Наранена от" приятели"

  • 9 310
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 728
Любопитно ми стана – а онези двете как реагираха, когато ти беше зададен въпросът и ти каза, че не си поканена?
Това е важно – дали са се направили на разсеяни, дали са се сконфузили...
А причините да не те поканят могат да са най-различни – дори тази, че може да са решили да се позабавляват с други мъже и се опасяват, че ти може да ги издадеш или поне да реагираш негативно и да им развалиш почивката.
А може и наистина да не те харесват и да те търпят покрай мъжа ти. Всичко може.
От мен да го знаеш – приятелството не е само „ахо- ихи“ и веселби. Хора, които се забавляват заедно, са просто добри познати, които прекарват заедно свободното си време. Тези за купон не те търсят, как си представяш пък да ти помогнат в нужда?
Истинските приятели са нещо друго и животът непрекъснато създава ситуации, в които да отсееш едните от другите.

# 16
  • Мнения: 2 749
А може би е искал да намекне на жените, че не са постъпили правилно.

# 17
  • Мнения: X
Аз си мисля, че коментарът на мъжа може да не е свързан с теб, а е някаква заигравка с друг присъстващ на масата. Не е приятно, но бих се постарала да не го приемам лично.

# 18
  • Мнения: 4 169
А твоят мъж, авторке - наблизо ли беше, когато онзи умник те попита, как се чувстваш в тази ситуация, че не си поканена?
Ако е бил там, как реагира? Защити ли ти достойнството по някакъв начин - да замаже, да обърне на шега, нещо друго?
Супер тъпа и обидна ситуация, естествено че си се почувствала зле.
А двете девойки как реагираха?
И изобщо на колко сте години? Ситуацията е с много тийн привкус.

# 19
  • Мнения: 6 622
А може би е искал да намекне на жените, че не са постъпили правилно.
Да бе. Ще изтипоса собствената си жена. Ако е мислил, че не постъпва правилно да ѝ го е казал насаме.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 025
Може да ти е тъпо в момента, но защо всички трябва да сте вързани на хорце заедно всеки път ?

И при мен имаше едно такова трио приятелки, винаги заедно (аз бях четвъртата за разкош и страничен наблюдател)
Едната не я поканиха веднъж на едно събиране по женски, другите две успяха  да се отпуснат повече.

И в момента сме трима неразделници, но единия като го боли душата, излиза само с мен, защото третия никога не приема болката му сериозно и разводнява разговора.

# 21
  • Мнения: 4 169
Въпросът не е, че не е била поканена, а че очевидно (поне за мен), не е особено уважавана в тази компания, щом някой си позволява подобни подмятания с цел да я засегне.
Липсата на реакция у мъжа й също е странна, но всъщност не и учудваща - много мъже гледат с приятелите и компанията всичко да им е наред, пък че гаджето там нещо не се е почувствала добре - ми преувеличава, бе, чисто по женски.

# 22
  • варна
  • Мнения: 1 228
Моя мъж беше там, но в първия момент въобще не разбрал чв става дума за женска почивка. Измърмори нещо да отвърне на ония, но той си мислел, че ставало дума за семейна почивка. После се наложи да му обясня. Девойките как са реагирали незнам, не им погледнах лицата. Мъжа ми, каза, че им е станало тъпо. Но шегите и  закачките си продължиха по старо му и малко след това си тръгнахме. Видях се само с едната от тогава, тя се държи все едно нищо не е станало.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 025
Мъжете са кретени понякога и не мислят за чувствата ти.

# 24
  • Мнения: 4 169
Тъпо се е получило, разбираемо е, че ти е станало зле. Естествено, че нямаше да ми е приятно от обща приятелска компания само аз да не съм поканена (сред жените), но то си е тяхно право и освен да си преоцениш отношенията с тях, нямаш какво друго да направиш.
Виж, на оня тъпак, бих се разсърдила много сериозно, че ме поставя в такава нелепа ситуация.
Как се реагира на такъв въпрос - чувствам се супер, защото и жена ти и другата са много зле?!

# 25
  • Мнения: X
Може да е дебелашка шега, породена от скука.
За следващия път удобни въпроси: "Извинявай, не те разбрах, какво имаш предвид?", "Защо питаш?" и подобни навиращи нахалника в ъгъла под прожектор.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 231
Ти не се дръж, все едно нищо не е станало. Нищо не им дължиш, освен истината. Питай ги - кво, що мъжа й е тъпак? Ей такива неща.

# 27
  • Мнения: 12 473
Аз дори няколко пъти прочетох, за да разбера за какво иде реч..)
Наистина много се връзваш и смяташ, че другите са ти длъжни с нещо.
Че и да се обидя и да страдам за такива глупости??
И да, това че сте по софри постоянно заедно, въобще не значи, че сте приятели.
А че мъжа е кретен, е ясно. Важното е твоя да не е. Благодари си..)

# 28
  • София
  • Мнения: 8 002
За мен приятелството представлява много близки, дългогодишни отношения с конкретна личност и семейства не ми се вписват в тази графа. Приятелства имам 3, но в никакъв случай не бих нарекла половинките им приятели. Те са в графа познати, партньори на приятелите ми и т.н.
В този контекст мисля, че представата за приятелство е изкривена, познанствата са натоварени с нереални очаквания и заради това е неприятното чувство. На мястото на авторката бих ограничила комуникацията до рамките на приятното за мен, ако не е такова, спокойно мога и да спестя последващи виждания.

# 29
  • Мнения: 4 868
Постоянно съм изпадала в какви ли не ситуации от смятащи за мен "приятелки", вече не смятам никого за приятел, всички ги наричат с една дума познати , без значение дали от скоро ги познавам или не. Видях, че в трудни моменти никой не е бил до мен, не е , не ги интересува, всеки те търси когато си му спешен, има услуга, която ще иска от теб, или да се нахвали наготово дали му се е случило нещо яко, или да се оплаче като нещо не му харесва. При мен постоянно се случваше и случва, затова гледам да не реагирам и да не приемам нещата лично, защото никой не ти е длъжен, както и че никой не те кара насила да дружиш с някого. Научих се, че за да си приятел с някого, не е нужно само да прекарвате време много заедно, да си клюкарите дните или да коментирате другите, а в трудните ситуации, когато нещо те гложи, страдаш, нямаш с кого да споделиш и си напълно сама със себе си.  Не  е приятно самотата, но я предпочитам пред интриги, лъжи, лицемерие и заговорничество , да не говоря, че мн завист само съсипва хората. Така де, нищо не си изгубила, по скоро спечели от какви хора да се пазиш и как да се държиш

Общи условия

Активация на акаунт