Любители на кучета - 108

  • 23 272
  • 739
  •   2
Отговори
# 45
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Aх, каква любов! Душици Heart Eyes

# 46
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 274
Писе радвам се да те видя и тук. Добре дошли при нас Grinning

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 416
Добре дошли, pisenxeto и Джеси, и всички мацки. Много са сладки с гушкането черната маца и Джеси-ту.
Roo Roo, тази Лори е голяма грация. Heart Голяма слабост ми е. Heart Eyes Kissing Heart Heart
Елислава, този Рекс голям сладур. Като пет пари в кесия, опа като министър на задна седалка. Joy

Сега да разкажа за Шошко в планината. Нищо общо с Шошко на морето, където спа по цял ден... Намери си приятелчета, той много обича да си играе и най-много обича да го гонят. Пуснах го без каишка по близките горски пътеки и по време на сутрешните разходки в комплекса. Командите Улица стой, Стой, До мен, Ела се изпалняваха на 20%. Види ли/ чуе ли куче пълен игнор...
Знам, че е първо пускане на свобода. Но е ясно, че трябват многооо тренировки за послушание. Вече съм почти сигурна, че бащата е магаре. Confounded
Майката е супер сладичка, нисичка и дебеличка. Не я позна, както не позна и жената, която ни го подари. Беше на 2,5 месеца, мислих си, че ще им се зарадва. Беше резервиран, направи много опити да се качи на Дуся /майка му/. Все пак се харесаха, много мило изживяване.

Пътуването му е тежко - повръща и на отиване и на връщане. Лигопад - като Ниагара. Но си струваше.

# 48
  • Мнения: 2 907
Най-трудно е да се научи купе6да слуша, когато е без повода. С повод е лесно, защото можеш да го придърпаш и покажеш какво искаш. А още по-трудно е когато има дразнители или по интересни неща.
За куче без повод, само ако 100% изпълнява всичко, иначе винаги има риск да побегне на някъде.
Макс по-принцип е изпълнителен и единственото, което не можем все още да преборим е да не скача по кучета, които не харесва. Това е неговия дразнител и оглушава тотално. Иначе бих го пускала из града (в паркове и поляни), но мине ли куче, което не харесва, тръгва веднага и не чува. От както е кастриран не търчи по разгонени женски, дори не им обръща внимание.
Вивата го е закъсала с очите. Оня ден сшес разходка в гората се върна със затворвни очи. Минахме на преглед, дадоха капки, но тя по принцип има проблем с едното око. Май някаква язва и цялото е бяло и мътно от доста време. Предписваха ни няколконвода капки, но ефект не виждам, дори след оня ден е още по зле. По този повод, ще имам пътуване до София евентуално другата сесмица и ми се иска да я взема с мен и да я погледне някой специалист по кучешките очи. Бихте ли препоръчали някое име, за да знам къде да идем с Вивата.
Ние пак сме на село и обиколихме из околията. Направих снимки на говедото, ама големи на размер и ще прикача екранна снимка да ви го покажа позьора.


# 49
  • Мнения: 902
Благодаря за отговорите, ще умувам. Сиви, направо е разкошен Макс, страхотни снимки Heart Eyes

# 50
  • Мнения: X
pisenxeto, добре дошли! Много хубава дундичка е Джеси! А втората снимка е много мила! Heart Eyes

Сиви, Макс е прекрасен! Много горд и величествен изглежда на тези снимки!

# 51
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Ей, тоз Макс голям прекрасник! Съжалявам да прочета за проблемите на Вивата! Звучи много сериозно.
 Не знам дали ще ми повярвате, но нашето магаре много повече слуша, когато е отвързан. Вързан ли е , настава едно дърпане, мрънкане...
 Добре дошла на писенцето!

# 52
  • Мнения: 2 433
Сиви, Вивата от син и майка ли беше? Много болнава милата.. стискам палци да се оправи бързо! Във ветеринарната група можеш да питаш за офталмолог.

# 53
  • Мнения: 2 907
Сиви, Вивата от син и майка ли беше? Много болнава милата.. стискам палци да се оправи бързо! Във ветеринарната група можеш да питаш за офталмолог.
Майка и и татко и са полу- брат и сестра (общ баща имат). Може и това да е причина за нейните неволи, а и от цялото кучило само тя е изтеглила късата клечка май. Ще видя утре и в групата каквоще предложат, защото си и трябва сериозен преглед от специалист, а не само смяна на капките и гадаене дали новите ще подействат.
Ей я и нея, спяща на припек

# 54
  • sofia
  • Мнения: 3 706

Добро утро!

# 55
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро и от нас

# 56
  • Мнения: X
Добро утро!



Момент на нежност. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 977
Прекрасни!! Макс и Вивата са ми слабост на мен Blush Много съжалявам,да прочета,че на Вивата комфорта и е развален Confused Надявам се и стискам палци всичко да мине много бързо!! Heart

# 58
  • Мнения: 2 907
По-старите в темата знаят за фотосерията "Макс и храната" , та добавям още една: Макс и мекиците 🤣

Благодаря, момичета 🤗 Дано и този път се справим с Вивата, че милата само от проблем на проблем е. Тъкмо закрепим едно и хоп веднага нещо друго се появи. Ама след антифриза мисля, че няма какво да я препъне вече. Намерих офталмолог в София, много хвален. Остава само да видя кога ще пътувам и да запазя час за преглед.

# 59
  • Мнения: 1 826
Благодаря за топлото посрещане.
Много красиви муцунки има,преди обичах котките и никога не съм мислела ,че така ще обикна куче.Сега не можем без нея.На всякъде е с нас,излизаме ли първа чака до вратата,тича до като се обличаме  и стои мирна.Влезе ли в колата се почва едно лаене, което на моменти е нетърпимо.Не знам дали има начин да се отучи,цялата кола е в косми,аз също но не ми пука кой как ме гледа хаха.Преди малко се прибрахме от задачи ,сега легна и спят с котката една до друга.

Общи условия

Активация на акаунт