ОКТОМВРИйки 2020 - тема 6

  • 35 589
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 335
Не помня добре - тия дни, в тази група май беше, някой като каза, че само 15% от бебетата се смъкват в малкия таз по време на родилни контракции... Е мъчно ми стана направо. Ми какво правят другите 85%? Секцио ли?
Аз го писах, не съм сигурна, че разбрах правилно. Докторката каза, че при 15% от първескините, бебето слиза с контракциите. Май имаше предвид, че при останалите 85% вече е слязло. Обаче спокойно, тя каза и че ако бебето е високо, важно е дали има разкритие- ако има, то тогава с помощта на окситоцин може да се придвижи надолу и да е естествено раждане. Е, не е гаранция, но може. НО при тези без разкритие (както съм аз за жалост) и ако вече преносвам и плацентата не е ок, само секцио...


Честито за новите бебчета- Петър, Мирослав и бебката на alen mak ! Здрави и весели да са ! NotesBalloonChampagne

# 691
  • София
  • Мнения: 110
Днес се роди дъщеря ми Неделина - 3,560кг и 50см.

# 692
  • Мнения: 335
Айде още един бебок ! Heartpulse Да е жива и здрава Неделина и много щастлива ! Flowers Hibiscus

# 693
  • София
  • Мнения: 1 791
УУууу честита дъщеричка, жива и здрава Heart

# 694
  • София
  • Мнения: 3 582
Честита дъщеричка, tcvetito! Да расте здрава и щастлива Heart

# 695
  • Мнения: 1 207
Честита да е Неделина, да расте здрава и щастлива.
Връщам се от последния преглед , дадоха ми док за болницата и живот и здраве в понеделник постъпвам. Бебо го мери около 3кг, кръвното винаги ми е било ок , но сега е 130/75. Утре ще пускам ПКК, защото от няколко дни сутрин имам нещо като бистра течност със ставането и да не би да са околоплодни води, на ехограф са намалели, на долна граница са.

# 696
  • Мнения: 739
Честито на всички родили мами! Бебчетата да са много здрави и щастливи! А на мамите бързо възстановяване!

Ние с бебо ни изписаха вчера и вече сме вкъщи. Много ни е спокойно вече и таткото се е успокоил и сега, ще приготвяме на бебо вечерното къпане. Малко още да поспи и почваме да го чипкаме. Бащата е много ентусиазиран след снощното къпане!

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 08:06 от Moni4ka2020

# 697
  • Мнения: 42
Здравейте Simple Smile С малко закъснение и аз да съобщя вече съм мама на още един мъж ! Simple Smile
На 24.09 се роди, 3650 гр 2 седмици преди термин, всичко стана много бързо никога не съм вярвала че ще имам такова раждане буквално ми изтекоха водите и след час вече бях родила. С много бързане към болницата, добре че нямаше трафик...
Всичко е наред и вече сме си вкъщи !
Честито на всички появили се бебета и успех на всички мами, които чакат прекрасният момент ! Simple Smile

# 698
  • Мнения: 335
Честито и на Sun_17 ! Здрави и слънчеви да са юнаците ти !  Nature High Brightness

# 699
  • Мнения: 53
Здравейте,
До сега не съм писала, ни ви чета активно. В понеделник ми предстои секцио по спешност в 37 г.с. в Токуда и моля някоя майка да сподели, колко време е предстоя, разбира се ако всичко е наред... Simple Smile
Благодаря!

# 700
  • Мнения: 89
Здравей, при секциото престоят е 5 дни, а за естествено раждане 3 дни. Знам, че при секциото се отива предния ден за подготовка, но може би това са ти го обяснили вече.
И не на последно място честито на всички щастливи мамчета и техните бебенца! Бързо възстановяване и много гушкаме ви пожелавам.Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 701
  • Мнения: 69
Ехееее, за няколко дни колко нови бебенца! Да са ви здрави, щастливи, грейнали и спокойни! Толкова е вълнуващо, като ви чета коментарите и ми се насълзяват очите. Пък никога не съм се впечатлявала много от бебенца. Но сега вече е друго като го усещаш в теб, разбираш и другите хора и ти по-различно гледаш на тези...ами чудеса са си... !

Успех и много леко раждане на всички очакващи!

# 702
  • Мнения: 1 900
Честито на tcvetito и Sun. Живи и здрави да се бебчета, да растат щастливи и обичани

# 703
  • Мнения: 1 207
Да се похваля и тук , днес след спешно секцио се роди Никола , 3кг. 51 см.  Започнаха ми болките през нощта , а датата за секцио беше насрочена на 13.10 , но малкия сам си избра дата. Аз съм в стаята и се възстановявам. В сравнение с първото секцио , сега знаех какво ме чака и бях по-спокойна. Водите бяха много намалели, имах контракции на 5мин. но не смеят нормално , след първо секцио.

# 704
  • Мнения: 534
Честито на всички мами, нека дечицата са здрави и спокойни! Да ви носят само радост!
Ние се чувстваме много добре вкъщи, ММ е голяма паника на моменти, но почна да се овладява, защото усети, че ме изнервя.
Денят преди секциото ме извикаха сутринта гладна и жадна за изслвдвания, среща с кардиолог и анестезиолог, и ме пуснаха. На следващата сутрин ме приеха и имах 5 пълни дни в болницата. Които за мен бяха доста мъчителни, защото бях сама в стая, имах затруднения с кърменето и това беше един от недостатъците на болницата, но вкъщи нещата се подобриха. Не разрешаваха посещения , мъжа ми идваше до вратата на отделението само да ми донесе нещо и си казвахме по една приказка набързо. Последните два дни доста плаках, мислех че изпадам в следродилна депресия. Стаята ми се струваше ужасно тясна с всеки изминал час. Но когато си гушнеш бебенцето и се прибереш вкъщи, всичко се забравя на мига.

Общи условия

Активация на акаунт