Ново начало?

  • 9 052
  • 201
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 999
Аз имах една приятелка адвокатка, умря на 51 г. в автокатастрофа. та тя така след поредица от неуспешни връзки, остана без дете. Малко преди да умре, редовно се напиваше по кръчмите и казваше: Всичко имам на тоя свят, само едно дете на да имах и щях да имам всичко.
Та така вие си правете изводите, живейте си както искате, търсете правилния, но оставете хората също да живеят както искат.
към авторката: ако канадеца иска дете, въобще не се колебай.

# 181
  • Мнения: 32
Споделя, че иска да има семейство и деца. Казва, че само това му липсва. Сам се оправя, работи, готви. Държи се мило, общите ни познати казват, че е много свестен, но аз не знам как да прекратя окончателно връзката, в която участвам. Свикнала съм с него и ми е тъжно аз да сложа края.

# 182
  • Мнения: 1 502
Винаги ще си в дилема. Дори да оставиш бившия и да заминеш за Канада при новия и той вземе, че се окаже добър човек..винаги ще си мислиш за бившия.
Докато не избереш себе си пред навика. Само тогава промяната ще е окончателна. Ти си го напуснала отдавна, виж как се заиграваш с други..Бъди честна и признай пред себе си и него, че сте се изчерпали щом не се развивате.

Очаквам позитивни постове от Канада.

# 183
  • Мнения: 32
Благодаря ви, момичета Heart

# 184
  • Мнения: 1 011
Сега дочетох цялата тема и "развитието" и се чудя за някои неща:
1. Колко свалки е имало през тези 6 години преди Ромео от работата?
2. Как така този Ромео от работата, който обяснявал, че е сериозен и иска семейсство и деца, сега предлага бърз секс в тоалетната? Нали уж мрънкал, че вече не били на 15 г., ама май не е съвсем така.
3. Дали авторката наистина няма някакво отклонение, за да си пада по много по-възрастни мъже? Все пак сега среща мъж, който изглежда има същите цели по отношение на връзките, но тя се чуди.
4. Какви са тези познати или приятели, които търсят ново гадже на обвързана жена?

и отново:
В какви толкова сложни действия се изразява това приключване на настоящата връзка, при положение, че дори не живеят заедно? Ако може конкретно, без лиготиите от няколко коментара за "убеждаване на себе си" и "изтриване на 6 години".
Авторката губи както своето време, особено ако иска деца, така и това на сегашния си партньор, който за 3 г. щеше да си е намерил друга, с която да имат еднакви очаквания.

# 185
  • Мнения: 32
Скрит текст:
Сега дочетох цялата тема и "развитието" и се чудя за някои неща:
1. Колко свалки е имало през тези 6 години преди Ромео от работата?
2. Как така този Ромео от работата, който обяснявал, че е сериозен и иска семейсство и деца, сега предлага бърз секс в тоалетната? Нали уж мрънкал, че вече не били на 15 г., ама май не е съвсем така.
3. Дали авторката наистина няма някакво отклонение, за да си пада по много по-възрастни мъже? Все пак сега среща мъж, който изглежда има същите цели по отношение на връзките, но тя се чуди.
4. Какви са тези познати или приятели, които търсят ново гадже на обвързана жена?

и отново:
В какви толкова сложни действия се изразява това приключване на настоящата връзка, при положение, че дори не живеят заедно? Ако може конкретно, без лиготиите от няколко коментара за "убеждаване на себе си" и "изтриване на 6 години".
Авторката губи както своето време, особено ако иска деца, така и това на сегашния си партньор, който за 3 г. щеше да си е намерил друга, с която да имат еднакви очаквания.

1. Това са свалките, които съм имала. Преди колегата не съм си и помисляла, че мога да имам нещо с друг мъж.
2. Описах ви, че не съм сигурна в намеренията му, затова и не стигнахме до никъде.
3. Не съм специалист, но не се смятам за човек с отклонения....
4. Познати, които виждат как протича тази дълга връзка и на чието рамо съм се облягала, когато ми е било тъжно.

# 186
  • Мнения: 10 999
Абе вие къде живеете. Аз съм омъжена, пък имам свалки. Всички хора знаят, че съм омъжена, включително и във фейса ми пише, че съм омъжена, качвам редовно снимки с мъжа ми и децата. Това никой не го спира.
Сега има го и момента, че аз не съм с фередже и съм си щастлива от живота, не чакам нищо от никой, та вечно да съм сърдита, като някои свободни.

# 187
  • Мнения: 3 767
Абе вие къде живеете. Аз съм омъжена, пък имам свалки. Всички хора знаят, че съм омъжена, включително и във фейса ми пише, че съм омъжена, качвам редовно снимки с мъжа ми и децата. Това никой не го спира.
Сега има го и момента, че аз не съм с фередже и съм си щастлива от живота, не чакам нищо от никой, та вечно да съм сърдита, като някои свободни.
Щастливите жени са като магнит за мъжете.

# 188
  • Мнения: 1 011
Скрит текст:
Сега дочетох цялата тема и "развитието" и се чудя за някои неща:
1. Колко свалки е имало през тези 6 години преди Ромео от работата?
2. Как така този Ромео от работата, който обяснявал, че е сериозен и иска семейсство и деца, сега предлага бърз секс в тоалетната? Нали уж мрънкал, че вече не били на 15 г., ама май не е съвсем така.
3. Дали авторката наистина няма някакво отклонение, за да си пада по много по-възрастни мъже? Все пак сега среща мъж, който изглежда има същите цели по отношение на връзките, но тя се чуди.
4. Какви са тези познати или приятели, които търсят ново гадже на обвързана жена?

и отново:
В какви толкова сложни действия се изразява това приключване на настоящата връзка, при положение, че дори не живеят заедно? Ако може конкретно, без лиготиите от няколко коментара за "убеждаване на себе си" и "изтриване на 6 години".
Авторката губи както своето време, особено ако иска деца, така и това на сегашния си партньор, който за 3 г. щеше да си е намерил друга, с която да имат еднакви очаквания.

1. Това са свалките, които съм имала. Преди колегата не съм си и помисляла, че мога да имам нещо с друг мъж.
2. Описах ви, че не съм сигурна в намеренията му, затова и не стигнахме до никъде.
3. Не съм специалист, но не се смятам за човек с отклонения....
4. Познати, които виждат как протича тази дълга връзка и на чието рамо съм се облягала, когато ми е било тъжно.

1. И сега изведнъж не само си го помисли, но за няколко седмици се пробва с двама! Но пак си прекалено страхлива, за да си честна с настоящия си партньор.
2. На мен ми е интересно как от човек, за когото просто не си сигурна, изведнъж се оказва, че всъщност е голям боклук. Нещо не те бива в преценката или просто си била отчаяна и си откликнала на първия, който ти е обърнал внимание.
3. Да, и ние не сме специалисти, но се забелязва притеснителен модел на поведение.
4. Въпросните приятели защо не те посъветваха и насърчиха да приключиш настоящата си връзка и евентуално да си сама известно време, за да осъзнаеш какво точно искаш и как можеш да го постигнеш.

И няма отговор на въпрос 5, защото няма сериозна причина, просто си страхлива, неспособна на самостоятелност, някой друг трябва да се погрижи за твоето щастие и т.н. Отвъд лиготиите, които пишеш, замисляш ли се наистина за това как се държиш с настоящия си партньор? Как би се почувствала, ако разбереш, че той е пробвал други жени. Опитва да се изкараш някаква мила, романтична, наивна, но според мен си точно обратното - доста пресметлива и егоистична. Партньорът ти е бил честен с теб ( за разлика от Ромео от работа, ако съдим по последните му действия), бъди и ти с него и престани да му губиш времето!

# 189
  • Мнения: 32
Скрит текст:
[/quote]

1. И сега изведнъж не само си го помисли, но за няколко седмици се пробва с двама! Но пак си прекалено страхлива, за да си честна с настоящия си партньор.
2. На мен ми е интересно как от човек, за когото просто не си сигурна, изведнъж се оказва, че всъщност е голям боклук. Нещо не те бива в преценката или просто си била отчаяна и си откликнала на първия, който ти е обърнал внимание.
3. Да, и ние не сме специалисти, но се забелязва притеснителен модел на поведение.
4. Въпросните приятели защо не те посъветваха и насърчиха да приключиш настоящата си връзка и евентуално да си сама известно време, за да осъзнаеш какво точно искаш и как можеш да го постигнеш.

И няма отговор на въпрос 5, защото няма сериозна причина, просто си страхлива, неспособна на самостоятелност, някой друг трябва да се погрижи за твоето щастие и т.н. Отвъд лиготиите, които пишеш, замисляш ли се наистина за това как се държиш с настоящия си партньор? Как би се почувствала, ако разбереш, че той е пробвал други жени. Опитва да се изкараш някаква мила, романтична, наивна, но според мен си точно обратното - доста пресметлива и егоистична. Партньорът ти е бил честен с теб ( за разлика от Ромео от работа, ако съдим по последните му действия), бъди и ти с него и престани да му губиш времето!
[/quote]

Не съм се пробвала с двама. Историята не е такава, каквато искате да я представите. Споделих, че не се чувствам щастлива, защото гледаме в различни посоки. Говорила съм и с него на тази тема, но без никакъв резултат. Караме се и после пак се събираме по негово желание, с надеждата нещо да се промени.
С колегата сме имали интимност под формата на целувка, а с момчето от Канада - абсолютно нищо.
Страх ме е новото, трудно се отпускам пред нови хора, изпитвам и съжаление, защото не искам да нараня човека, с който съм толкова време, било то и несериозно.
Не смятам, че му губя времето.

# 190
  • Мнения: 1 011
Скрит текст:
Не съм се пробвала с двама. Историята не е такава, каквато искате да я представите. Споделих, че не се чувствам щастлива, защото гледаме в различни посоки. Говорила съм и с него на тази тема, но без никакъв резултат. Караме се и после пак се събираме по негово желание, с надеждата нещо да се промени.
С колегата сме имали интимност под формата на целувка, а с момчето от Канада - абсолютно нищо.
Страх ме е новото, трудно се отпускам пред нови хора, изпитвам и съжаление, защото не искам да нараня човека, с който съм толкова време, било то и несериозно.
Не смятам, че му губя времето.

Не се ли замисляш, че това събиране за него сигнализира, че си готова на компромис? Човекът е искрен с теб, но ти не вдяваш вече 3 години, а очакваш той, а може би и целият свят, да се промени, за да си щастлива. И пак не поемаш отговорност за нещата, които се случват в живота ти - "събираме се по негово желание"? Ти нямаш ли участие в това събиране? Разбирам, че е трудно човек да приеме, че не е толкова идеален, колкото си мисли, но от написаното личи, че докато си във връзка търсиш някой, който да ти предложи по-добра. Ти в момента вредиш на партньора си. Не те е страх, че ще го нараниш, а че ще изгубиш настоящото си удобство. Този от Канада знае ли, че сваля обвързана жена? Мислиш ли, че сериозен човек и евентуално бъдещ добър баща би направил такъв морален компромис?

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 12:22 от winni_

# 191
  • Мнения: 2 749
Вече се замислям за пързалка... Ама нормално, петък е.

# 192
  • Мнения: 1 011
Вече се замислям за пързалка... Ама нормално, петък е.

Може и да е, може и да не е. Познавам хора, чийто живот е същото блато и не поемат отговорност.

# 193
  • Мнения: 12 953
На сегашния дядо не му губиш времето, понеже той просто търси постоянна партньорка за секс. Ако се разсъхне вашата връзка, ще си намери нова секс партньорка, не мисля, че ще му е голям проблем.
Новият дядо - явно не струва, след като предлага "едно бързо" в тоалетната. Него го забравяме.

Новото момче: Той как предлага да се "пробвате", преди да се съберете? Той ли да дойде пак в Бг, или теб те кани примерно за месец в Канада? Ти какво мислиш за идеята, ако се получи, трайно да се установиш в Канада - това вариант ли е за теб?
Ако да - не виждам защо да не направиш едно пътуване до Канада.

А сега, какво да правиш със сегашната си връзка - вие явно много добре се разбирате всъщност. Защо не поговориш с него за последно, дали няма случайно промяна в отношението му към брак и нови деца? Едва ли, но ей така, хем да си сигурна, хем това може и би трябвало да е основание за прекратяване на връзката, ако ти го желаеш. Неговото време определено не го губиш, но твоето - да.

# 194
  • Мнения: 1 011
На сегашния дядо не му губиш времето, понеже той просто търси постоянна партньорка за секс. Ако се разсъхне вашата връзка, ще си намери нова секс партньорка, не мисля, че ще му е голям проблем.

Едно е да го направи на 41г., когато са започнали с авторката, или на 44г., когато са си изяснили посоките, съвсем друго на 47г. - почти на 50г., като се отбеляза тук няколко пъти.

Общи условия

Активация на акаунт