Операция на щитовидна жлеза -18

  • 46 945
  • 795
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 307
Здравейте отново, бихте ли споделили какви симптоми сте имали ?  Имам сърцебиене,  шум в ухото, на моменти се изморявам, по-скоро се задъхвам( пушач съм и с хроничен бронхит  ) и се чудя какво изследване да направя. Ходих преди време при кардиолог и ми каза, че сърцето ми е здраво. ПКК правих и пак всичко е наред. Тази година отново ще ходя, но дали да изследвам щитовидната жлеза ? ЛЛ не ми е предложил, но...

# 76
  • Мнения: 894
Здравейте отново, бихте ли споделили какви симптоми сте имали ?  Имам сърцебиене,  шум в ухото, на моменти се изморявам, по-скоро се задъхвам( пушач съм и с хроничен бронхит  ) и се чудя какво изследване да направя. Ходих преди време при кардиолог и ми каза, че сърцето ми е здраво. ПКК правих и пак всичко е наред. Тази година отново ще ходя, но дали да изследвам щитовидната жлеза ? ЛЛ не ми е предложил, но...
Симптомите са според диагнозата и проблемът с жлезата, като е възможно и да няма такива.
Но щом не сте изследвали никога, ако имате финансова възможност защо да не си пуснете един пакет щитовидна жлеза в лаборатория. Няма нищо по-добро от профилактиката.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 950
Аз не съм имала и нямам никакви симптоми. Заради проблемно забременяване и търсене на причините отидох за първи път на ендокринолог преди 9 г. Тогава се разбра, че имам възел, без нищо да усещам. Напълно подкрепям Аnikka за профилактиката.

# 78
  • Мнения: 292
Здравейте,
Моля за съвет, препоръка, мнение.
По повод 2 ранни спонтанти аборта отидох при доц. Катя Тодорова, имам високи ТАТ и МАТ, тсх е 1.6, и възел, за който е написала :
Нормално местоположение на щит.жлеза, правилна форма и размери.
Структура : нехомогенна хипоехогенна,хетероидна с множество анехогенна зона. В десен лоб недобре органичен хипоехогенен възел с размери 1.1/1.1 см.
Възелът е със смесен тип кръвоток, 2ри тип, жлезата е с умерен кръвоток.
Мислите ли, че съм за ТАБ.
Доцентката ми изписа селен и други лекартсва/довабки за поликистозата и инсулинова резистентсност и иска контрола след 2, 3 месеца?
В допълнение имам чест шум в ушите, сърцебиене понякога и чувствам дискомфорт в зоната на шията, като подутист, сухота, не болка, но определено дискомфорт.
Предварително благодаря Simple Smile

# 79
  • Мнения: 284
Момичета ( кои-то преминаха йодотерапию) имахте ли влошаване на състояние преди терапия без хапчета ( имам силно сърцебиение, паника някаква ) Ако да какво правите? Благодаря предварително

# 80
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Да се присъединя и аз към вас .
Преди няколко години усетих топче и видях в дясно на шията , голям страх и стрес . Живея в Англия и тук докато стигна до специалист си е зор и чакане , нямах нервите да изчакам 16 седмици и си платих на частен преглед . Кисти в дясно и едната около 10мм . Така минаха няколко години и тази киста порасна до 60мм , вече нямаше на къде трябва да я махна - доста ми пречеше и визуално се виждаше доста също . Преди 2 седмици ме оперира доц Сечанов , прибрах се от Англия предният ден и набързо на сутринта ме подкараха и първа влезнах в операционната . След оперативният период си ми беше болезнен , няколко дни едвам преглъщах , но не взех обезболяващи , обикновенно изтърпявам доста на болка , а тази беше само при преглъщане . Определено вече съм по добре ,върнах се обратно в Англия и почивам повече все още .
Отстранена ми е цялата дясна половина на жлезата , лявата доцента каза , че е добре Simple Smile
Излезна хистологията - няма рак ( определено си отдъхнах )
Сега съм на 50 л тироксин ( дано не бъркам как се изписва ) . Месец след операцията трябва да пусна ТСХ и ФТ4 .
Имам въпрос - нормално ли е 2 седмици след операцията все още да имам слабост , определено не съм същата както преди - уморявам се , слабост в мускулите , отпадналост . Обикновено не се спирам от сутрин до вечер и съм пълна с енергия , с сега направо не се побирам в кожата ми така 🤪. Другото отслабнала съм с 2 кг поне за последните 2 седмици ,сякаш и това не ми се нрави  - по слаба не искам да ставам , нито по дебела 😆 . Преди операцията нямах проблеми с хормоните да отбележа , но имах сърцебиене .
Благодаря за отделеното време

Здравейте😊 и моят случай е подобен на вашия,с разлика от това че при мен тумора се оказа фоликулярен карцином,с една дума рак.Но иначе все едно описахте мен и моето състояние.При мен също има липса на енергия,задъхвам се и се чувствам много изморена понякога.Не съм същия човек определено и това не ми харесва,но няма и какво да направя.През декември ще направя година от операцията и мога да кажа че умората не изчезва.Може би една идея съм по добре,но не съм аз на сто процента.Разбира се,ходя на работа и се върнах към рутината на ежедневието си.Ходя на контролни прегледи на три месеца в Барселона/пропуснах да кажа че живея в Испания от 20 години/ пия тироксин 50 мг и не са ми вдигали дозата за сега.Следят ми теглото,понеже качих 8 кг и захарта и холестерола за ми завишени,но сега внимавам какво ям и следя калориите.Моя ендокринолог каза че  контрола е важен,защото е 50 на 50 да се появи рецидив и да се наложи премахването на лявата половина от жлезата.Даже хирурга дето ме оперира настоява веднага да влизам за втора операция,понеже нещо се объркала и сега след като знае че е злокачествено било,трябвало да махне всичко...Аз обаче се заинатих и казах че няма да стане,ендокринолога ме подкрепи и сега гледам да не го мисля толкова.Така че,вие сте късметлийка.Успокойте се и гледайте напред.Умората може и да не изчезне съвсем,но ще намалее.С времето всичко ще се подобрява.Може да не сте същия човек с енергията от преди,но живота продължава,наслаждавайте му се и се радвайте на всеки нов ден.Разбира се,правете контролни прегледи и кръвни изследвания,само за да се убедите че всичко е наред.Желая ви успех и
бързо възстановяване.Усмихвайте се повече и бъдете позитивна.Късмета е на ваша страна.Бъдете здрава.Поздрави.😇🍀😊
Надявам се лошото да е зад гърба ти и повече да не виждаш операционната . Тази седмица съм вече по добре от към умора , сякаш лека полека връщам ритъма . Утре ще звънна на доктора ми тук в Англия да се видя с него и да му кажа за операцията , трябва да измоля кървни  изследвания месец след операцията ми каза хирурга в България .

# 81
  • София
  • Мнения: 6 727
Здравейте, има ли тук оперирани от възли на щитовидната жлеза?

# 82
  • Мнения: 352
Здравейте, има ли тук оперирани от възли на щитовидната жлеза?
Почти всички в групата сме оперирани или им предстои .... Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 6 727
Мога ли да попитам как се решихте на тази стъпка? Аз имам 2 възела и ги следя от 2015 година. След бременността единия възел се промени в кистозен. Ендокринолога ми не дава да стане и дума за операция. Според него не пречат и няма и да пречат занапред. Изследвам всяка година хормони и всичко е наред. Няколко пъти вече повдигам темата за операция, но все ми казва, че ако го направя до края на живота ми ще съм на поддържащи лекарства. Моля ви споределете, какво точно ви накара да се оперирате само наличието на възли ли или има и други съпътстващи зааболявания например?

# 84
  • Мнения: 894
Е, ако възлите не растат, не са суспектни на ехограф за злокачествено, не ви причиняват дискомфорт физически и нямате оплаквания, следите хормони и на ехограф, много правилно ви казва, че няма защо зорлем да си махате орган и да пиете синтетика. Иначе има хора, при които макар и доброкачествени, така нарастват възлите, че изместват  чак хранопровода, душат и други чудесии.

# 85
  • София
  • Мнения: 11 532
При мен растат, следя ги от 4 години. Към момента не ми причиняват дискомфорт, но ме насрочиха за операция.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 727
Ясно, благодаря. Да, доброкачествени са и не пречат. Но все пак все съм се чудила дали няма възможност да се променят в злокачествени? И изобщо такива неща, който са се образували в тялото дали е редно да стоят?

# 87
  • Мнения: 11 768
I. Kravaeva, ако вярвате на ендокринолога, просто се следете. Ако се съмнявате, проверете и при друг ендокринолог.
Ако на мен лекуващия ме ендокринолог, /на който имам пълно доверие, макар и той да е човек и хората да грешат/ ми каже да не го мисля, но да проследявам, това за мен ще е направо щастие. 🙂

# 88
  • София
  • Мнения: 11 532
И изобщо такива неща, който са се образували в тялото дали е редно да стоят?
Точно този въпрос си задавах и аз в началото. Сега съм на мнение, че ако не пречат - нека си стоят Joy
При мен понеже растат ще дойде един момент, в който ще започнат да пречат и колкото по-големи са, толкова по-голяма е вероятността да се наложи да се махне цялата жлеза.
При теб растат ли, от колко време ги следиш, колко са на брой и колко големи?

# 89
  • София
  • Мнения: 6 727
I. Kravaeva, ако вярвате на ендокринолога, просто се следете. Ако се съмнявате, проверете и при друг ендокринолог.
Ако на мен лекуващия ме ендокринолог, /на който имам пълно доверие, макар и той да е човек и хората да грешат/ ми каже да не го мисля, но да проследявам, това за мен ще е направо щастие. 🙂

Аз му вярвам просто винаги съм си задавала този въпрос " Ами ако?" Отидох при друг ендокринолог и той откри " несъществуващ 3-ти възел" , ами няма да ида втори път при друг Simple Smile Явно нямам късмет с лекарите, но ми беше и любопитно да попитам вас тъй като имам познати, на който са ги махали без да са растяли или променяли структората си.



miamim  - Следя ги от 2015 година, тогава ги откриха на рутинен преглед. От тогава до сега съм ги следяла всяка година да не кажа и по 2 пъти в година, защото работех в болница в отделение с йонизиращи източници и се налагаше. Точни мерки не мога да дам сега, защото не са пред мен документите.

Общи условия

Активация на акаунт