Наранена от" приятели"

  • 9 322
  • 129
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 732
Колкото пъти и да съм била в големи семейни компании, все са се случвали някакви неприятни неща и се е налагало да прекратим отношения. С последната компания, която излизахме, се опитаха да ни скарат с ММ. Причината една вечер се закачах с ММ, съвсем обикновени закачки, докато съм била до тоалетната са му говорили как ми бил  позволявал да му говоря така, той мъж ли е, унижавала съм го била. Е, веднага станахме и си тръгнахме и до там. И стигнах до един извод такива големи компании се разводняват нещата. Приятелствата трябва да се доказват, а на такива места освен веселба, друго не може да търси. Близките трябва да се подбират, а как ще стане да си допаднат толкова много хора?

# 31
  • Мнения: 41 845
Най-вероятно компанията е съставена пот приятели мъже и жените им. В този случай жените се търпят една друга, или даже се забавляват в някаква степен заедно, но го правят заради половинките си. Това обаче не значи, че са приятелки. И съвсем нормално когато решат да си ходят на почивка за свой кеф, без мъже, ще отидат само с наистина близки за тях хора, а няма автоматично да поканят и жената на един кой си.  Ти също не си длъжна да ходиш с тях където и да е и си свободна да си имаш свои приятелки. Излишно се впрягаш и си създаваш проблеми. Иначе случката звучи кофти, ама и без това пишеш малко объркано, та не се наемам да съдя.

# 32
  • Мнения: 6 187
И ако те бяха поканили щеше ли да отидеш? Или си те знаят, че няма и затова тайничко се организират.

Това ми е толкова далече, че даже не мога да вникна в "проблема" .. детинско цупене коя къде щяла да ходи и кой какво си с какъв тон казал.

# 33
  • варна
  • Мнения: 1 228
Що пък да не ида.
 НА мен пък ми е супер тъпо това, някои да каже, ние знаем че няма да дойде или ние знам еди си какво.
Винаги питам, не се знае човек какво може да реши. Мисля, че е проява уважение, а не да си правя сама изводите.
Това няма общо със ситуацията.

# 34
  • Мнения: 1 376
С простаци не се занимавам...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 813
Какво значи що пък да не ида... Ще се навреш там, където не си желана?!

# 36
  • варна
  • Мнения: 1 228
Evencee ме попита дали ако ме бяха поканили съм щяла да ида, аз до преди това не съм имала усещането че не съм желна.
Естествено, че сега ако ме поканят няма да ида.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 813
А не мислиш ли, че ако от куртоазия те бяха поканили, нямаше да се почувстваш нежелана и да ти се скапе ваканцията по женски, на която си тръгнала с желание? Тези неща се усещат. Погледни го и от тази страна. Може да си си спестила по-кофти случки от тази тук.

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 228
За това казах, че ми се отвориха очите 😉

# 39
  • Мнения: 9 903
Донякъде я разбирам авторката. Дошло й е малко неочаквано тръпчивото чувство, че не е желана, както и обидата от нетактичността на един ''неменструиращ индивид''. Преди 20-тина години вероятно бих прекарала часове в анализиране на ситуации, жестове, погледи, за да разбера какви са причините и да коригирам нещо в поведението си, ако се налага и го намирам за грешно. Сега по-скоро бих задала някои въпроси, за да си изясня нещата и после - всеки по пътя си.

# 40
  • Мнения: 18 940
Тъй наречените "семейни приятелства" често са пълни змиярници за съжаление. В момента, в който някой отсъства от купона, го оклюкват и т.н. грозни сцени. Не участвам в подобни истории.

На женски почивки се ходи с приятелки, а не с жените на приятелите на мъжа ти.

# 41
  • Мнения: 7 465
Не се занимавам с компании и семейни приятели. Авторката я разбирам, като млада бих се разстроила и аз, сега не. Хич не ми пука, че някой не ме харесва.

# 42
  • Мнения: X
Щях да махна с ръка и да приема останалите две жени в компанията за добри познати, а не за приятелки. Съвсем нормални е като сте три, две от тях да си бъдат по-близки, просто при вас се е получило така, че са другите две.

Не виждам причина да си наранена. Имала си нереално високи очаквания. Направи преоценка на отношенията ви и си имай едно на ум за в бъдеще.

Ти сериозно ли?

Ситуацията е грозна, унизителна и нетактична. Естествено, че ще е наранена.

Според мен, не се събирай повече с тях, намери си друга компания и други приятели и приятелки. Не се бутай там, където не си желана - разболяващо е за психиката.

# 43
  • Мнения: 41 845
Труден за изпълнение съвет, ако това е приятелският кръг на мъжа и, а жените са придатък. Ще доведе до неприятни усложнения. Просто трябва да ходи без да и пука, да се забавлява и да не се връзва. Да приема и другите жени като придатък/пейзаж, да си приказва неангажиращо и толкова. И когато може да клинчи, но не може винаги. Тя просто е била лековерна и се е подвела, но ще си вземе поука.

# 44
  • Мнения: 12 473
А ако избере да благодари за отрезвяването, дали пак ще е наранена?
Сами предателство би могло да ме нарани, всичко друго са очаквания на егото, търсещо вечно внимание и одобрение, а не щастието.

Общи условия

Активация на акаунт