пратката се освобождава там, пощата няма касателство. Аз за какво бягам от митницата като дявол от тамян 😩 Ще видим какво ще го измислят...

# 53
  • Мнения: 1 795
Зе сега се моля само да не се прецака нещо с доставките до UK! Още миналата година като започна истерията с пратките започнах да поръчвам само с превозвач и не мисля да съм тестово зайче бг пощи и митница.

# 54
  • Мнения: 78
Здравейте, аз поръчвам всичко от един продсвач по един артикул до UK и отиде окей до България с доставчик, не съм много сигурна обаче какво се случва ако поръчам повече неща от един човек и дали пратката може да отиде на митница там и какво се случва след това какъв е вашия опит поръчвате ли по повече артикули от един продавач до UK и после имате ли проблеми с с митница там?

# 55
  • Мнения: 670
Момичета, къде може да се провери тази информация? Сега минах през нашата поща и разговарях с началничката, каза ми, че нямало такова нещо, всички пратки от вчера и днес си пристигат нормално при тях, без ДДС и пощенски такси. За корейската козметика съм спокойна, пристига при Габко в УК, но искам да си взема фитнес гривна и други дреболии от Алито и се чудя и тях ли до Габко да пращам.....

Редактирам си поста, свързах се с Митница Ст.Загора, разговарях с много любезен господин. Каза ми, че още нямали изработена методика как ще се събират тези пари за всяка пратка под 30 лв. и това се планува да стане факт от 01.01.2021 г.

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 12:07 от necha

# 56
  • Мнения: 1 378
Момичета, при английските пратки как разбирате, че е на митница? Превозвача ли ви се обажда, мейл ли получавате от митницата?
Моята е почти при Габиели, а очаквах, че някъде в проследяването се отбелязва.

# 57
  • Мнения: 1 795
В проследяването ще пише, а ако има проблем превозвача ще се свърже с вас. Имаше и случай, описан от съфорумка, да си получиш честитката от митница след няколко месеца

# 58
  • Мнения: 1 378
Мерси, Виола.
Никъде не виждам нещо, което да изглежда като митница. Хайде дано да ми се размине, макар че съм се настроила да не. 🤨

# 59
  • Мнения: 670
За моя пратка изпратена от Жолсето чрез Федекс видях в проследяването, че е доставена на адреса на Габко в УК и приета от служител В.Василев на 05.08, не получих обаждане, нито е отразена в профила ми поръчката. След 2-3 дни се обадих да попитам, не потвърдиха че пратката е при тях, а аз виждам, че е там. Само ми казаха че трябва да пристигне писмо от англ. митници и след като платя ще ми я изпратят. Вече почти месец чакам, но ме предупредиха, че се чакало по 2-3 месеца за писмото.

Общи условия

Активация на акаунт