Любители на кучета - 108

  • 23 288
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Естела, ... Като се замисля, разфасоването на топер матрака от Швепса е много аматьорско изпълнение, сравнено с избухналите възглавници във вас

# 721
  • София
  • Мнения: 829
Биляна ,мяркам се ,но все набързо 😀
Малката разбойничка,дето използва Фея за възглавница 😆

# 722
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Оле, малеее, бутченца за щипкане! Heart Eyes Фея няма нищо против да бъде използвана за възглавница, личи си по доволната муцунка.

Елислава, от мен също имаш стиснати палци!

# 723
  • Мнения: X
Много мила гледка, Слънчогледке Simple Smile
Само ако може едно да ми обясните. Как успявате да изчистите космите на кучето от леглото? Аз точно поради тази причина не допускам Иза до него. Вчера се беше качила на дивана докато сме били на работа и като седнах на него вечерта, по космите разбрах какви ги е вършила в наше отсъствие. Иначе пред нас, да я накарам няма да се качи. Хитруша...Simple Smile

# 724
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
О,Слави и Рекс са отбор в белите.Стане ли тихо винаги имам едно на ум.Ама в повечето време не правят нищо сериозно,а се гушкат и лигавят...И определено докато сме на училище детето липсва на кучето.С ММ ще се разберат, сутрин двамата седят на дивана и единия пие кафе,а другия е застанал мирно до него и чака за разходка.Та има шанс.А аз повтарям като мантра"Рекс ще порасне,още малко търпение"...Е,аз търпението си го имам в изобилие,на дано е заразно и се прехвърли на ММ...

# 725
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Швепса почна да се кротва едва сега. На две и половина е. След кастрацията престана да търси женски, да скимти и дърпа, но си остана любопитен към всякакви миризми.
Ще се получат нещата. Но трябва да мине време.
Не мисля, че мъжът ти ще нарани или ще махне Рекс. Заради детето няма да го направи. А с времето връзките в семейството само ще се засилват.

# 726
  • Мнения: 989
Нашата е ловна, но досега не е имала пориви да се търкаля в лайна. Само ги яде Smiley Докато едно време булонката съм я прибирала на няколко пъти цялата в лайна. Само да видеше, и веднага се отъркваше в него. Самата Хари мирише доста. Не знам какво да правя, пробвах да сменя храната, но не ѝ понесе и се върнахме на старата. Не я къпем често, понеже четох, че не е хубаво за тези породи, но честно казано ме е срам да поканя хора в къщи, че леглото ѝ е точно срещу входната врата и веднага те лъхва миризмата. Щом аз си го усещам, представям си външен човек.
Елислава, много жалко че мъжът ти се дразни на кучето. Аз съм много доволна, че ММ беше най-големия противник да я вземем, но сега са голяма любов двамата. На него му се радва най-много, а и той на нея. Вие взехте кучето заради детето, и щом връзката им е толкова силна, няма как да се разделите вече с него.
Илаг-Иланг, адмирирам 3-дневната изолация след тази ваксина. Когато Хари се разкашля много се притеснявах да не е заразила едно малко голдънче на поляната, а се оказа, че то е било ваксинирано няколко дни преди играта им, и сега подозирам, че е станало обратното - то е заразило нея. На теб вет ли ти каза за изолацията, или по самоинициатива ще го направиш? Жалко че ветеринарите не информират собствениците за тази опасност.

# 727
  • Мнения: 2 907
Елислава ще свикне мъжа ти. Извинявай ако прозвучах малко по-грубо, но има неща които са си в природата на кучето и просто не могат да се заличат лесно. А и е време да започне да наблюдава по-стриктно когато са двамата на вън. Има отучаване, но си трябва да се следи. Макс у дома баща ми не го искаше и то защото преди ваксините пишкаше и акаше навсякъде. Колко караници сме имали да не казвам. Накрая дойде момента, в който се прибраше с парче наденица за Макс или го привикваше в неговия апартамент да видят какво има в хладилника му (точно до моя апартамент). После започна като съм на работа да ми се обажда, че той ше се прибере да го разходи да не идвам аз от работа. Това докато можеше да го разхожда. Когато баща ми почина в началото на годината пуснах Макс да го подуши за последно и да ви кажа разбират кучетата. Няколко дена беше ужасно кротък, не се пречкаше и от тогава не е търсил баща ми, а иначе ходеше всяка вечер да го види и да си изпроси нещо за ядене.
За другото и аз стискам палци да се похвалиш 🤗

# 728
  • Варна
  • Мнения: 10 556
Туиг, тя сега започва да се учи на магарии, а Бизу, когато съм вкъщи идва и я клюкари, обикновено са в спалнята, Каду като направи някоя пакост или му вземе кокала, пристига в стил "тръс", спира, накланя глава и ме поглежда, това се повтаря, ако не съм схванала от първия път.

Иланг, вземи ме с теб, когато осъществиш този блян. 😄

# 729
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Здравейте от нас с Чарли. Той е на 7 месеца и имам някои въпроси относно храненето. До скоро беше на гранули, но преминахме на БАРФ. Взимам му готови менюта, но имам и пилешка кайма към която ми казаха да си добавям зеленчуци. Знам, че може моркови, броколи, зелена чушка, спанак, грах, тиквички, но трябва ли да ги варя или в сурово състояние, да ги пасирам или нарежа. Какво друго още мога да добавям?

# 730
  • Мнения: 2 433
Не препоръчвам даване на грах, не се усвоява съвсем, а имаше и доста кофти статии по едно време за готовите храни за кучета с грах и ефекта му в/у сърдечната им система. Може и да се презастраховам, но го избягвам.
Аз добавям към месото моркови, броколи и спанак, сурови , но ги пасирам, защото така де усвояват по-добре. Добавям и ленено семе и по някой суров жълтък от време на време.
 Трик ако си избягва зеленчуците е да добавиш малко рибено масло и да разбъркаш-гарантирано се изяжда всичко.

Сиви, пращам ти една прегръдка

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Nelika, аз попитах. Но тя каза, че през това време имунитетът е паднал и не е добре за него да се вижда с кучета да не лепне нещо допълнително, включително и кашлицата.
Ваксинирахме го Саске, сменихме Вектра 3Д с Адвантикс. Купих и Милпразон за вътрешни буби. Всички химии обаче след 72 ч минимум.

# 732
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
А как му е коремчето? Говори ли с него / с червата?

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
bilqna_69, няма разстройство откакто спрях човешката храна. Само гранула, не пръцка, акото е твърдо. Не че се е убил да яде гранули, докарва 200 гр на ден. Надявам се като го кастрирам да прояде.
Ози-ту кога си идва?

# 734
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Аз имах на предвид куркат ли му червата.
Озьо трябва да си дойде в края на месеца ( дядо му сложи камина и си мислех, че тотално ще я подкарат ергенската Fearful). Как ще си делкаме  с него мъжа ми обаче, тепърва ще видим! Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт