Хайде пак да ви върна към къщите ви.

  • 17 700
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 311
Предпочитанията ми за стените са различни. В коридора е латекс - сами си шпакловахме стените и стана доста прилично. В другите стаи има тапети. Напоследък съм фен на виниловите със сатенен ефект - много приятно отразяват светлината и освен това може да се мият, ако реша че са се запрашили  Laughing

За пода - в хола е естествен дъбов паркет, отгоре има килим. В детската стая е ламинат (голяма грешка) и зимата редим няколко гумени пъзела отгоре. Коридорите и кухнята са теракот.

За первазите - на панелка няма много място за первази, но предполагам, че ако има ще стои добре. У майка ми има латекс върху релефни тапети и стои доста добре, но тапетите бяха едноцветни и не прозират разни шарки отдолу.

Обичам да си размествам мебелите, но никой не ми се връзва напоследък на идеите Laughing

# 16
  • Мнения: 3 537
Всичките ни стаи са с латекс в различни цветове. PeaceМного ме кефи!
Забравих да кажа,че са с гипсокартон и стените ни , и таваните.Заслугата е на мъж ми,той това работи. Wink

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 18:31 от krasi 76

# 17
  • Мнения: 811
И аз много обичам теми за къщи  Grinning
У нас пода в коридорите е гранитогрес, пода в кухнята е теракот. Пътеки в коридорите не сме слагали, обичам отворените и изчистени пространства и много светлина. В кухнята имаме малко килимче, по-точно в трапезарията. И една пътека, която "води" от вратата до трапезарията.
В спалнята (където е и бебешкото легълце на Ади) сме сложили ламинат в цвят бук, мебелите са бук и синьо. Килимче не сме слагали и май няма и да сложим.
В момента правим ремонт на хола. Ще слагаме ламинат, пак бук. Искаме да си купим ъглова гарнитура тип "лежанка" в цвят ванилия, но още не можем да се спрем на конкретна. Ще поръчваме тия дни малка и изчистена секция, с по-съвременен дизайн. Решила съм да е съчетание на бук и вратичките да са цвят ванилия, но се колебая дали ще стане хубаво  Tired Килимче ще сложим ей като това на снимките:http://www.enikom-m.com/
Само дето не мога да открия такова в Русе, та бихте ли ми казали откъде в София мога да купя? И горе-долу какви парички е?
Детската ще я правим напролет.
У дома имаме и латекс и тапети, във всяка стая е различно, но повечето е с латекс.
Ако се боядиса върху тапети може тапетите да се отлепят на някои места и да се получат мехурчета (това го видях в лелята на мъжа ми, не беше красиво)
Мебели много обичам да местя, но напоследък не ми се отваря парашута. Добре, че се развихрям покрай ремонтите, всичко сама измислям и нареждам в стаите  Party

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Гледам различни мнения за ламината.Приказливка твърди, че е грешка, а Доминика ще слага и в други стаи и има и в детската  Thinking Това ме обърква.Наистина ли държи студено  newsm78
А за тапетите искам да питам.Аз тапети мога и сама да си налепя, лепила съм, че и шарки съм съвпадала  Crazy
Харесах си едни за детската стая, ама много скъпи беееееееее, 17-18 лева ролката и като купя и фриз .... ooooh! златни ще ми излязат.От къде по-евтини намирате?
А това за латекса  newsm78 , не се ли купува бял и след това по-желание се купуват бои с които се смесва и само го размесват хубаво в машината  newsm78 Мисълта ми е, че аз имам къде да ми ги смесят с машина без пари или просто е скъп самия оцветител.Ох, дано ме разбрахте  ooooh!
Рокси, я дай някое твое произведение да видим  Hug
А за обличане на столове - Анда беше правила САМА в къщи.Виждала съм на снимки и много ми хареса.Дано и тя се включи  Hug

# 19
  • Мнения: 5 475
Всичките ни стаи са с латекс в различни цветове. PeaceМного ме кефи!

И при мен е така в новия дом!  Peace

# 20
  • Мнения: 3 098
А скъпо ли е да ти направят латекса в цвят по каталог?
Ами тук излиза по_скъпо,но пък с оцветител не може да стане такъв цвят.
Например наскоро си боядисвахме терасата и цената на 5 литра излезна колкото за 20 литра бял латекс.Но,крайния резултат е важен. Party

# 21
  • Мнения: 4 300
А за тапетите искам да питам.Аз тапети мога и сама да си налепя, лепила съм, че и шарки съм съвпадала  Crazy
Харесах си едни за детската стая, ама много скъпи беееееееее, 17-18 лева ролката и като купя и фриз .... ooooh! златни ще ми излязат.От къде по-евтини намирате?
..Рокси, я дай някое твое произведение да видим  Hug
Голям избор от тапети на добри цени има в Мосю Бриколаж, Практикер и подобните магазини. В хола в сегашния ни апартамент лепихме тапети преди около година и половина. Купихме ги от Мосю Бриколаж, около 7 лв за 1 ролка ( 5 кв.м). Преди няколко дни видях че в Практикер има каталози с колекцията за 2006г- имаше много красиви неща.
Показвам снимки на хола и кухненския кът- избрахме еднакви тапети за горната част, а различни за долната част на стените:

А тук се вижда диванчето, на което  дадох "нов живот" ( смених му дунапрените, тапицирах го) и етажерката, която само направихме:


# 22
  • Мнения: 1 311
Гледам различни мнения за ламината.Приказливка твърди, че е грешка, а Доминика ще слага и в други стаи и има и в детската  Thinking Това ме обърква.Наистина ли държи студено  newsm78

В детската стая зимата поддържаме постоянна температура около 21 градуса - има парно и не го изключваме цяла зима. Въпреки това като стъпиш бос и краката ти замръзват. При това ламината е доста по-дебел (12 мм) от масово предлагания на пазара. Иначе изглежда красиво, съгласна съм - цвят бук, леглото на Ники е от масив бук, другите му мебели са бук и синьо. Хубава детска стая, но не може да седнеш на пода да си играеш.

В хола не поддържаме равномерна температура. Парното е изключено, понякога вечер пускаме ел. радиатор. Като стъпиш върху естествения паркет не ти замръзват краката.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Рокси, много е сладурско  Hug
А за тапетите, какво значи това - с една ролка покриваш 5 кв. м ли  Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 6 743
Кофти това с ламината  Rolling Eyes, но това или мокет ми е май най-евтината алтернатива?Какво друго бих могла да сложа  newsm78 Естетсвения паркет е хубав, но доста по-скъп и отнема повече време за работа, а ние не разполагаме нито с едно ит двете  Sad

# 25
  • Мнения: 7 474
Дамаятни,   у нас всички стени са цветни . И ще ти кажа един майстор как ни отвори за боите.

Малка хитринка за цветния латекс!
Отиваш в Колорцентър на тодор Александров(или друг магазин в който продават от вносните цветни летекси ,които се правят на машина).Имат каталог с 2000цвята ,, като цветовете са разделени по нюанси(от най-светлия тон до най-тъмния). Избираш си цвета ,който искаш за стените и купуваш от същия нюанс три тона по-тъмно, после купуваш бака бюл латекс и разреждаш до желания цвят. Килото цветен латекс е около 12 лв.
дано го объясних разбрано.Цветовете стават невероятни!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Абе обирджии бе! Наситените цветове сериозно били по-скъпи, щото трябвало им повече пигмент,  а той скъпотийски бил. Черна боя - двойна цена. Тю!

Ламинатът изглежда изкуствен, протрива се, не ми се нрави. Мокет.. Гумиран, тънък възприемам, ако има възможност да се вади и пере.
Дамаянте, туряй един балатум и мирувай!  Laughing
Имам впечатления от дюшемето в детската стая, където можеш да лежиш зимъска и да не замръзнеш. Hug Паркетът също държи топло, естествен прадукт е. И при двете е много важно да ги слага кадърен майстор.

В едни снимки на eta от хола й, видях чудесен под, много се впечатлих, ще ходя да я разпитам що е то?

# 27
  • Мнения: 2 768

В едни снимки на eta от хола й, видях чудесен под, много се впечатлих, ще ходя да я разпитам що е то?

Адаш, ламинат е... Laughing

По въпроса за цветовете - по мой вкус малко множко ми идва цветното. Повече ми харесва неутрален цвят, с цветни акценти на някои стени. Но, както казах, по мой вкус.
У нас пък има друг проблем, не можем да измислим мебелировката, даже се шегувам с мъжа ми, че докато я завършим, ще дойде ред да ремонтираме.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 4 300
Дамаянти,
за тапетите- 5 кв.м. означава точно това. При положение че не се напасват шарки и фигури. На мен лично вече ми омръзна да гледам хоризонтален фриз , та мисля да разнообразя с вертикален и различни комбинации от цветове.
А за естествения паркет- ако не държиш на хомогенен цвят можеш да вземеш 2ро или 3то качество. Цената му е между 13 и 18 лв/кв.м.  Аз лично на подобен вариант съм се спряла- дъб, мозайка, 3-то качество за да е по шарен. Виж цените на фабрика "Ела" в Севлиево ( има и дистрибутори в София, имат и сайт). Не съм слагала никога паркет, ама мисля да се пробваме с мъжа ми Embarassed Shocked Важното е, че не се плаша  ooooh!
Има и друг вариант -  за покриване на пода с шлайфани OSB плоскости. Изглежда красиво и нестандартно, но аз така и не можах да убедя мъжа ми. Тук във форума са пускани снимки на такива домове, но трябва да потърсиш.

# 29
  • Мнения: 3 818
У нас настилките са само паркет. Навсякъде. В кухнята и коридора-ламинат, в останалите стаи- естествен. С мъжа ми имаме непоносимост към теракоти,гранитогрес и въобще всякакви плочки. Аз от естетическа гледна точка, той щото  му напомнят разни зали, дето се е обучавал в тях Laughing
Навсякъде подовете ни са топли, през зимата си стоя боса, но пък той апартаментът като цяло си е топъл.

Стените ни ги бяхме направили първоначално навсякъде латекс. Цял живот съм плюла по тапетите и съм мечтала за латекс. Сега, две години след латексирането, повече не ща и да погледна таквози чудо. Цапа се невероятно много, а цветовете избледняват с времето. И понеже навсякъде е цветно, не мога да мия изцапаното, защото ще сваля и цвета. А хубавото ни тиквено в хола, в момента е неопределен леко кремав цвят Sick Всичко сменям с тапети вече. Откакто има такъв огромен избор и най-вече откакто има едноцветни тапети, ми падна сърцето на място. Даже в коридора редовно ме питат каква мазилка е слагано Laughing
Латекс върху тапети можеш да пляснеш, но трябва задължително тапетите да са залепени така,че да не са един върху друг на снадките. Иначе си личи от небето, че латекс върху тапет и е грозно.

Мерак за разместване голям имаме, даже обмисляхме хола как да го променим. И като тръгнахме да разместваме- йок! Мебелите са се отбелязали върху пустия латекс и а, ги мръднахме, а, са се видели петна. Така че ще чакаме ремонт, за да разместваме.

Стари мебели не поправям много. Имам едно бюро само, което редовно обновявам с фолио. Но е на доизживяване, чака го изхвърляне съвсем скоро.

А цветовете на латекса трудно можеш да си ги объркаш сама толкова добре единствено ако искаш някакъв по-особен цвят. Тогава те ще ти сложат един-два-три оцветителя докато се получи бледолилаво примерно Simple Smile. Ако знаеш как точно сама да си постигнеш цвета, не ти трябват тези от магазина. Купуваш оцветител- 3-4лв.бройката и смесваш смело Grinning

Общи условия

Активация на акаунт