ОКТОМВРИйки 2020 - тема 6

  • 35 585
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 164
Много специални поздрави за новите ни пиленца!!! На мамчетата успешно и бързо възстановяване Heart
Аз по принцип съм спокойна, но въпреки че имам дата за секцио, с приближаването и усещам едно такова напрежение. Може да тръгне по-рано и все си мисля, че както се въртя трудно вечер като тюлен, може да ми се спука водата. Коремът ми е малък, но много опънат вече и аз имам чувството, че ще се сцепи по средата.
Започвам да мисля как ще си изчистя преди да ме вземат в болницата и как после свеки ще чисти преди да си дойдем като с на котката опашката.
Всяка вечер м/у 18:00 и 22:00 часа беб е толкова активен, че чак ме боли като се изпъне понякога.
Започвам да чета книгата на Хедра отначало и да гледам клипчета как да поставим бебето правилно на гърда и т.н, и т.н. Луда работа, ама мисля, че е нормално Stuck Out Tongue Winking Eye

# 676
  • София
  • Мнения: 1 791
Честити бебуни Heart Eyes живи и здрави да са!!!

Аз спя като труп...и се занимавам с един тегав проект, не ми остава време да осъзная и почувствам, че скоро идва беб. До термин имам почти 3 седмици ама с кръвното никой не знае...

# 677
  • Мнения: 1 207
Честито на всички нови бебенца, да растат здрави и щастливи, а на мамите бързо възстановяване.
И аз съм като теб Jovanna, с малък корем съм, който вече е опънат много, вечер ми е трудно въртенето и от напрежение и аз не мога да спя, все се чудя с този малък корем какъв младеж ще излезе. С първото дете ми беше по-голям корема и го родих 3 дни след термин 2850. Секциото ми е насрочено др.седмица и ще е една седмица преди термина, дано да е добре бебо на кг.

# 678
  • Мнения: 95
Момичета, сега докато пишкам забелязах, че ми е паднала част от тапата. Сега май си въобразявам, че имам леки менструални болки 😂😂😂

Ще хвана и ше изчистя едно хубаво в нас като за последно и ще седна да чакам, обадих се на мъжа ми да го предупредя, че може са се наложи да си тръгне по- рано. Знам, че от падането на тапата до раждането може да мине много време, ни си наближавам вече много термина и май ми се иска да мине вече 😂 Ще ви държа в течение за билежките и усещанията ми, може заедно да разгадаем ще раждам ли или не 😂

# 679
  • Мнения: 1 885
Не е чак толкова много, два-три дни Simple Smile успех 🍀
Честито на мамите с бебчета! Да растат здрави и щастливи дечицата! Hug
Ние сме си вкъщи вече, много ми е хубаво. И аз като се прибрах заварих къщата в състояние, в което не е била. Не, че нищо не бяха пипнали, ама така отгоре отгоре. Питам ги: не ви ли прави впечатление как изглежда къщата? И тримата ми отговарят: идеална си е. Като започнах да изброявам неидеални неща, големият ми син ми казва: Еми, мамо, това е положението, не се оправяме без теб Grinning много ме работят

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 11:30 от Amelin

# 680
  • Мнения: 105
Честито за новите бебчета! Да са здрави, щастливи и благословени ♥️💙 🍀
Бързо възстановяване на мамчетата!

И мен вече започват да ме хващат нервите, но не го показвам, че не искам да ме мислят родителите и мъжа излишно. Плюс това се надявам да си чака термина, защото я мерят 2440 гр. Излезе, че и водите са ми намалели, но не е толкова драматично и засега само трябва да пия повече течности до следващия преглед. Добре че си имам служебни ангажименти, които да върша и всеки ден съм си определила нещо да изчистя или изпера, за да се развличам и да не мисля излишни глупости. Нощите обаче минават бавно 😀

# 681
  • София
  • Мнения: 5
Честити бебчета на всички мами! Да са живи , здрави , пухкави и да ви даряват с много любов и усмивки! ❤

Аз вече ставам изключително нетърпелива- хем нямам търпение да видя муцунчето на бебезавъра, хем си ме е страх леко. Освен вълнението , в последната седмица започнаха да ме болят тазът и срамната кост изключително много, а вечер толкова пукат и прещракват, че имам чувството, че ще изпаднат краката ми. АГ каза, че този тип болки са абсолютно нормални и естествени, защото тазът се бил подготвял за предстоящото раждане. Ама аз Тома Неверни- до този момент не съм чувала някоя бъдеща родилка да се оплаква от подобни  .
Някоя чувствала ли е подобно нещо и как сте се справяли с болката и щракането на костите?

# 682
  • Мнения: 1 885
Мен ме болеше таза поне два месеца преди раждането. Мисля, че болката зависи и от това дали бебето е ниско - при по- ниско разположени бебета, боли повече

# 683
  • Мнения: 95
Честити бебчета на всички мами! Да са живи , здрави , пухкави и да ви даряват с много любов и усмивки! ❤

Аз вече ставам изключително нетърпелива- хем нямам търпение да видя муцунчето на бебезавъра, хем си ме е страх леко. Освен вълнението , в последната седмица започнаха да ме болят тазът и срамната кост изключително много, а вечер толкова пукат и прещракват, че имам чувството, че ще изпаднат краката ми. АГ каза, че този тип болки са абсолютно нормални и естествени, защото тазът се бил подготвял за предстоящото раждане. Ама аз Тома Неверни- до този момент не съм чувала някоя бъдеща родилка да се оплаква от подобни  .
Някоя чувствала ли е подобно нещо и как сте се справяли с болката и щракането на костите?

Здравей, аз съм същата, спя с 30 възглавници около мен и само се въртя и будя. Ходя като пингвин, защото ме боли кръста и изобщо много тромава съм станала.

Момичета, усещам вече наистина менструални болки, не си измислям 😂

# 684
  • Мнения: 257
Честито на всички мами! Желая ви здрави и щастливи бебчета! Много са се родили тези дни, ще се старая да не изпускам толкова много хубави новини, че едвам насмогвам да ви чета Simple Smile
Аз също съм с адски неприятни болки в таза и срамната кост и то от доста време. Напоследък обаче се засилват и почти не мога да спя.
И моето секцио наближава, уж съм спокойна, но през нощта като си будувам го мисля непрекъснато. Някак не мога да повярвам, че скоро живот и здраве ще гушкам бебе и не осъзнавам какво ми се случва. Тези дни докато перях, гладих и подреждах си представях бебчо в дрешките и ми ставаше много мило.
Момичета, щом всички родим какво ще се случи с групата? Как се продължава комуникацията и обмяна на опит и съвети... с друга тема или ще си продължим тук? Някоя мама има ли представа?

# 685
  • Мнения: 1 885
Отиваме в родени през...Simple Smile
Futuremami, свали си едно приложение за броене на контракции и се движи Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 3 572
Честити да са новите бебчета! Да са здрави, щастливи и винаги усмихнати, а на мамите бързо възстановяване! Heart

За болките в таза и срамната кост и аз ги имах от около 7-8 месец. Сега имам само от вътрешната страна на бедрата, но това е, защото още ми е трудно да се изправям от леглото след секциото. Като ви чета как чакате мъниците да се появят, имам чувството, че съм била бременна преди месеци, а не 10 дена Grinning

# 687
  • Мнения: 482
Честити бебчета на всички мами! Да са живи , здрави , пухкави и да ви даряват с много любов и усмивки! ❤

Аз вече ставам изключително нетърпелива- хем нямам търпение да видя муцунчето на бебезавъра, хем си ме е страх леко. Освен вълнението , в последната седмица започнаха да ме болят тазът и срамната кост изключително много, а вечер толкова пукат и прещракват, че имам чувството, че ще изпаднат краката ми. АГ каза, че този тип болки са абсолютно нормални и естествени, защото тазът се бил подготвял за предстоящото раждане. Ама аз Тома Неверни- до този момент не съм чувала някоя бъдеща родилка да се оплаква от подобни  .
Някоя чувствала ли е подобно нещо и как сте се справяли с болката и щракането на костите?
Аз съм шпионин от ноемврийчетата 😆. Искам да те успокоя, че съм абсолютно същата. На всяко обръщане почти вечер - пукам и трещя, имам и същите болки.

# 688
  • Мнения: 40
Foolishgames, честит син, да ти е жив и здрав!!!
С кой док ражда? И доволна ли си?
Мен ме изписаха на 29. Минах тонове в тази родилна преди това Grinning
Благодаря!
Аз избрах Шейново заради доктор Велев. С него раждах и с акушерка Ева Димитрова-много съм доволна.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 791
Ааааа браво:) Той е много приятен. Като ме сложиха на тонове там и като похвалих залата, акушерката каза ''на Велев любимата зала''.
Да питам... ние като си изберем док за екип - док ли си вика акушерка или ползва която е на смяна? Или може и така, и така?

Аз много се отчайвам, че имам 1 см разкритие (поне така беше миналия понеделник) и малко парче паднала тапа, а коремът си е все горе и нямам никакъв дискомфорт в таза. С нетърпение чакам беб да се смъкне и да имам ваште болки и пукания, за да знам, че всичко ще е ок.
Не помня добре - тия дни, в тази група май беше, някой като каза, че само 15% от бебетата се смъкват в малкия таз по време на родилни контракции... Е мъчно ми стана направо. Ми какво правят другите 85%? Секцио ли?
От понеделник всеки ден съм на birth ball-a, вчера походих 6км, утре пак ще ходя.. Дано слезе вече това малкото. Нищо, че имам много време до термин, ако кръвното саботира.

Общи условия

Активация на акаунт