Строеж на къща с минимално участие в процеса

  • 4 764
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 621
fatalina като гледам е голяма денивелацията на парцела, това също се отразява на по-голямата цена в строителството на къщата.

# 91
  • Мнения: 1 088
Някак си логистично ми се стори безумно да си поръчваме тухли от Германия Simple Smile.
Еми те ако не се произвеждат в България (а аз не знам да се произвеждат при нас такъв тип тухли с изолация), така или иначе ще идват оттам. Откъм логистика дали ще ги поръчаш ти като краен клиент, или някоя фирма дистрибутор ще ги внесе и ще ти ги препродаде, е все тая.
А дали може да споделиш фирмата, с която сте доставяли този обемист товар? Аз се замислям изолацията да си доставим от Германия, но не знам дали ще успея да го направя.
Фирмата за транспорт дори не сме я избирали ние. Случая беше аналогичен на тухлите, трябваше ни една голяма машина, нямаше я в България, свързахме се с няколко производителя, попитахме дали могат да ни я доставят в БГ. От повечето места казаха да се обърнем към дистрибутори в Румъния или Сърбия, на едно място казаха, че ще ни я изпратят директно. Викам чудесно, имаме сделка. Преведохме парите, на другия ден писаха че товарят на спедиторска фирма, и след 2 дена нещото дойде. Не съм се занимавал изобщо с логистиката, единственото усилие, което вложих, е да обясня на тираджията как да стигне до правилното село Simple Smile
Това, което забелязах е, че дойде с български спедитор, а австрийците 100% не са товарили на него. Те спедиторите си имат спогодби помежду си, идва тир от Европа, оставя товара на наша фирма, дават му друг товар обратно за Европа и той се връща директно, пък вече нашите се оправят да го доставят до крайния клиент в БГ.

Между другото леко съм излъгал, транспорта беше 900 евро, не лева Simple Smile Но пак беше приемливо на фона на това, че ни излезе няколко хиляди по-евтино от конкурентни оферти.

# 92
  • Мнения: 6 298
fatalina като гледам е голяма денивелацията на парцела, това също се отразява на по-голямата цена в строителството на къщата.
Да, така е. Целият имот е терасиран. Много бетон е глътнала в основите и сутерена, но то при такъв сутерен и в равен имот пак ще е поне 2.50 височината, а може и повече. Дадох я за пример т.к. има подобно разпределение.

# 93
  • Мнения: 179
Има едни - студио Архе https://apxe.eu/
Даже къщата ще е пасивна, управляват процеса от началото до края.

# 94
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Има едни - студио Архе https://apxe.eu/
Даже къщата ще е пасивна, управляват процеса от началото до края.
Само като видя домейн eu и вече имам едно на ум за фирмата.

# 95
  • Мнения: 1 088
Аз пък като видя пост състоящ се де факто само от линк, в комбинация с новорегистриран потребител, имам много повече от едно на ум... Какъв е домейнът не играе роля...

# 96
  • Мнения: 6 298
Миро, лично ли си строил с тези или просто си ги видял в нета? Така както са описали какво точно правят за мен са само едни дрън-дрън консултанти. Не виждам да осигуряват одобряване на проекта, издаване на РС, захранване на имота с ток, вода и канал, не изпълняват самото строителство, така че и те не предлагат цялостна услуга от до. Като чуя думите, еко, био и т.н. не се доверявам изобщо. Такива чантаджий хич не ми требват. Щели да оптимизират бюджета?! Как като го увеличават до колкото им скимне ли?! Бягам далеч от такива.

# 97
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Splashy, това съвсем! Не обърнах внимание на потребителя, а само видях еу и се отказах!

# 98
  • Мнения: 1 088
Фаталина, е това че предлагат само консултация само по себе си не е недостатък, вече зависи кой какво търси. Доколкото видях за 3-те минути, през които погледнах сайта, никъде не са писали, че предлагат услуга от-до, така че не бих очаквал това. Предлагат проектиране и архитектура, което си е първия и много важен етап от всеки строеж. Ако почнеш директно с багерите и майсторите напред, какво ще излезе накрая...

На мен лично като концепция ми харесва, което разбира се не променя факта, че това по-горе си е реклама...

# 99
  • Мнения: 6 298
Аз пък като видя пост състоящ се де факто само от линк, в комбинация с новорегистриран потребител, имам много повече от едно на ум... Какъв е домейнът не играе роля...
Слаши, идеята на темата е да се намери фирма, която да изгради къща от до, без лично участие. Само че в БГ фирмите не предлагат такава комплексна услуга. Дори тези, които си рекламират, че изграждат къщи "до ключ". Естестествено е, че първо е проектирането и ред други административни процедури преди да дойде багера. Никой не е казал, че се стартира с него. А от такива дето щели да организират търгове, за да намерят строител няма нужда. Ще кажеш, че в БГ има една камара фирми, които предлагат строителство на пасивни къщи, че чак пък на търг да ги подложат! Относно управлението на строителният процес и негото наблюдаване за спазване на ЗУТ и подзаконовите норвитивни актове си технически ръководител и СН. Тези най-много да изпълняват авторски надзор ако са проектирали къщата.

# 100
  • Мнения: 1 088
Слаши, идеята на темата е да се намери фирма, която да изгради къща от до, без лично участие.
Тъкмо щях да пиша, че нещо бъркаш темите, "авторката" е мъж и доколкото разбрах изобщо не е в чужбина, а ти да вземеш да редактираш поста си под носа ми Simple Smile

Да съгласен съм, че темата е за това, и тази фирма не отговаря напълно на това, което търси авторът. Което за мен подсилва още повече впечатлението, че става дума за реклама "ни в клин, ни в ръкав", без особена връзка с контекста на дискусията.

# 101
  • Мнения: 6 298
Слаши, идеята на темата е да се намери фирма, която да изгради къща от до, без лично участие.
Тъкмо щях да пиша, че нещо бъркаш темите, "авторката" е мъж и доколкото разбрах изобщо не е в чужбина, а ти да вземеш да редактираш поста си под носа ми Simple Smile

Да съгласен съм, че темата е за това, и тази фирма не отговаря напълно на това, което търси авторът. Което за мен подсилва още повече впечатлението, че става дума за реклама "ни в клин, ни в ръкав", без особена връзка с контекста на дискусията.
Да, аз се обърках, защото в друга тема имаше подобно питане.

Общи условия

Активация на акаунт