Мнение относно строителни фирми/инвеститори

  • 48 252
  • 404
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 487
Доколкото виждам,тази фирма ще строи в Малинова долина.
https://idea-building.com/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81%d1%82%d … 0%ba%d1%82%d0%b8/
Да, и тях бях гледал, чудех се откъде ми е познат сайта, и се сетих - имат сгради директно срещу НСА. Което се води още Студентски град, ама от там нагоре по баира почва Малинова.

Ся баш това дето са обявили за Малинова долина, ми изглежда доста грозно, и изобщо не пасва на останалите сгради в района.
Ама другата им сграда във Витоша ми грабна окото...
...........................................
И на мен сградата в Малинова долина въобще не ми харесва,но тази във Витоша е много хубава.Наш познат си беше купил в тяхна сграда и от там знам ,че строят малко бавно.Фирмата наистина не е голяма,но строят  добре,за цените ,които предлагат. Може би защото продават още на етап проект,затова изглежда бавно. Много фирми обаче,започват да продават след кота нула,т.е държат сградата да е издигната от земята.Това е някакъв ритуал или суеверие не знам,,да не се продава ,преди сградата да излезе от кота 0.Такъв е случая ,най-вероятно и с Контракт сити. Относно местоположението на изброените сгради,Angel_wing го е написал,,зависи колко са ти важни транспортните връзки''.
https://gora.green/- мисля ,че няма да представляват интерес ,защото продават големи апартаменти ,на висока цена.

# 76
  • Мнения: 1 088
Зависи до колко са ти важни транспортните връзки наоколо?

Ами аз бях казал по-нагоре (или беше в друга тема?), че градския транспорт не ми е приоритет, ако това имаш предвид под транспортни връзки.

Но всъщност това е без значение, аз не ви питам кое от всичките да избера. Интересуват ме вашите мнения за всеки един от изредените проекти сам по себе си. По възможност с конкретни аргументи за и против, за да мога да преценя кои от тях се отнасят за мен и кои не.

Също така ми е интересно какво мислите за цените на отделните места, защото на мен ми изглеждат доста... дисбалансирани Simple Smile В смисъл, че някои ми изглеждат неоправдано високи, а други ми изглеждат подозрително евтини за това, което се предлага... Но това е само през моето субективно мнение кое е важно/положително и кое е негативно, затова искам да чуя други. Ако всички кажат, че най им харесват тези места, които са и най-скъпи, това обяснява нещата...

# 77
  • Мнения: 12 473
Нямам време и енергия да ги разгледам всички и цени да сравнявам..)
Аз живея във Витоша, средно 1200 на кв м

# 78
  • Мнения: 1 088
Наш познат си беше купил в тяхна сграда и от там знам ,че строят малко бавно.Фирмата наистина не е голяма,но строят  добре,за цените ,които предлагат.
Те строят ли наистина сами? Защото на мен ми приличат по-скоро на инвеститорска фирма, която само организира строежа и после продажбата на сградата, но самото изпълнение, вкл. проектирането и архитектурата, го правят външни фирми.

Много фирми обаче,започват да продават след кота нула,т.е държат сградата да е издигната от земята.Това е някакъв ритуал или суеверие не знам,,да не се продава ,преди сградата да излезе от кота 0.Такъв е случая ,най-вероятно и с Контракт сити.
Тоя ритуал ще да е доста стар, сега ако не си продал на 70% преди първа копка, значи си се прецакал Simple Smile

Вероятно има и разлика какъв е профила на фирмата - такава като Контракт, която сама си строи сградите (поне отчасти), и при това е от 25г. на пазара, гледа на работата по различен начин, от инвеститор, който работи само с подизпълнители и гледа само финансовата страна на нещата.

# 79
  • Мнения: 487
Наш познат си беше купил в тяхна сграда и от там знам ,че строят малко бавно.Фирмата наистина не е голяма,но строят  добре,за цените ,които предлагат.
Те строят ли наистина сами? Защото на мен ми приличат по-скоро на инвеститорска фирма, която само организира строежа и после продажбата на сградата, но самото изпълнение, вкл. проектирането и архитектурата, го правят външни фирми.
Да,те са строители от много години.Строят и проектират сами.Едиствено собствениците се разделиха и направиха две отделни фирми.Цитираната строителна фирма е запазила старото си име.

Много фирми обаче,започват да продават след кота нула,т.е държат сградата да е издигната от земята.Това е някакъв ритуал или суеверие не знам,,да не се продава ,преди сградата да излезе от кота 0.Такъв е случая ,най-вероятно и с Контракт сити.
Тоя ритуал ще да е доста стар, сега ако не си продал на 70% преди първа копка, значи си се прецакал Simple Smile

Вероятно има и разлика какъв е профила на фирмата - такава като Контракт, която сама си строи сградите (поне отчасти), и при това е от 25г. на пазара, гледа на работата по различен начин, от инвеститор, който работи само с подизпълнители и гледа само финансовата страна на нещата.
Не е така.Има фирми,които наистина спазват това правило.Т

# 80
  • Мнения: 1 088
Аз живея във Витоша, средно 1200 на кв м
И това ми помага, защото 2-3 от предложенията са точно във Витоша (ако говорим за квартала, не за планината).

Тия 1200 за какво се отнасят - за къща, за малко блокче (каквито има масово там) или за по-голям блок? На зелено или на завършено? Предполагам говориш със ДДС?

Ако не е тайна в коя част на Витоша живееш - надолу към Зоопарка (която е доста по-стара и с по-малки улички) или около Макси?

# 81
  • Мнения: 12 473
Аз съм близо до Симеоновско, до Е. Ненчева точно.
До нас за 1 г 2 блока построиха и гледах цени, някъде толкова бяха - симпатични блокчета направиха, вече влизат да живеят даже. Незнайни фирми, но по темповете - супер се справиха.
Аз си харесвам квартала, но точно в тази и близките части. На вътре не ме кефи, защото без кола са тегаво достъпни.
Има и много магазинчета наоколо, докато на вътре не е така.
Тия около Зоопарка - един магазин наоколо  няма.

# 82
  • Мнения: 487
............................................................
Тия около Зоопарка - един магазин наоколо  няма.
И мирише понякога през лятото:smiles:

# 83
  • Мнения: 1 088
Какво е това Е. Ненчева? Мислех, че е улица, ама според Гугъл няма такава...
Не знам кое наричаш "близо" до Симеоновско, аз на по-малко от 200м от него не искам, заради трафика и праха. Ако е даже 300-400м навътре, още по-добре. За достъпността, по-скоро бих казал, че колкото по-навътре, по-трудно достъпно става с кола Simple Smile поне ако искаш да е цяла.

За цените питам, защото в Бел Роуз 2 също по толкова вървят (1000 евро без ДДС), което за такъв комплекс, или поне за какъвто искат да се представят, ми се вижда малко. Предвид че са малки блокчета на 3 етажа, с по 2 апартамента на етаж, и с "нормални" разпределения. Т.е. спални по 16-20 кв.м вместо по 10-12, бани по 6-8 кв.м вместо по 3, и т.н. Не че държа да плащам повече, ама се опитвам да разбера дали няма уловка...

# 84
  • Мнения: 12 473
Ненчева после става Могилата - свързващата улица между Кр вада и Симеоновско. Аз съм на Яна Язова, успоредна на Симеоновско.
Ни прах, ни шум има. Гледам изцяло в зеленина, защото има като рекичка зад нас и няма сгради. И Витоша даже малко виждам. Тихо е, птички и катерички наоколо само.
Отиди и ги питай, защо да не закагат на по-големи стаи, браво ако е така.

# 85
  • Мнения: 1 088
Ненчева после става Могилата
Е така кажи Simple Smile Или просто, че се казва "Екатерина Ненчева", щеше да го намери Гугъл.
Знам я улицата, често минавам оттам, но мислех, че още от ъгъла със Симеоновско се казва Могилата.

Тогава трябва да знаеш и трите комплекса - Рейна София, СоХоум и ГОРА, защото и трите са около ъгъла на Могилата, Филип Кутев и Сребърна (в радиус 100м).

Отиди и ги питай, защо да не закагат на по-големи стаи, браво ако е така.
Какво е "закагат"? Ясно че е typo, ама нещо не ми стига въображението да се сетя какво си имала предвид...

# 86
  • Мнения: 12 473
Залагат..)
Сори, от маникюра е..))

За Сохо и Гора се сещам, другото - не.
Но аз не харесвам големите комплекси, предпочитам малки кооперации.

# 87
  • Мнения: 40 892
К и Л са един до друг на фонетика. Имала е предвид "залагат", но пръстът и не е уцелил добре.

# 88
  • Мнения: 487

Тогава трябва да знаеш и трите комплекса - Рейна София, СоХоум и ГОРА, защото и трите са около ъгъла на Могилата, Филип Кутев и Сребърна (в радиус 100м).

От трите бих изпрала СоХоум. ГОРА е най-хубав комплекс,но вече писах ,че не е по джоба на всеки.Там апартаментите започват от 300000евра нагоре.И аз подобно на Angel_wing харесвам сгради максимум до 6 етажа.Затова Рейна отпада.Иначе мястото не е лошо,но ми се струва ,че ще стане главен път след време,свързващ Сребърна със Симеоновско шосе.

# 89
  • Мнения: 1 088
Да, усетих се и аз впоследствие.

Ами защо да не залагат на големи стаи - това се питам и аз за всички сгради, честно казано... Предполагам, че малките стаи идват от това какво се търси на пазара за наеми...

Общи условия

Активация на акаунт