ОКТОМВРИйки 2020 - тема 6

  • 35 515
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 91
Честито на новите мами!
Много бързо започнаха да се развиват нещата в тази тема, май.. Simple Smile За количка се спряхме на Peg perrego second hand, но цветът е един път. Поне тази марка, муци и не помня коя още, се водеха леки и маневрени. Ще видим колко ще се ползва и тя. Не можем да се решим за столче за кола, препоръките са да става за шасито, но количката ни е без столче и май такова, което си е стационарно, е по-добре..

# 61
  • Мнения: 28
Ив, JamJam честити да са ви малките госпожици и бързо да събират сили и да наддават килограми! Нека растат здрави и щастливи! А на вас пожелавам бързо възстановяване и от тук нататък само хубави моменти.
 
Аз все си казвам има време... има време ама какво време, вече започнаха да се раждат бебчетата, а аз съм до никъде. От утре хващам ММ и започваме да сглобяване всичко и да подреждаме апартамента, че ако не съм готова преди бебето да реши да излиза няма да си го простя. А за количката още се колебая между Cybex и I Candy.

# 62
  • Мнения: 127
JamJam, честито дъщеричка! Да расте здрава, щастлива и с късмет! Бързо закрепване на теб, че 17 часа не са шега работа 🙂 Браво! 🙂

# 63
  • Мнения: 196
Честити бебчета! Нека ви носят много радост и бързо възстановяване.

Мен ме започнаха едни менструални болки всеки ден по доста пъти + срязвания в срамната област, незнам дали ще издържа до термин. На тонове нямам контракции, но тези болки незнам от къде идват.

Количката ни е на Babyactive Mommy 3в 1,  не е от най леките, но е маневрена.

Аз съм 36+5г.с обаче моите кг не мърдат. Качила съм от началото 5кг, а бебка е 2,800 някъде.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 791
Да ти дам малко от мойте, искаш ли Sweat Smile Sweat Smile
Аз тази седмица пак счупих кантара: 2кг повече от миналата Dizzy Face
Вече съм 14кг отгоре (168см). Налях и на биджуни, и на торс, и на ръце... Само в лицето не съм надебеляла още ама и това очаквам скоро Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 3 416
Мен менструални болки ме хващат почти всеки ден. Вчера имах 4-5 пъти някъде, днес засега е кротко. Иначе и аз вече съм +5кг отгоре, ама нещо и си похапвам честичко. Уж гледам да са малки порции, че после ми се повръща, ама ей го пак правя палачинки Joy
Ние най-накрая и педиатър намерихме, който се съгласи да се видим, но не е казала на 100%, че ще ни приеме. Утре ще се разбере. И едвам чакам да стане неделя да отида на тонове и преглед да видим дали е минал 3кг вече малкия.
И забелязах, че малкия се килва в зависимост на коя страна съм легнала. Ей какъв зор е да стана после...като преяла хлебарка се въртя докато стана

# 66
  • Мнения: 1 202
Знаех си, че имам бебенца в групата като видях колко коментара съм изпуснала. Честито на Ив и JamJam, да са живи и здрави малките момиченца, все така борбени и да радват мама и тати, а на мамите бързо възстановяване.
Аз днес съм на ЖК, качила съм +7кг.до сега, но нещо вечер ми е много гадно след вечерята, ако не вечерям се чувствам по-добре. Искам да разбера бебо колко е пораснал и ще си взема 45 дневния болничен, който ми е от 5,09. На мен не ми е правено микробиология и цитонамазка, ще раждам планово секцио, има ли смисъл да подсещам докторката да ми взима секрети, не съм имала проблеми до сега с течения и гъбички.

# 67
  • София
  • Мнения: 418
Ех, тез девойки много устремени. Да са живи и здрави и скоро да се прибират вкъщи.
И аз предлагам килограми ако на някой му трябват Smile Моите са 12, ама все едно са 20. Бебето е доста ниско и таза го усещам като разкачен.  Бях на преглед и тонове вчера и се държа доста по-добре. Миналият път беше страшно ритане и тоновете бяха доста високи. Измериха я около 2600, разбрахме се за раждането и съм в режим на чакане.

# 68
  • Мнения: 182
Честито на бебетата ! Девойки са много бързи! Да са здрави, а на мамите бързо възстановяване.
   На кг. последния месец не съм наддала нищо: та съм дотук +9 кг., но ми тежат като 20. Доволна съм, че миналите пъти отивах да раждам + 17 кг. отгоре. Сега е добре, като се има в предвид, че по 7-8 се оставя в родилното.

# 69
  • Мнения: 1 771
Вили, така и така ти влиза в пакета, по-добре си пусни. Една позната я гласяха за секцио, защото е на 45 с първо. Роди за два часа естествено дни преди датата. Та не се знае. Не знам каква ти е причината за секциото, защото в някои случаи няма да те оставят да родиш нормално
Аз съм 62 кг вече, +10. Забавих качването определено, но така бях и преди - обратно на правилото, че се качва най-много накрая
И аз имам вече и болезнени усещания при контракции. Не мога да кажа точно болка, но определено не е само стягане

# 70
  • Мнения: 97
Ив, JamJam, честити да са ви малките госпожици! Кураж да минете през този тревожен период!

Чудя се дали тази опция кошчето за кола да се монтира на шасито наистина си заслужава. Специалистите казват, че бебетата трябва да прекарват възможно най-малко време в такъв кош, защото позицията на гръбчето не е добра. Т.е няма да я водя на разходки в него. Представям си, че като е за кратки разстояния, като отиваме на лекар примерно, по-скоро ще си я нося за дръжката кошницата, отколкото да слагам на шасито да я бутам.

# 71
  • Мнения: 1 771
Аз не съм имала досега такова, но пък винаги ми се е виждало много практично. Това за варианта, когато пътуваш много с кола разбира се. Ние взехме столче, което като столче си е 45 градуса, но като се монтира за шасито, може да се направи напълно легнало...това заради ограниченията в часовете, които може да прекарва. Прецени си твоя начин на живот. Аз имам много задачи покрай децата, ще ги карам напред назад, и малката ще е нон стоп с мен Simple Smile другото, за което се сещам е, че тези столчета на мен са ми супер тежки и като са без бебе...
Ив, JamJam, честити да са ви малките госпожици! Кураж да минете през този тревожен период!

Чудя се дали тази опция кошчето за кола да се монтира на шасито наистина си заслужава. Специалистите казват, че бебетата трябва да прекарват възможно най-малко време в такъв кош, защото позицията на гръбчето не е добра. Т.е няма да я водя на разходки в него. Представям си, че като е за кратки разстояния, като отиваме на лекар примерно, по-скоро ще си я нося за дръжката кошницата, отколкото да слагам на шасито да я бутам.

# 72
  • Мнения: 1 202
Вили, така и така ти влиза в пакета, по-добре си пусни. Една позната я гласяха за секцио, защото е на 45 с първо. Роди за два часа естествено дни преди датата. Та не се знае. Не знам каква ти е причината за секциото, защото в някои случаи няма да те оставят да родиш нормално
Аз съм 62 кг вече, +10. Забавих качването определено, но така бях и преди - обратно на правилото, че се качва най-много накрая
И аз имам вече и болезнени усещания при контракции. Не мога да кажа точно болка, но определено не е само стягане
Първото дете ми е секцио, за това са категорични, че и второто ще бъде секцио.

# 73
  • Мнения: 1 771
Значи може да си и от тези, при които ако тръгне нормално, да те оставят Simple Smile пусни си по-добре

# 74
  • Мнения: 423
Аз страшно много се радвам, че количката ми е 3 в 1 и яко рекламирам опцията, че всеки кош и кошницата за кола се закачат на шасито, ама честно да призная, тая екстра с кошница+шаси не съм ползвала никога с големия 🤣 а особено както съм се нахъсала да бебенося отрано, за едно бързо слизане навън по-скоро ще избера слинг, отколкото сглабяне на кошници към шасита. Все пак се радвам на тази опция, кой знае. Истината е, че дори до педиатъра, досега все някой е бил с мен първите прегледи и е мъкнал кошницата.
И аз съм с едно секцио, тайно си мисля, как ще я изкарам ей така естествено и бързо по случайност, но док не мисли така, имам си набор противопоказания.
Стискам палци, както и да се получи при всяка от нас, все пак да остави повече хубави емоции.

Общи условия

Активация на акаунт