СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 3

  • 9 795
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 556
Мами, споделете дали децата са имали реакция към ваксината за морбили?
На нас ни предстои на 22ри и доста се притеснявам, че майките в квартала ме наплашиха!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 538
Мами, споделете дали децата са имали реакция към ваксината за морбили?
На нас ни предстои на 22ри и доста се притеснявам, че майките в квартала ме наплашиха!
И на нас ни предстои този месец. Нашата лекарка препоръчва да се дава Ериус (Aerius) сиропче, веднъж на ден по 2,5 мл, три дни преди ваксината се започва и после още 7 дни след ваксината.
С другите ми деца нямаше никаква реакция от тази ваксина.

# 47
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Здравейте, момичета!
Подарявам столче за хранене!
Не е в идеално състояние, но върши работа. Ако ви трябва нещо за проба /дали детето ще седи в столче/ или пък за второ място, за да не носите като ходите у бабите- може би ще ви е полезно.
Пишете ми на лични, за да разменим телефони и да ви изпратя снимки.
Имам и дрешки за момченце на възраст 2г, също ги подарявам.
От София съм, само лично предаване!

# 48
  • Мнения: 131
Момичета, случва ли ви се бебето да заспива само следобеден сън, но не и вечерно време? Не е ли странно? Вие как се оправяте?

# 49
  • Мнения: 556
Как не заспива вечер, ляга си късно ли?
Ние сутрин сме на дълга разходка и поне 1:30 на площадката. Прибираме се за обяд и след като се наспи процедурата се повтаря. Сега се изморявам повече, а къщата в какво състояние е не ми се коментира, топла храна не съм яла от доста време, че карам на закуски от баничарница та, но важното е шефката да е доволна😁

# 50
  • Мнения: 131
Как не заспива вечер, ляга си късно ли?
Ние сутрин сме на дълга разходка и поне 1:30 на площадката. Прибираме се за обяд и след като се наспи процедурата се повтаря. Сега се изморявам повече, а къщата в какво състояние е не ми се коментира, топла храна не съм яла от доста време, че карам на закуски от баничарница та, но важното е шефката да е доволна😁
[/quote
Не, слагам я към 20:15-20:30. Не иска да заспи сама, трябва да съм до нея, в стаята. Може би не се изразих правилно в предишния пост. Може нищо да не правя, просто трябва да съм в  стаята. А следобедния сън, си заспива сама. Давам биба, пускам музика и излизам от стаята и до 10мин е заспала.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 538
А моят мъник не само иска да съм в стаята, но иска и да цока докато заспи. Взех АМ, давам по 180 мл вечер и след това скача и запопва да дивее и пак до сукане се стига. И нощно време продължава да се буди по няколко пъти, въпреки че яде вечеря към 8, мляко към 9 и после суче. Определено не е от глад при него.

През деня заспиванията също са много трудни - или в количката, или на гърда. Ако не получи едно от двете, просто не ляга, дори аз да легна с него. Толкова е активен, че все едно озобщо сън не му трябва. Самоче го виждам, че се уморява, но дори тогава така и не може да се отпусне сам, трябва му чужда помощ. И не се получава с гушкане, друсане или галене, поне не от моя страна. ММ успя два или три пъти да го преспи вечер с гушкане и разнасяне из стаята.
Ехх, явно само едно от децата ми знаеше как да заспива Grinning другият ми син като му се доспи си лягаше и се отпускаше, направо дете мечта. Той знаеше и как сам да си играе и можех да го оставя 20-30 минути в кошарата с няколко играчки и да ... се занимавам с другото дете Joy Той си играеше без да мрънка и да трябва да седя до него постоянно. А тия диванета каката и бебето просто сами не искат нищо да правят, нито да играят, нито да легнат дори. Добре че тя като стана малко по-голяма и разбра как се прави това нещо да легнеш и да запиш, та има надежда ... след някоя и друга година.

# 52
  • Мнения: 149
Себично от моя страна, се радвам, че не само аз не съм се наспала от 1 година и малко. Последните седмици е ужас на ужасите. Събужда се по 300 пъти, с кански рев. Вече съм я пренесла почти изцяло да спи при нас в леглото. През деня заспива в количката, но в тези дъждове и бъдещ студ не знам как ще се случат нещата. В комбинация с нова, тия дни не иска и да яде като хората, а усещам че кърмата ми доста е намаляла. Ще взема и аз едно ам, макар че последния път когато пробвах да дам, беше борба жестока и накрая го по върна, от зор.

# 53
  • Мнения: 442
Здравейте, мамчета. Колко отдавна не съм писала тук.... И аз се включвам към отбора на недоспалите от 1 година. Моето момче буквално ми опъва нервите всеки ден. Не го храня нощем откакто стана на 2 месеца, обаче пак се събужда и се върти. От 1 седмица е и болен с ужасна хрема и кашлица, освен всичко чакам проклетите кътници.Cry Викам си ще порастне, ще се очовечи, ама не. Започна и да се тръшка като не стане на неговата, да си удря главата навсякъде.... общо взето ви се наоплаках. Иначе от към храненето съм доволна за сега, хапва си добре от кухня. Има ли бебчета, които не дават да им сменяте памперса и да ги преобличате? При нас е малък ужас всяка една такава процедура ....

# 54
  • Мнения: 131
Ооо това с преобличането е ужас. Правя се на клоун, давам какви ли не неща, само и само да седи мирно. И моята си хапва от кухнята, но не яде десертите. Какво ли не правих, как ли не предлагах, само като го види в лъжицата и отказва директно.

# 55
  • Мнения: 556
И при нас с преобуването е голям екшън😁
Иначе вече знае как да си мушне ръчички те и крачетата, а като се съблича ме сама си издърпва блузката през главата.
Голям интерес прояви към метлата и ѝ купих една малка метличка, научи се как се мете и сега периодично почиства😂
За спане то-заспива само ако съм до нея, но ако много се е изморила понякога заспива на обяд докато я пренасям от столчето за хранене.
Някой знае ли от къде мога да ѝ купя непромокаемо долнище, че вчера докато я пусна и седна в една локва🙂

# 56
  • София
  • Мнения: 1 538
И при нас преобуването е екшън. И стоенето на гърне - като го сложа, ако не се правя на клоун или да му дам някаква много интереана играчка, не иска да седи. Иначе задържи ли се на гърнето, върши работа там.
Как се справяте със застудяването? На мен този преход ми е най-неприятен, иначе после зимата си я харесвам. Обаче сега ту топло, ту студено, влажно е, при нас и вятър много духа. Вчера цял ден духа и валя, не успях и за секунда да го изкарам навън. Той вътре се поизнерви доста и се наложи да го приспивам пак на гърда.
Пусках му да гледа клипчета с детски песнички, което не е много добре, обаче само така се кротва за момент.

# 57
  • Мнения: 149
От онлайн магазина на h&m купих непромокряем гащеризон като за риба. Беше около 20 лева, не е подплатен, а само мушамян. Гърнето ни е само за игра на нас, седи на детска седалка на тоалетната, все още само седи без да имаме успех, но и това ще дойде. А за излизането, вчера беше много гадно вечерта и се събрахме с няколко майки с дечица на гости при едната, да си подивеят заедно, а и ние да си кажем по някоя приказка. Голям купон си спретнаха децата, моята е най- малка от всички, но намери уолкъра и беше като изтребител през целия апартамент 😄

# 58
  • Мнения: 1 782
И при нас е драма с обличането. Grinning
Аз също пускам детски песнички. Режа ѝ ноктите или пооправям нещо за 10-15 мин..... иначе нямам шанс.

# 59
  • Мнения: 556
Не признава нито песнички, нито филмчета 🙂
Вярно, че не исках да свиква с тях, ама тя въобще внимание не им обръща.
Как сте с гърнето?
Ние в момента го ползваме само за игра, а от 3 седмици се опитвам да ѝ взема урина и не успявам. Днес ѝ сложих колектор, леле що рев изрева!Показва на баща си това лошо нещо, дърпа се, мята се, а като чуе "пиш" направо ми изскача от ръцете! Така и нищо не свърши, остава ми една седмица до края на направлението, дано успея🙂

Общи условия

Активация на акаунт