Хванах я с друг и си тръгнах

  • 11 821
  • 149
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Опитайте се да се разберете, имате дете, а децата страдат от разводите. Най- лесно е да избягаш. Сякаш мъжете хич никога не залитате по чуждо, хайде холан. Ако е нещо еднократно, не си струва разводът.
Който е безгрешен, пръв да хвърли камък.

# 16
  • Мнения: X
Опитайте се да се разберете, имате дете, а децата страдат от разводите. Най- лесно е да избягаш. Сякаш мъжете хич никога не залитате по чуждо, хайде холан. Ако е нещо еднократно, не си струва разводът.
Който е безгрешен, пръв да хвърли камък.

Съгласна съм.
Толкова ли са непоправими нещата?

# 17
  • SF
  • Мнения: 21 172
Аз мисля, че те са се разбрали - с такова впечатление ме оставя нараненият баща. Ще си гледа детето и сам й е предложил финансово да присъства, но физически да го няма. Да не стои там да го унижават и да търпи. Може и ковид да му донесе едно такова неспазване на социална дистанция. Сериозно го казвам. И аз бих си тръгнала.
Да си изкарва с детенцето всички дни, в които има възможност да бъдат заедно. Майката ще е съгласна да си има свободното време.
Имам приятелка, която се раздели с мъжа си по същата причина. Редуват се за децата. Децата са свикнали малко при татко си, малко при майка си. С приятелката ми се виждаме, когато децата са при него. Тя намира време да се вижда и с други хора,  а не след работа да тича вкъщи, да готви и да няма време за нищо, включително и да отделя време на децата си.
Всички са приели новата ситуация. Първоначално е било шоково, но после са започнали новия си живот. Тя плаща наем с децата, той й помага финансово. Не защото иска да я издържа, а го прави заради децата си - да имат хубав дом, хубава стая, хубава храна, а не да ядат сандвичи и банички.

# 18
  • Мнения: 6 135
Първо се успокой, изнеси се и не поддържай контакт с нея известно време, докато ти малко ти попреминат емоциите. Виждай детето и служебни разговори с нея. След това уредете нещата с детето, споразумейте се с документ в съдът, както ти казаха по-горе. Сега тя може да мисли едно, утре ще се намери обаче нов мъж или като почнат да я подмятат различни тъпкачи, може да се озлоби и да започни да ти прави парчета. Ако имаш възможности да гледаш детето, опитай да се разберете да остане при тебе на първо време.
Изобщо много кофти ситуация, аз също се надявам никога да не изпадам в такава. Не се напъвай да прощаваш, нито пък да правиш опити за събиране заради детето. Също схемата да я издържаш, каквато предлагаш не е добра. След като иска да се чеше, редно е сама да си поема масрафа, твоята грижа е детето. Ще мине време, ще намерите най-добрия вариант, стига да успеете да запазите до колкото е възможно добри отношения заради детето.

# 19
  • Мнения: X
Аз пък не разбирам какви са тия закани - чакат те неприятности, защо да го чакат неприятности, и да си намери "друг тъпкач", това не означава, че жената е толкова проста и злобна, че непременно да иска да прави напук на таткото.


Съжалявам за ситуацията, неприятно наистина. Не знам дали някога ако ми се случи, бих простила изневяра. Толкова е унизително.

Жена съм, но не съм дива феминистка (само умерена, хаха) и не бих те посъветвала да  й прощаваш. Глупаво е постъпила, нечестно, грозно, отвратително и изобщо... не знам.


Според мен е най-добре като големи зрели хора да се разберете относно детето и да го официализирате през съд, както и другите посъветваха.

За втори шанс и други ти си знаеш. Надявам се не ти прави проблем с детето, но ти изглеждаш разумен мъж, според мен и тя би следвало да е поне малко такава, обикновено в дълги връзки хората си приличат един на друг, иначе как биха изкарали:)Simple Smile
Даже честно казано не мисля че жената ще ти прави проблеми, може и да тича и да плаче и да иска прошки в някакъв момент, знае ли се.


А ти си гледай основно себе си и твоето добруване, и това на детенцето Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Втори шанс в никакъв случай, но защо ли ми светва яка червена лампа от нежеланието ти лично да си гледаш детето, а търсиш само спонсорство, докато тя отнесе болести, недоспиване, учебно-възпитателни заведения. Също ми свети, че имате дете, но сте само сгодени.
Нищо лично, ама не оставам с впечатление за белия мъж и черната жена. Сивее ми ситуацията.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 172
Аз пък не разбирам какви са тия закани - чакат те неприятности, защо да го чакат неприятности, и да си намери "друг тъпкач", това не означава, че жената е толкова проста и злобна, че непременно да иска да прави напук на таткото.

 не бих те посъветвала да  й прощаваш. Глупаво е постъпила, нечестно, грозно, отвратително и изобщо... не знам.


Тези двете яко си противоречат.

Никой не може да му обещае благоденствие или неприятности. Неприятностите идват включително и тогава, когато жената се разкайва и иска продължение или връщане назад. Зависи човекът как ги възприема - като очаквана и желана реакция от другия или като използване и досада.
Много хора биха поставили условие: или живееш с нас двете, или с нито една от нас!
И това изглежда като нарочно и напук.
И усещането е,  че цялата Вселена е срещу него и му прави номер след номер.

Той споделя, че е склонен да се договорят само за пари и помощ в отглеждането. Времето ще покаже дали ще срещне друга жена, с която да има връзка или ще се навие на нов шанс с майката на детето си като най-добър вариант в отглеждането му. Много семейства се понасят взаимно заради децата си и по-лесното им отглеждане. Той също има право на такъв избор.

Моето мнение е, че в момента е направил най-доброто - да се оттегли и да не търпи нетърпимото.

# 22
  • Мнения: 3 683
Затварял съм си очите за кръшкания на бившите, но това беше преди време. Сега вече не бих простил. Давам много и очаквам точност. Няма ли я, и мен ме няма. Каквото и да ми коства после.

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839

Моля за съвет, как се преживява такова нещо? Вярвал съм и 8 години, а тя ми го заби в гърба, докато аз гледах малката, тя писнало и от семейния живот, решила да си търси щастието другаде.. Да го търси, няма проблем.. Много съм привързан към детето и то към мен, постоянно ме търси.. Ще страда много ако ме няма наоколо, за вечеря.

Дайте съвет какво да правя, вие как сте се справили и как сте изиграли ситуацията..

Преживява се, всичко се преживява, само да си жив и здрав.
Защо не поискаш да ти присъдят детето, като докажеш че имаш И финансовата възможност да го гледаш по- добре от нея?
Няма да има нужда да го оставяш при някого, за да си търсиш щастието другаде.

Така, дори и издръжка ще дава тя, пък тъпкачът ще я издържа нея.

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Вие наред ли сте Simple Smile Кой мъж ще се върже с малко дете доброволно,  да бърза да се прибира, да взема дете от градина навреме, да готви и да потъне в слугинаж, като може да хвърли едни пари и да си купи спокойствие.
Битовизмите са за майките, те няма къде да се спасяват, та даже и да имат пари.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 582
Може пък авторът да не е помислил, че може да си отглежда изцяло детето Grinning .
Иначе, лесно се гледа дете, ама от друг.
Освен това, тези високопарни приказки, че той ще плаща това и онова и нам си кво.... само си ги говори. Но да не ставам лош пророк, времето ще покаже.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 489
Точно в какъв смисъл си я хванал?

# 27
  • Мнения: X
Може пък авторът да не е помислил, че може да си отглежда изцяло детето Grinning .
А, не думай. Аз за улична котка съм се притеснявала как ще я гледа и да си я прибера в друг град, той не се сетил, че може сам да си гледа детето.

Точно в какъв смисъл си я хванал?
И аз това се чудя. От заглавието остава човек с впечатление, че на калъп ги е хванал. В темата не е споменато нищо такова, малко звучи ЕЖК.

# 28
  • Мнения: 12 770
И също от текста не личи тя да иска втори шанс.

# 29
  • Мнения: X
Дали има жена, която е хванала мъжа си в изневяра, та за отмъщение си събрала багажа и му харизала детето да го гледа. Е, ще мята пари, поне отначало. И за какво е темата? Тя работата е свършена. Какъв съвет да се даде, преживял е нещата вече, само Егото боли.

Общи условия

Активация на акаунт