Със или без брак?!?!?

  • 2 360
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 183
vseki ima pravo na mnenie,za men sa6to tova ne e bilo celta na jivota mi,no nie se obi4ahme i re6ihme da se ojenim,ne sam mislila dali 6te e po dobre za bebeto ili ne.Vsi4ko zavisi ot vas!Uspeh

# 31
# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не съм се сблъсквала с никакви бюрократщини досега (имаме две деца).
Не мисля, че да се живее без брак е по-сложно.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние нямаме брак и до сега не сме имали никакви проблеми. И не мисля, че точно това може да е причина за какъвто и да било проблем.
Също.Не, че не искаме брак но държим едиснствено и само на църковния такъв.Та няма да се бракуваме, докато църковният брак стане възможен без подпис в съвета Crossing Arms

# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Нямали сме никакви проблеми,даже мисля че се живее по-лесно. Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 3 390
И ние сме без брак. Аз не исках да се женим, защото не виждам смисъл в това. На този етап го смятам като излишно обвързване и слагане на подпис, а аз не обичам да се подписвам на каквото и да било, без да има смисъл.
А и засега
Нямали сме никакви проблеми,даже мисля че се живее по-лесно. Peace

# 36
  • Мнения: 160
И ние сме  без брак ,всеки е с различна адресна регистрация ,а живеем и на съвсем друг адрес в момента.Досега не е било в минус за децата,но ако един ден се получи така ,че са ощетени по някакъв начин(от това че сме без брак),ще подпишем на момента  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 726
Здравей,

ще ти кажа какви бяха моите доводи за това първо да се оженим и после да имаме деца(друг е въпросът че моят мъж ми каза - щом искаш бебе, то аз искам сватба, а той е адвокат, така че е много наясно с действащото законодателство и плюсовете и минусите)

Няма начин бащата да признае детето преди то да се е родило. Ако нещо се случи с бащата (да не дава Господ) преди раждането на детето и нямате сключен брак, то детето ще бъде лишено от името и наследството на бащата.

Другото е, че бракът урежда имуществените въпроси (имуществото придобито по време на брака) между двамата съпрузи.

Но всъщност това, за което най-много се навих беше купона - събрахме основно приятели и си направихме страхотен купон с буйни танци и прекрасни емоции.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 452
Може би неправилно съм се изразила  Grinning
Аз съм сигурна, че няма значение за възпитанието - имах впредвид - ако не сме женени и таткото трябва да ходи в общината (не знам за какво, но знам, че трябва веднага след раждането) и нямаме един и същ адрес и име, той не трябва  ли да подписва някакви декларации, че е съгласен с не знам си какво (примерно - нещо, което аз съм решила)  и после трябва ли всеки път да го прави? А детски как ще мога да взимам?
Peace

Подписва документ за припознаване на детето и се съгласява детето да носи имената му, това става пред всеки нотариус -еднократно след раждането. Адресът, на който живеят родителите няма връзка с припознаването на детето. Детски ще взимаш като декларираш само своите доходи. Peace Няма никакво ходене по инстанции и т.н. пет минути при някой нотариус и 4 лева такса -това е.

# 39
  • Мнения: 1 666
...Именно заради неуредения ни закон в това отношение и унизителното (според мен) припознаване на детето от бащата...

Кое е неуреденото и кое е унизителното в припознаването? Дори не е нужно да се ходи при нотариус, в болницата също би трябвало да има бланки на декларация за припознаване, така че изобщо не е сложно, камо ли пък унизително! Мъжът ми подписа такава декларация 10мин след като бях родила.
За получаване на детски и еднократна помощ това, че нямаш брак даже помага, защато не е необходимо да разкарваш за подпис всеки път и мъжа ти и освен това се взима само твоят доход. Например ние ако бяхме женени щяхме да имаме "твърде висок" доход и нямаше да получавам детски. Така че за мен си има и положителни страни!

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
Всичко сега е доста опростено и горе - долу лесно, и при раждане на бебче без брак.  Peace Нашето се роди така - никакъв проблем, пак си е "законен" и признат отвсякъде.  Peace С татко му мислим някога да се оженим, но не смятам, че детето е повод за тази стъпка, особено при липса на възможност. На всичко рано или късно му идва времето, не е болка за умиране!  Peace

# 41
  • Мнения: 65
След като се роди детето, бащата трябва да присъства на записването с лична карта, за да го има в акта за раждане. А когато подаваш молба за детски пишеш, че си неомъжена и не вземат предвид дохода на бащата. Но имай предвид, че не се водиш самотна майка и не се ползваш от привилегиите. При евентуална раздяла, детето е толкова твое, колкото и негово. Избора е твой.

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Сетих се за една спънка, на която съм била свидетел.

Жената, с която родихме заедно, няма брак с бащата. В момента той беше на път ( капитан на кораб е). И записаха детето с имената на майката  Sick След като се върна таткото, се наложи смяна на името на детето, издаване на нов акт за раждане и бля- бля... После  пък от социални грижи не искаха да дадат еднократна помощ, защото оригиналният акт за раждане вече не съществуваше, а върху дубликати не се слагат печати за тази помощ...

# 43
  • Мнения: 1 666
Сетих се за една спънка, на която съм била свидетел.

Жената, с която родихме заедно, няма брак с бащата. В момента той беше на път ( капитан на кораб е). ...
А защо не са се консултирали с юрист?
Просто е трябвало бащата предварително да направи пред нотариус (в този случай е задължително да е пред нотариус) декларация, че припознава бъдещото дете на жената Х и нямаха да имат проблем.

# 44
  • Мнения: 1 448
Мисля, че единственото усложнения ще бъде да подготвите декларация за припознаване на детето от бащата  Thinking Което не е никак сложно най-вероятно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт