Слоукукър – мнения, рецепти

  • 16 992
  • 205
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 980
Уважаеми девойки,
моят крок пот 5.7 изведнъж умря. Всъщност не баш изведнъж, ами след дълго боледуване, състоящо се в изгасване на светлинките на дисплея, та в последната година и нещо готвя на магия.
Ремонтът щял да ми излезе колкото нов, казаха в представителството. Пък нов за 200 лв. и нещо като че ли не ми се ще.
Какво ви е мнението за тази марка? По-евтини са.
Освен това се чудя дали дигитален, или механичен и много ли ще загубя, ако взема механичен. Не мога да го настройвам за време май...
https://www.olx.bg/ad/sloukukar-slow-coocker-morphy-richards-460 … h.html#e7079dba19

# 16
  • софия
  • Мнения: 564
Уважаеми девойки,
моят крок пот 5.7 изведнъж умря. Всъщност не баш изведнъж, ами след дълго боледуване, състоящо се в изгасване на светлинките на дисплея, та в последната година и нещо готвя на магия.
Ремонтът щял да ми излезе колкото нов, казаха в представителството. Пък нов за 200 лв. и нещо като че ли не ми се ще.
Какво ви е мнението за тази марка? По-евтини са.
Освен това се чудя дали дигитален, или механичен и много ли ще загубя, ако взема механичен. Не мога да го настройвам за време май...
https://www.olx.bg/ad/sloukukar-slow-coocker-morphy-richards-460 … h.html#e7079dba19
за марката морфи не мога да кажа нищо, но ми се струва, че съда не е глинен, което е важно. относно механичните слоукукъри - аз имам такъв на крок пот. купих го евтино преди 6-7 години, след което прочетох тук във форума за таймер, с който проблемите със задаване на последващ старт и стоп се решават на 100 %. таймерът струва 5-6 лв и може да се купи от бриколаж, например. освен това, в лидл редовно пускат механични на тяхната марка силвър крест - за 50-60 лв.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 980
На какъв принцип действа този таймер, той ли спира уреда? В него ли се включва, извинете за тъпия въпрос, ама нищо не разбирам от такива техники.

# 18
  • софия
  • Мнения: 564
На какъв принцип действа този таймер, той ли спира уреда? В него ли се включва, извинете за тъпия въпрос, ама нищо не разбирам от такива техники.
[/quote/
това представлява таймерът. включва се в контакта, а в него се включва уреда, сверяваш часовника, нагласяваш часа  за старт и за изключване и си работи, т.е имаш отложен старт и автоматично се изключва. можеш да питаш консултант, ако купиш от физически магазин.http://izgodniceni.com/%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8 … %BA%D1%82-24.html

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Ако все още не сте купили нов слоукукър, може да погледнете на тази ФБ страница. Купих два слоукукъра за бабите, внос от Германия, с 1 год.гаранция. , мисля около 6л, дигитални. Работят отлично, даже бих казала по-добре от моя Крок пот. Около 80лв.бяха. Пишете на страницата лично съобщение да питате дали все още имат.
https://www.facebook.com/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0 … 1266430570050090/

# 20
  • София
  • Мнения: 1 678
здравейте, имам малко количество кисело зеле (около 1 кг да кажем) и пилешки бутчета, как да скалъпя пиле със зеле и ориз в крока?

# 21
  • Мнения: 9 107
Слагаш зелето, пилешките бутчета  и мазнина и включваш на която степен искаш.  Вода не, зелето сигурно си има, но ако слагаш повече ориз - ще ти трябва. Но да кажем не повече от чаша. След ок 6 часа отваряш, зелето трябва да е поомекнало, бутчетата също, повдигаш зелето и слагаш измития ориз под него и пак затваряш за час.  Ако са съвсем сурови зеле и пиле, изчакай още 2 часа. Но ако сложиш ориза в началото, ще ти се развари.

# 22
  • Мнения: 1 960
Имам слоукукър от Лидл, ще готвя заек в него. Но нямам никаква книжка с инструкции. За колко време да го готвя и на каква температура - ниска, средна, висока -това е избора.

# 23
  • Мнения: 9 107
зависи колко време можеш да го оставиш вътре, но купен заек бих сложила на ниска степен за 8 часа, или висока за 6. Ако можеш запечатай го първо в тиган, или във фурната (или просто го залей с  вряла мазнина, която после няма да готвиш със заека, докато побелее месото)

# 24
  • Мнения: 24
Моля препоръчаите ми каква марка слоукукър да си взема? Дигитален или механичен? Благодаря предварително

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 980
От няколко години имам дигитален, който ползвам като механичен. Цифрите на дисплея изгоряха частично и въобще не мога да се ориентирам за времето. Механичните са по-евтини, може да ги изключваш с допълнителен таймер.
Моят дори беше спрял да работи, но го почистихме вътре, бил клеясал и пак тръгна. Като сгъне багажа съвсем, ще си взема механичен.

# 26
  • Мнения: 1 960
Гледай от какъв материал е съда за готвене.

# 27
  • Мнения: 2 039
Потвърждавам! Гледайте съда за готвене да е керамичен и дебел.
Това е смисъла на бавното готвене,какато като сложите пръстен гювеч във фурната на ниска температура.Имам слоукукър от най-обикновените само с едно копче първа ,втора степен и да държи яденето толо.
Много съм доволна,държа го на остъклен балкон и там готвя.
Общия принцип е: супи-слагаш всичко,варива-първо възвираш и изхвърляш първата вода,месо-първо леко запържваш.
Много е практично,даже за месо го ползвам да сготви месото и после го ползвам за разлимни неща.Например добавям сосове или правя винен кебап.За ориз не го харесвам,защото не мога да го улуча преди да се развари.Стават добри зелеви сърми и особено кисело зеле с месо.

# 28
  • Мнения: 12 966
Момичета, това намирам като последна тема за крок пот. Искам да питам свинки крачета и уши правил ли е някой в него, ако да заедно или по отделно, на колко часа и на коя степен. Моят е с хай и лоу само.
Мъжът ми умира за такива “деликатеси” и искам да го изненадам.
Джолана и ребрата със зеле са ни най- любимото ястие вече Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 651
Аз най-често ползвам слоукукъра за сърми , пълнени чушки и пр. пълнени неща.
За супи ползвам тенждерата под налчгане.

Общи условия

Активация на акаунт