Операция на щитовидна жлеза -18

  • 46 288
  • 795
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 284
Момичета какви стойности на TSH имахте преди йодотерапия? Аз имам 185..как Ви се струва?... Мерси

# 91
  • Мнения: 894
Момичета какви стойности на TSH имахте преди йодотерапия? Аз имам 185..как Ви се струва?... Мерси
Повечето лаборатории отчитат и изписват "по-голямо/над от 100" (при мен и споделени от други "потърпевши" в нета), така че колко над 100 не е ясно. Иначе и над 60 върши работа, ако от тази гледна точка питаш.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 22:29 от Anikka

# 92
  • Мнения: 28
Да се присъединя и аз към вас .
Преди няколко години усетих топче и видях в дясно на шията , голям страх и стрес . Живея в Англия и тук докато стигна до специалист си е зор и чакане , нямах нервите да изчакам 16 седмици и си платих на частен преглед . Кисти в дясно и едната около 10мм . Така минаха няколко години и тази киста порасна до 60мм , вече нямаше на къде трябва да я махна - доста ми пречеше и визуално се виждаше доста също . Преди 2 седмици ме оперира доц Сечанов , прибрах се от Англия предният ден и набързо на сутринта ме подкараха и първа влезнах в операционната . След оперативният период си ми беше болезнен , няколко дни едвам преглъщах , но не взех обезболяващи , обикновенно изтърпявам доста на болка , а тази беше само при преглъщане . Определено вече съм по добре ,върнах се обратно в Англия и почивам повече все още .
Отстранена ми е цялата дясна половина на жлезата , лявата доцента каза , че е добре Simple Smile
Излезна хистологията - няма рак ( определено си отдъхнах )
Сега съм на 50 л тироксин ( дано не бъркам как се изписва ) . Месец след операцията трябва да пусна ТСХ и ФТ4 .
Имам въпрос - нормално ли е 2 седмици след операцията все още да имам слабост , определено не съм същата както преди - уморявам се , слабост в мускулите , отпадналост . Обикновено не се спирам от сутрин до вечер и съм пълна с енергия , с сега направо не се побирам в кожата ми така 🤪. Другото отслабнала съм с 2 кг поне за последните 2 седмици ,сякаш и това не ми се нрави  - по слаба не искам да ставам , нито по дебела 😆 . Преди операцията нямах проблеми с хормоните да отбележа , но имах сърцебиене .
Благодаря за отделеното време

Здравейте😊 и моят случай е подобен на вашия,с разлика от това че при мен тумора се оказа фоликулярен карцином,с една дума рак.Но иначе все едно описахте мен и моето състояние.При мен също има липса на енергия,задъхвам се и се чувствам много изморена понякога.Не съм същия човек определено и това не ми харесва,но няма и какво да направя.През декември ще направя година от операцията и мога да кажа че умората не изчезва.Може би една идея съм по добре,но не съм аз на сто процента.Разбира се,ходя на работа и се върнах към рутината на ежедневието си.Ходя на контролни прегледи на три месеца в Барселона/пропуснах да кажа че живея в Испания от 20 години/ пия тироксин 50 мг и не са ми вдигали дозата за сега.Следят ми теглото,понеже качих 8 кг и захарта и холестерола за ми завишени,но сега внимавам какво ям и следя калориите.Моя ендокринолог каза че  контрола е важен,защото е 50 на 50 да се появи рецидив и да се наложи премахването на лявата половина от жлезата.Даже хирурга дето ме оперира настоява веднага да влизам за втора операция,понеже нещо се объркала и сега след като знае че е злокачествено било,трябвало да махне всичко...Аз обаче се заинатих и казах че няма да стане,ендокринолога ме подкрепи и сега гледам да не го мисля толкова.Така че,вие сте късметлийка.Успокойте се и гледайте напред.Умората може и да не изчезне съвсем,но ще намалее.С времето всичко ще се подобрява.Може да не сте същия човек с енергията от преди,но живота продължава,наслаждавайте му се и се радвайте на всеки нов ден.Разбира се,правете контролни прегледи и кръвни изследвания,само за да се убедите че всичко е наред.Желая ви успех и
бързо възстановяване.Усмихвайте се повече и бъдете позитивна.Късмета е на ваша страна.Бъдете здрава.Поздрави.😇🍀😊
Надявам се лошото да е зад гърба ти и повече да не виждаш операционната . Тази седмица съм вече по добре от към умора , сякаш лека полека връщам ритъма . Утре ще звънна на доктора ми тук в Англия да се видя с него и да му кажа за операцията , трябва да измоля кървни  изследвания месец след операцията ми каза хирурга в България .
Благодаря,и аз се надявам да е така,още повече че ситуацията сега не позволява операции,болниците са се фиксирали само в ковид болните,за останалите болниците са затворени,освен ако не е въпрос на живот и смърт.Да,пусни си едни кръвни,така ще си по спокойна и ще знаеш че всичко е наред.С течение на времето ще си все по добре и няма да го мислиш толкова.Желая ти бързо възстановяване и много късмет.Поздрави от Испания ✌🤠

# 93
  • Мнения: 9
Здравейте. През май месец тази година посетих ендикринолог за консултация. На ехографа се видя 3см възел, който според лекарката трябвало да се оперира. Пуснахме изследвания - всичко в норма. Каза след 3 месеца пак ехография. През септември посетих друг ендокринолог за мнение - абсолютно сходни неща ми каза с първия лекар. И така преди 2 дни се срещнах с доц. Сечанов и насрочихме дата 16.11. Попринцип не съм човек, който обича да чака, да отлага и съм на мнение, че когато нещо трябва да се свърши, то по просто трябва да се свърши, затова гледам и да не се замислям трябва ли да се оперирам, да чакам ли, да го следя ли просто. Пиша тук по-скоро за мнения от вече минали по този път. Как протече при Вас операция при доц. Сечанов в Св. Пантелеймон? Време за възстановяване, нежелани реакции след операцията, какво ви беше необходимо за болничния престой? Всякаква информация, дори и най-малката подробност би ми били от голяма полза. Благодаря на отзовалите се. Желая хубав ден и бъдете здрави! Blush

# 94
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте. През май месец тази година посетих ендикринолог за консултация. На ехографа се видя 3см възел, който според лекарката трябвало да се оперира. Пуснахме изследвания - всичко в норма. Каза след 3 месеца пак ехография. През септември посетих друг ендокринолог за мнение - абсолютно сходни неща ми каза с първия лекар. И така преди 2 дни се срещнах с доц. Сечанов и насрочихме дата 16.11. Попринцип не съм човек, който обича да чака, да отлага и съм на мнение, че когато нещо трябва да се свърши, то по просто трябва да се свърши, затова гледам и да не се замислям трябва ли да се оперирам, да чакам ли, да го следя ли просто. Пиша тук по-скоро за мнения от вече минали по този път. Как протече при Вас операция при доц. Сечанов в Св. Пантелеймон? Време за възстановяване, нежелани реакции след операцията, какво ви беше необходимо за болничния престой? Всякаква информация, дори и най-малката подробност би ми били от голяма полза. Благодаря на отзовалите се. Желая хубав ден и бъдете здрави! Blush

Расте ли възела при вас?

# 95
  • Мнения: 9
Здравейте. През май месец тази година посетих ендикринолог за консултация. На ехографа се видя 3см възел, който според лекарката трябвало да се оперира. Пуснахме изследвания - всичко в норма. Каза след 3 месеца пак ехография. През септември посетих друг ендокринолог за мнение - абсолютно сходни неща ми каза с първия лекар. И така преди 2 дни се срещнах с доц. Сечанов и насрочихме дата 16.11. Попринцип не съм човек, който обича да чака, да отлага и съм на мнение, че когато нещо трябва да се свърши, то по просто трябва да се свърши, затова гледам и да не се замислям трябва ли да се оперирам, да чакам ли, да го следя ли просто. Пиша тук по-скоро за мнения от вече минали по този път. Как протече при Вас операция при доц. Сечанов в Св. Пантелеймон? Време за възстановяване, нежелани реакции след операцията, какво ви беше необходимо за болничния престой? Всякаква информация, дори и най-малката подробност би ми били от голяма полза. Благодаря на отзовалите се. Желая хубав ден и бъдете здрави! Blush

Расте ли възела при вас?


Не мога да кажа. При ехографските прегледи ми казаха различни стойности. На ехографа, доц. Сечанов каза 2,9см, при първия преглед, ендокриноложката ми каза 3,5см. На ехографа при доцента казаха - има голям кръвоносен съд, който отива право към него и възела "ще се храни".

# 96
  • Мнения: 894
Ще се опита ли да ви запази жлезата или поне един лоб, говорихте ли за това?

# 97
  • Мнения: 9
Ще се опита ли да ви запази жлезата или поне един лоб, говорихте ли за това?

Ще махаме само възела, той е в ляво, ниско долу. Десния лоб е напълно здрав.

# 98
  • Мнения: 894
Ще се опита ли да ви запази жлезата или поне един лоб, говорихте ли за това?

Ще махаме само възела, той е в ляво, ниско долу. Десния лоб е напълно здрав.
Супер! Успех и бързо възстановяване. Доколкото съм чела, още на другия ден изписват от Панталеймон. Иначе за след операцията - бонбони за гърло с лидокаин, Стрепсилс примерно е добре да имате. Възстановяването е индивидуално. Няма да е необичайно да имате оток седмица и повече след операцията, доц. Сечанов ще ви даде инструкции, за масажче, кога да почнете да мажете белега и т.н. След операцията и заради лепенката, но не само ще имате чувство за скованост във врата, май бешу добре бутилка вода от тези с тапа за спорт да имате, да ви е по-лесно да пийвате.

# 99
  • Мнения: 9
Ще се опита ли да ви запази жлезата или поне един лоб, говорихте ли за това?

Ще махаме само възела, той е в ляво, ниско долу. Десния лоб е напълно здрав.
Супер! Успех и бързо възстановяване. Доколкото съм чела, още на другия ден изписват от Панталеймон. Иначе за след операцията - бонбони за гърло с лидокаин, Стрепсилс примерно е добре да имате. Възстановяването е индивидуално. Няма да е необичайно да имате оток седмица и повече след операцията, доц. Сечанов ще ви даде инструкции, за масажче, кога да почнете да мажете белега и т.н. След операцията и заради лепенката, но не само ще имате чувство за скованост във врата, май бешу добре бутилка вода от тези с тапа за спорт да имате, да ви е по-лесно да пийвате.


Благодаря Ви!

# 100
  • Мнения: 1
Момичета, здравейте! С диагноза тиреотоксикоза с дифузна гуша съм от 2017 г. 3 години вече хормоните ми бушуват и не са влизали в норма. От няколко месеца жлезата ми нарастна значително и при преглед ми казаха, че има много възли и трябва да се махне. Ходих при доц. Сечанов, който ми каза също, че трябва да се оперирам. Не ме е гледал на ехограф, само ми видя изследванията. Сега пия Тирозол по схема, за да вкараме Ft3 малко в норма. Все още се чудя дали да правя операция, чета различни мнения за и против. Вие какво бихме ми препоръчали. На 29 съм и все още нямам деца, а много искаме вече.

# 101
  • Мнения: 11 757
След радиойод лечение имате ли нежелани реакции и какви? Знам че е относително и може както да има, така и да липсват такива, но все пак.
Особено ме вълнува дали има някакви гинекологични нежелани реакции, каквито и да е, и такива от страна на сърдечната дейност.

# 102
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съвсем скоро бях оперирана от доц. Сечанов. Ако някой има въпроси, може да ми пише.

Успех и кураж на всички, които им предстои!

# 103
  • Мнения: 9
Здравейте! Аз съвсем скоро бях оперирана от доц. Сечанов. Ако някой има въпроси, може да ми пише.

Успех и кураж на всички, които им предстои!

Здравейте. Може ли да Ви пиша на лично. Благодаря!

# 104
  • Мнения: 284
Момичета, качвахте ли рязко  килограми при спирането на л тироксина преди терапията?

Общи условия

Активация на акаунт