Американски колеж - двадесет и първа тема

  • 52 562
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 202
Последно -да

# 46
  • Мнения: 2 298
Останала съм с впечатление, че блоковете се запазват всяка година в периода 9-11 клас. 
8 и 12 клас са си отделни блокове.

# 47
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Здрава и щастлива учебна година на децата ни!

Аз искам да попитам дали знаете има ли училището планове за закупуване на въздухопречистватели с хепа филтър за класните стаи, които да се ползват при студено време, когато няма да се стои на отворени прозорци в класните стаи.

# 48
  • Мнения: 817
В един файл който изпратиха, не знам обаче дали само на осмокласните родители, пишеше, че са закупени и монтирани системи за пречистване на въздуха.

# 49
  • София
  • Мнения: 16 202
Само там, където има климатична система - Остандър.

# 50
  • Мнения: 4
Добър ден
 .Някой може ли да сподели в Подготвителна седмица осмокласници в колко часът свършват училище?

# 51
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Добър ден
 .Някой може ли да сподели в Подготвителна седмица осмокласници в колко часът свършват училище?

Мисля, че им казват програмата, респективно часа за приключване, ден за ден.

# 52
  • Мнения: 2 529
Останала съм с впечатление, че блоковете се запазват всяка година в периода 9-11 клас. 
8 и 12 клас са си отделни блокове.

Да, така е. Моят син е в "Тангра" и вече втора година (10-и клас) е със светлосиня тениска.

# 53
  • Мнения: 2 529
Здрава и щастлива учебна година на децата ни!

Аз искам да попитам дали знаете има ли училището планове за закупуване на въздухопречистватели с хепа филтър за класните стаи, които да се ползват при студено време, когато няма да се стои на отворени прозорци в класните стаи.

Maggrat, тези въздухопречистватели нямат никакво въздействие върху вируси (според специалистите), смята се, че могат да се използват бактерицидни лампи ( UV-лампи), но само когато кабинетите са празни и след това се проветри, като проветряването си остава постоянен вариант...

# 54
  • софия
  • Мнения: 25 483
Детето каза, че вчера са им казали, че по време на летните курсове не е имало нито един заболял/положителна проба, т.е. мерките, които са взели в Колежа, според тях са добри.
Доп. Аз не съм най-убедена и леко се дразня. Според мен, без да пренабрегвам сериозността на вируса, обстановката се преекспонира. Вчера, докато чаках да приключи откриването, гледах децата - извън оградата се близо едно до друго, прегръщат се (напълно естествено), без маски са.
Първите впечатления са, че е като в Хогуордс. Трудно се били намерили двама желаещи да вземат знамето 😁

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 06:02 от zvаnchе

# 55
  • София
  • Мнения: 16 202
Питах сина ми, наистина смените на блоковте са 8, 9-11 няма, 12 клас. Но цветовете тениски са повече от три, вижте общата снимка на всички ученици на сайта.

# 56
  • Cobrs
  • Мнения: 791
kiki29, мога ли да помоля да споделиш линк. Аз разглеждах въздухопречиствателите на philips и Dikin и ми се струват добри. Идеята е да се осигури добра вентилация на помещенията през късната есен и през зимата, когато няма да са на отворени прозорци. В Германия, доколкото знам, се инвестира в добра вентилация и това има въздействие върху контрола над вируса. В тази посока е моето притеснение.

# 57
  • Мнения: 2 992
Питах сина ми, наистина смените на блоковте са 8, 9-11 няма, 12 клас. Но цветовете тениски са повече от три, вижте общата снимка на всички ученици на сайта.
......The student population of the College is divided into three distinct units:

Prep Level (all 8th graders) known as Black Eagles;
Block Levels (all students in grades 9-11) - in the Block Level students are assigned to one of six blocks: Dulo, Falcons, Flaming Tigers, Golden Lions, Magma, and Tangra. Each block is composed of approximately 88 students with an equal number of boys and girls. Also, there is equal representation from each of the three grade levels: 9, 10, and 11.
Senior level (all 12th grade students) known as Phoenix.....
за отборите ли говорите?
Всеки е с различен цвят тенска

# 58
  • софия
  • Мнения: 25 483
Как ги разпределят в блоковете?
Ето, същи Хогуордс е в Колежа Grinning

Снимките, които им правят днес и вчера, може ли да се купят? Моята мрън вече категорично ми отказва да я снимам и нямам нищо от първия учебен ден.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 12:53 от zvаnchе

# 59
  • Мнения: 2 298
Питах сина ми, наистина смените на блоковте са 8, 9-11 няма, 12 клас. Но цветовете тениски са повече от три, вижте общата снимка на всички ученици на сайта.
Така е, защото 9-11 клас са няколко блока. Но се запазват и трите години един и същи за дадено дете. + 2 цвята за 8 и 12 клас. Simple Smile

Не съм чувала за тези снимки да се продават. Единствено годишника може да се купи всяка година в края на учебната година. Много го харесваме "всички". Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт