Буйно и трудно дете

  • 8 753
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата не възприемат Ну погоди и Том и Джери като някакво ужасно насилие, защото те самите се гонят и дърпат и си погаждат номера.  Досега не съм видяла дете да е станало агресивно от гледане на тези две филмета. Децата попиват насилието от реалната среда - обидни думи между родители, между децата, от близката общност, от персонала на местата, където са по цял ден.
Възприемам двете филмчета по-скоро като какво искал единия да направи, какво разбрал или не разбрал другия - нещо като теория на ума, която всички деца развиват. Това, че единият иска да надхитри другия. И другото - в тези филмчета никогя няма пострадали, всички герои са живи и здрави, също като с клоуните в цирка, на които толкова много се смеят всички.

# 106
  • Мнения: 11 737
Лин, аз не бих пренебрегнала рисуването. Рисуването е свързано с математическото мислене, а то отговаря за ориентацията във времето и пространството, координация, чувство за ритъм. Така, че рисуването и танците са много важни за развитие на математическото мислене.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
то си е еволюционно - какво правят малките деца, оставени сами на себе си - търчат насам-натам, въртят разни неща из ръцете си и драскат навсякъде и с всичко, което им попадне.

# 108
  • София
  • Мнения: 38 209
Моят син рисуваше едни супер странни неща - аз им казвах схеми на космически кораби. Нито хора, нито къщи, животни - нищо.

# 109
  • Мнения: 503
Лин, аз не бих пренебрегнала рисуването. Рисуването е свързано с математическото мислене, а то отговаря за ориентацията във времето и пространството, координация, чувство за ритъм. Така, че рисуването и танците са много важни за развитие на математическото мислене.

Да, така е, наистина, но в детската градина доста ги натоварват от към учене за 4-годишни и той като се върне иска или да играем на гоненица и подобни игри с движение, или да гледа телевизия. Харесва му да рисува с боички, но с фулмастери оцветява по около 5 минути и е до там.... Ако имате идеи как да го мотивирам  да рисува с радост ще ги чуя.

# 110
  • Мнения: 11 737
И моят син не обича да рисува,рисува само на занятията в ДГ, а за кака му идва у дома учител по рисуване. Но по време на ИП, преди да забранят достъпа до парковете ги заведох да рисуват на открито и тогава и той се включи.
Флумастрите хич не ги обичам още от дете, но може да му покажете с цветни моливи или пастели. Също така има различни програми, които учат децата да рисуват, а може и на някакво съботно занятие в школа да го включите.

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
Като е станало на лични спомени - моят хич, ама хич не обичаше да рисува, дори каза на учителката си в училище да не го кара да рисува, при това най-делово й го каза и тя се съгласи жената. И така почти цял срок. Оказа се, че не иска да рисува това, което им кажат да рисуват, но започна да рисува неща, които иска. Доста сносно рисува, после ходи и на олимпиади по техническо чертане.  Wink

# 112
  • Мнения: 48
Мира, детето ви разбира ли ви? На тази възраст е по-важно да разбира, отколкото да говори. Това следете.

Общи условия

Активация на акаунт