Отговори
# 105
  • Мнения: 9 050
А къде са моите права пък да не одобрявам травестити?
Не да ги бия, просто да не съм съгласна. 'щото тогава пък мен започват да сочат с пръст, че не съм толерантна. Или е разрешено порицаването само на нетолерантните? Обърках се нещо...

Разбира се, че може да не одобряваш. Всеки има неща, които харесва и не харесва. Въпросът е да зачиташ правото различни да са част от обществото, те са хора и личности.
Реално всеки може да стане обект на неодобрение, присмех и унижение - причини колкото искаме.

# 106
  • Мнения: 18 406
Да не одобряваш, ако аз на 41 г. нося къса пола например, е естествено.
Но да очакваш, че аз няма да я нося, защото ти не одобряваш, е друго.

Примерът е от темата за възрастта и как подобава да се обличаме над 40. Wink

# 107
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Прекрасно, цивилизовано мнение от Joyful company (Нова генерация?)!

За съжаление, такова мислене по нашите географски ширини е все още силно пожелателно. На мен щом тук ми "препоръчаха" да си пусна брада, само, защото съм от хората, които не сочат с пръст всеки различен... Няма да се оправим скоро. Плоски опити за оригиналност на чужд гръб и лицемерен ужас.
Какво да очаквам от общество, което ме подиграваше години, защото сложих рано очила!

Скрит текст:
Аз и не разбирам какво натрапване има в различната сексуалност и защо откритият гей да се натрапва, а агресията от хетеросексуални да е в реда на нещата? В защита на семейството, че как иначе. Хайде да не отваряме дума за статистиката на разводите и колко деца се раждат без брак на родителите, нали? "Който е без грехове, пръв да хвърли камъка.."

Мода било.. Това не е дрешка да я съблечеш, това е част от теб. Така, както ти харесваш едно, друг друго.. Подсъдно и престъпно от гледна точка на морала може да е само насилие и посегателство над малолетни лица. На възрастни не би трябвало някой да се бърка. Нито е задължително да гледаш, цъкаш възмутено с език и коментираш. Има и други места за разходка, пиене на кафе и ядене, никой не ни е вързал да седим на съседната маса.
Ей, така, цялото общество се строи и започнаха подигравките заради едните очила? Когато повече от половината общество носи такива. Това че някое дете или не дете, е подхвърлило нещо, не е цялото общество, а лошо възпитание. Не помня някой да е изтипосван по вестници и телевизии за обществено порицание щот, видите ли, носи очила. В една известна наука максимализмът и склонноста да се преминава от дреболии към глобални обобщения се определя като основен признак на инфантилизъм. Просто силно желание да натриете носове и да излезете отгоре, но не сте прав/а.
Беше поставен въпрос за публичната демонстрация на връзка между жена и кросдресър. Ами, не, не я желая. Не връзката, а демонстрацията. Не ме интересува кой какъв е, нямам навик да си навирам носа под чуждите завивки и в чуждия живот, нито желая някой друг да ми навира различността си, каквато и да била. В тоя смисъл и аз и останалите хора сме различни, е всеки да тръгне демонстрации да прави ли? Хубаво, кросдресър е, да се облича както му харесва, да ходи където му харесва, но не и да ми прави публични демонстрации. Защото демонстрацията не означава нормално поведение, там се прави нещо, за да те забележат на всяка цена. Това не ми харесва.

# 108
  • Мнения: 6 622
Различен бил... Харесвало му да се облича, като жена... Да се облича на подходящите за това места. Вкъщи, разни клубове, които се посещават от хора със сходни влечения.
То и нудистите са различни, но си ходят голи само вкъщи и по нудистките плажове. Ако всеки си развява различността по улиците не знам до къде ще стигнем. Айде стига с тази криворазбраната либерализация!

# 109
  • Мнения: 10 942
Хахах да, това с нудистите е добър пример! Аз заставам зад правата на нудистите! Защо им се забранява да ходят голи? Не пречат на никой, не са опасни, част от личността им е...

# 110
  • Мнения: 3 025
Различен бил... Харесвало му да се облича, като жена... Да се облича на подходящите за това места. Вкъщи, разни клубове, които се посещават от хора със сходни влечения.
То и нудистите са различни, но си ходят голи само вкъщи и по нудистките плажове. Ако всеки си развява различността по улиците не знам до къде ще стигнем. Айде стига с тази криворазбраната либерализация!
Много хубав пример си дала с нудистите. Напълно подкрепям мнението ти.

# 111
  • Мнения: 859
Примерът дойде от там, че имаме "традиция" в соченето с пръст за какво ли не. Което се променя към добро с времето, но бавно. Да, СЕГА повечето хора носят очила, в детството ми бях само аз в класа така. Много примери са. Хората с  увреждания се криеха по специални домове от малки, разведените се сочеха...

Ето, друг предразсъдък по-нагоре - срамно било да носиш къса пола на 41 години - защо? Ако имаш фигурата за това какво лошо? И за дългата коса след 30-годишна възраст съм го чела, а моята още си е много дълга и ще си бъде... Поколенията се променят, начинът на живот също.

Повечето ... хм.. мъже с екстравагантна външност, са кротки и неагресивни, с нищо не биха попречили на спокойствието ви. Не виждам демонстрацията къде е точно. Виж, да дойде някой да ти досажда на масата в заведението, примерно е друго.

Вие също може би сте странни и неприятни за някого, но никой не ви тормози,  нали? Ето, за това иде реч.

# 112
  • Мнения: 282
Както писах - не съм чела темата и, ако е имало допълнително уточнение, съм го пропуснала, но под 'публична демонстрация' аз лично разбирам PDA (public display of affection), т.е. държане за ръце, прегръдка, целувка на публично място. Неща, които са нормални за хора във връзка. Има хора, които по принцип не обичат да демонстрират, че са във връзка, има и тийнове, които се изяждат с дрехите по пейки, има и всички други варианти по средата. Не знам какво друго може да означава, честно. Някакъв еротичен пърформанс ли си представяте?

Колкото до прайда, от който явно хората много се засягат - в моите представи той служи за изразяване на позиция, но е под формата на празненство и също не виждам нещо нередно. Когато някой чувства лошо отношение на ежедневна база, тихо траурно шествие ли да си спретне? Освен това се провежда веднъж годишно, но медиите естествено не спират да тръбят няколко дни преди и след. Предполагам, че на много малко от хората тук им минава буквално под терасата, че да им пречи реално и въпреки това са възмутени за година напред. И, да, хомосексуалността е декриминализирана (сега проверих - в България от 1968г.) и това е хубаво, но не е достатъчно.

Но темата дори не е за това, въпреки че се е обърнала и ще продължи да се обръща натам. Темата е за кросдресинг, той няма непременно общо със сексуалността. Някога кросдресинг (и то незаконен) е било жена да се разхожда на публични места в панталони. Благодарна съм на тези жени някога, които са отворили пътя сега аз да имам свободата да мятам крачоли, вместо поли (а после са извоювали правото ми да гласувам и т.н.). Историята на кросдресинга се оказа доста интересна, покрай тази тема се зачетох, преди бях срещала мимоходом информация за Жорж Санд, но по друга линия. Имало е силно желание да се изключат жените от типично мъжки тогава дейности чрез облеклото. Майка ми, която в момента е на около 60, ми е разказвала как в училищните им униформи панталони са били разрешени само в най-студените месеци от годината. Пиша за жени в панталони, защото днес е повече от нормално явление, но не толкова отдавна (особено в България) не е било прието. Не мисля, че приемането е нанесло вреди. Дали е трансформирало ролите в социалния театър - да, не само по себе си, но е символ на това. Но жените не сме се превърнали в мъже, само защото сме започнали да носим панталони.

# 113
  • Мнения: 10 942
Признавам, не се бях замисляла, че жени да носят панталон е кросдресинг.
Абе, наречете ме смотанячка и задръстенячка, но жена в тесни дънки, подчертаващи хубави крака и дупе е секси; мъж в тясна къса пола е... дори не мога да измисля думата...

# 114
  • Мнения: 9 050
Признавам, не се бях замисляла, че жени да носят панталон е кросдресинг.
Абе, наречете ме смотанячка и задръстенячка, но жена в тесни дънки, подчертаващи хубави крака и дупе е секси; мъж в тясна къса пола е... дори не мога да измисля думата...

Защото сме свикнали и не ни прави впечатление.
Много от днешния женския гардероб е взаимстван от мъжкия - не само панталоните.

# 115
  • Мнения: X
Гимназистки участват в протест в защита на своя съученичка, наказана от училището за носене на панталони, Ню Йорк, 1942 година:

Скрит текст:

Много наскоро сме получили някои права, които сега ни изглеждат естествени като въздуха.

# 116
  • Мнения: 6 622
Носенето на панталони от жените пък няма изобщо нищо общо с крос дресинг.
Жените си носят панталони, като дреха, която ще им е по-комфортна или топла, а и има типично женски модели. Кросдресърите, както е модерно да се наричат днес, са си чисти травестити с перуки грим и цици.

# 117
  • Мнения: 282
Носенето на панталони от жените пък няма изобщо нищо общо с крос дресинг.
Днес няма. Някога е имало.
Кросдресърите, както е модерно да се наричат днес, са си чисти травестити с перуки грим и цици.
Това е твоя лична интерпретация. Има разлика между драг и кросдресинг.

# 118
# 119
  • Мнения: 10 942
Разбирам ги мъжете. Тия лоши панталони само им притискат атрибутите. Друго си е да си обуеш пола, да се проветряваш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт