'Искам бебе' ни събра, но и бременни вървим пак ръка за ръка. /тема 30/

  • 28 320
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 341
m-angel- честит да е Мартин! Да расте здрав, палав и щастлив 💙
Жасмин- по-нататък ще те тормозя за тези чорапи и аз, защото и аз съм с такъв проблем, следя нещата и другия месец пак съм на преглед, за да видим как се отразява бременността на вените.

Днес бях при АГ, оказа се, че наистина съм с контракции, но шийката е супер, а контракциите ги усещам толкова според АГ, защото съм доста слаба. Ще пия магнезий и ще почивам повече 😊

# 736
  • Мнения: 1 131
m-angel, честит син! Blue Heart да бъде здрав и вашата гордост! 3 дни ше минат бързо, знам какво е да гледаш през 5 минути снимките и да жадуваш момента, в който ще прегърнеш рожбата си! Вярвай ми това е най-прекрасният момент на света Hug междувременно се погрижи за гърдите, това те съветвам.
Бързо възстановяване!

Рокси, напълно е възможно телосложението да е причината. Аз също съм много слаба и буквално имах само корем. Та, матката е изложена постоянно на допир от дрехи, при всяко движение и т.н. И като е по-чувствителна така се получава. Аз започнах да имам контракции около 20 седмица и си ги имах докрая, но Слава Богу не предизвикваха промяна в шийката. Това, което мога да ти дам като съвет е да си почиваш повече, не се натоварвай и емоционално, защото това влияе. И следете шийката. Пожелавам ти да нямаш много и да си изкараш спокойно бременността Simple Smile
Може да пиеш магнезиев диаспорал на прахчета  - дават че се усвоява по-добре, а и е по-висока доза от магнерот. Аз започнах от 250мг и накрая вече пиех по 300мг сутрин и 400мг вечер. Не беше особено приятно за червата, ама в името на това всичко да е наред - търпях. Прегръщам те и кураж!

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 22:48 от Peoney

# 737
  • Мнения: 623
И мен на втората ФМ ме пращаха да се разхождам 2-3 пъти, после обядвахме с надежда да се поразмести.. за малко да ме върнат за друг ден, добре че в крайна сметка успяха да го огледат, че както трябва да лежа, така си откарах 2-3 часа в болницата права или седнала, което беше прецедент за мен. Хем ме беше страх, че толкова дълго не съм легнала, хем ми беше много хуабво да обядвам навън, защото не го бях правила от месеци.

Аз съм с контракции от 14 седмица.. дори незнаех, че толкова рано може да има. При мен обаче и серклажа допринесе за тях, защото започнаха веднаха след него.

# 738
  • Мнения: 341
Peoney , благодаря! Two Hearts Точно същото ми каза АГ за дрехите, а аз бях с един тесен клин, защото все още не съм купила такъв за бременни, каза задължително да започна да обличам по-свободни дрехи.

m-angel, честит син! Blue Heart да бъде здрав и вашата гордост! 3 дни ше минат бързо, знам какво е да гледаш през 5 минути снимките и да жадуваш момента, в който ще прегърнеш рожбата си! Вярвай ми това е най-прекрасният момент на света Hug междувременно се погрижи за гърдите, това те съветвам.
Бързо възстановяване!

Рокси, напълно е възможно телосложението да е причината. Аз също съм много слаба и буквално имах само корем. Та, матката е изложена постоянно на допир от дрехи, при всяко движение и т.н. И като е по-чувствителна така се получава. Аз започнах да имам контракции около 20 седмица и си ги имах докрая, но Слава Богу не предизвикваха промяна в шийката. Това, което мога да ти дам като съвет е да си почиваш повече, не се натоварвай и емоционално, защото това влияе. И следете шийката. Пожелавам ти да нямаш много и да си изкараш спокойно бременността Simple Smile
Може да пиеш магнезиев диаспорал на прахчета  - дават че се усвоява по-добре, а и е по-висока доза от магнерот. Аз започнах от 250мг и накрая вече пиех по 300мг сутрин и 400мг вечер. Не беше особено приятно за червата, ама в името на това всичко да е наред - търпях. Прегръщам те и кураж!

# 739
  • Мнения: 532
Марианка, честит син! Бъдете здрави, благословени и много скоро да се нагушкате! Ще чакаме включвания. ❤️❤️❤️
Аз също се нареждам към много слабите с контракции от рано. Забременях 45кг, отидох да раждам 60кг.Аг ми беше забранила да си пипам корема, да го галя, да нося стягащи ме дрехи и приемах доста магнезий до края на бременността си. Нямах проблеми с шийката, но все се притеснявах.
Меги, малката е разкошна и нежна! Малък борец! ❤️❤️❤️
Жасминче, 🤗❤️ Какъв е този чорап? 🧐
Извинявайте, ако пропускам някого... 👀

# 740
  • Мнения: X
M-angel- честит да е сина ви, много се радвам за теб и вашето семейство! Бъдете здрави и се гледайте с много обич 💙

# 741
  • Мнения: 324
M-angel, честито бебче! Бъдете много здрави и ви пожелавам прекрасни моменти заедно! Blush Ти беше една от първите съфорумки, които запомних, когато започнах да чета темата за бебеправенето и много се радвам, че най-накрая мога да ти честитя такова събитие Simple Smile

Аз започнах леко да подготвям багаж за болницата, макар да съм в началото на 8 месец. Но съм купила предимно неща за себе си, още не мога да си изчистя в главата какви дрехи трябва да купя за изписване на зимно бебче...

# 742
  • Мнения: 1 914
Благодаря за прекрасните пожелания. Да ви се връщат от сърце.
Dahlia, все още нямам идея дали съм постъпила правилно, но за изписването съм приготвила боди с къс ръкав и вариант 1: едно комплектче блуза и панталонки, вариант 2: ромпър.
За всяко си имам шапчица, чорапи и ръкавички, както и одеяло.
Сега няма официални изписвания. Ще си го облека, повия и го слагаме в кошчето.
Ще го пренесем от входа на болницата до колата с кошчето. Не вярвам да му е студено.
Понеже имам много подарени дрешки от приятелка единствено държах на изписването да е с нови. Не че не купувах и аз, но предимно следващ размер.

# 743
  • Мнения: 324
И на мен подобна комбинация ми се върти в главата, но се чудех дали и някакъв по-дебел гащеризон няма да трябва, че все пак януари си е бая студено обикновено. Сигурно ще взема за всеки случай и според ситуацията ще действам. Иначе и на мен близки ще ми дадат дрешки, но както и при теб - за изписването държа да са нови и специално за него 💙  Само остава да намеря и такива, които ми харесват, защото ми се струва, че за момчета няма толкова избор и разнообразие на пазара, предимно розови неща виждам Simple Smile

# 744
  • Мнения: 1 044
С дрешките в момента основното е с какво ще е завито бебето. Едно топло одеало и няма много голямо значение какво ще има отдолу. То и само от вратата до колата, набързо ще се случи изписването Blush

Много ми е мило като чета Dahlia и Animor, плътно след моя тест показахте и вашите, голям бебевалеж настана, а дни по-късно и Alessandra. Все си мисля, ехх можеше и аз вече да съм изминала такъв дълъг път, но нищо, малко изостанах, но и моят предстои и дано да е дълъг дълъг. Simple Smile 

Аз направих пренатест, но ми е едно такова свито ... дали не трябваше първо да отида да чуя сърдечна дейност, да видим дали всичко е ок. Преди няколко месеца в тази седмица беше А. Гадни натрапчиви мисли. Реших да вярвам и да пускам и да очаквам само добри новини. И момиченце по възможност Grinning

# 745
  • Мнения: 2 120
Чорапът започнах да го нося по препоръка и на Карагьозова, и на съдовата от НКБ. И двете ми изписаха флебодия за вените. Имам си вена отпреди, но ми се появиха и нови през бременността и д-димера беше висок през цялото време заради тях. На десния крак са ми вените. Но след раждането нося два чорапа. Компресията им е втора степен и са високи до горе. Освен това пия флебодия за тях. Трябва да пускам кръвни скоро да ги видя как са. Но лаборантката е с ковид и не знам кога ще стане.

Поздрав от една мама, която не спира разходките, и от едно бебе, което обожава да спи навън. Излязохме веднъж със слинга за по-дълга разходка и ме наболя операцията на връщане към вкъщи. Ще си го бутам в количката, с която излизаме по принцип. Със слинга сме излизали само два пъти - за чистата молитва и онзи ден, когато направих и снимката

Скрит текст:
[spoiler/]

Новите мами как сте? Колики имат ли бебчовците? Дели, Диди, как сте с двечки?

Останалите ви чакаме да пишете как са тонове, прегледи, сърчица, кой докъдето е 😊

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 11:35 от Jаsmin

# 746
  • Мнения: 666
Тикълс, кой пренатест избра и какъв пакет? За колко време ще излязат?
Игнорирай лошите мисли! И аз се чудих, но ще чакам БХС и ако има нещо притеснително тогава ще правя. Завиждам ти, че ще знаеш със сигурност пол съвсем скоро! Хайде, нека е момиченце, че да повлечеш крак и за мен!  Wink

# 747
  • Мнения: 1 781
Чери отговарям, че аз пусках същия, и си говорихме с Тикълс преди да пусне и тя.
Тя прави пренатест, смисъл на фирмата Пренатест. Prenatest.bg мисля че е сайта, заявява се онлайн. Само за Даун 600лв пакета. Другите наистина нямат смисъл изключително рядки са и на бхс недай боже се вижда ако има предпоставка да се пусне разширен пакет. Но понеже сме 35+ с тикълс за Даун може да не е така добра статистиката заради майчина и бащина възраст та е полезно да се знае със сигурност без излишна паника. Излиза за няколко работни дни. Различно, че се обработва в Германия, аз например хванах някакъв техен празник тук си беше работен ден ама се забави. Средно май 3-5 дни излиза. Hands V

# 748
  • София
  • Мнения: 7 491
И аз да рапортувам - добре сме, циркът е пълен!

Разхождаме се навън след обяд винаги когато успея да ги синхронизирам. След разходка спят като заклани, после нощем доим котките - а с едната, а с другата. И двамата с Мм сме недоспали, добре че идват майките след обяд да забъркат по някоя манджа да не умрем от глад 😂

Нощем голямата прави пауза от 6ч, малката все още огладнява на 3-4ч., така че на всеки 2ч ставам. Кърма имам като за десерт, не като за наяждане. Спрях да цедя - то няма кога - но пък ги слагам на цица преди всяко ядене откакто се понаучиха да сучат по-добре и вече пак имам напрежение в гърдите и текат - значи млякото се е увеличило. И слава богу, щот малката е киселяк, мрънка, реве, гърчи се, напъва се, иска гушкане и понякога само цица помага. Голямата е абсолютно перде и реве само ако е гладна, в останалото време се хили и даже вече гука.

Общо са вече 9 кила и са като истински бебета ❤️❤️

Стискам палци за здрави и усмихнати бебета на всички бременелки, а на мамите - железни нерви Flowers Hibiscus

# 749
  • Мнения: 1 132
И аз да си кажа и ние сме в цирка 😂
Още не излизаме много, че Даниел още е мъничък и ме е страх. Изкарвам ги на терасата да спят. Ама нощем и ние сме с пиранките при котките редовно 😁 Хубавото е, че мъжът ми ме отменя за храненето в 12 и 3, та успявам да спя малко. Иначе неродната им баба /свекървата/ е у нас до неделя, та хич да не е ни е малко по-леко. При нас голямото мързеливо и реве само за храна и колики, докато малкото е голяма пружинка и може да реве по два часа без на спре. Ама най-забавно е като писнат и двамата в хор. Тия деца такъв силен глас, че не знам как не са ни изгонили съседите вече 🤪
И положението у нас е така:

Общи условия

Активация на акаунт