Американски колеж - двадесет и първа тема

  • 52 601
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 038
Дъждец, според две момичета, изкарали високи точки на есето, номерът е да отговориш старателно на всички под-въпроси и разбира се, да пишеш грамотно.

# 676
  • Мнения: 44
Здравейте, в списъка с елективи не видях
 “подготовка за AP изпит”. Бихте ли ми препоръчали курс, преподаватели (физика и математика) или сайт за самоподготовка?

# 677
  • Мнения: 8 138
BoyanaH, учебниците на Baron's са много добри за самоподготовка. А учителите няма да откажат консултация по някоя тема, при нужда.

# 678
  • Мнения: 5 425
Здравейте, в списъка с елективи не видях
 “подготовка за AP изпит”. Бихте ли ми препоръчали курс, преподаватели (физика и математика) или сайт за самоподготовка?
Здравейте,
Имаше със сигурност "AP and SATII Physics's​ exam preparation" при две от учителките по Физика. Не съм сигурен, но май мернах и calculus. Имаше и мейл от колежа с изброени всички елективи.
Съжалявам, че не мога да го препратя (изтрил съм го), но може би някой друг може? Или попитайте за списъка в колежа? Или преподавателя по дадения предмет?
ПС Регистрацията​ за елективите не мина ли като срок?

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 19:20 от Ezhko

# 679
  • София
  • Мнения: 4 063
Физика има със сигурност, но май готвят A и B. За С ще трябва самостоятелно. Калкулус няма, но има Advanced Math.

# 680
  • Мнения: 44
Здравейте, в списъка с елективи не видях
 “подготовка за AP изпит”. Бихте ли ми препоръчали курс, преподаватели (физика и математика) или сайт за самоподготовка?
Здравейте,
Имаше със сигурност "AP and SATII Physics's exam preparation" при две от учителките по Физика. Не съм сигурен, но май мернах и calculus. Имаше и мейл от колежа с изброени всички елективи.
Съжалявам, че не мога да го препратя (изтрил съм го), но може би някой друг може? Или попитайте за списъка в колежа? Или преподавателят по дадения предмет?
ПС Регистрацията за елективите не мина ли като срок?
Аз  питам  за следващата учебна година. Тази година ще подготвяме НВО-то, че леко ни изненадаха с НВО= Файнъл 😉.
Aunt Ogg, Елективът “Advanced math “ не е ли насочен към подготовка за състезания?!

# 681
  • Мнения: 5 425
Аз  питам  за следващата учебна година.
Елективите се променят между годините.

# 682
  • Мнения: 2 993
Влизам да похваля АК и детето си!
Скрит текст:
И не, не е само до възпитание, защото видях промените, които настъпиха в детето ми в 9 клас.

Сутринта девойката отпътува. Имахме си притеснение, че престоят в Амстердам е кратък най-вече защото пътува с котето си. А то докато пътуват нито яде, нито пие, нито ходи по нужда от стрес и пътуването се планира винаги да не е с голяма продължителност.
Но днес полетът София - Амстердам закъсня. В Амстердам мъгла и не наваксаха, ами увеличиха закъснението .
Аз през това време щателно съм проверила, че каца на гейт Д18, а излита за Ню Йорк от гейт Е8. Двата гейта са изключително близо. Изпращам инструкции " От гейт Д тичаш , дясно , дясно. Бързай ! Тичай!Ще го хванеш"
А не е като да не са я оставяли точно на това летище.
На мен започват да ми минават всякакви ужасии през главата. Че тогава я премаршрутираха през Лондон, но от там с котки не разрешават. Че въобще за котка ти трябват достатъчно предварителни потвърждения.

В този ред на мисли я питам " До къде стигна????"

На екран излиза " Чакам един възрастен човечец"

Не отговорих. Вече ми беше ясно какво се случва. Вече стисках палци на трима: на щерката, котето и възрасния човечец. Емоциите бяха много. На гордост , на ужас.

Когато се появи "Бордват ни" вече плачех. И питах - "А как го намери възрастния човечец?"
"- Седеше зад мен и се жалваше, че полетът ни закъснява. А той не знаел английски и сигурно ще си изпусне полета за Ню Йорк. Нямаше как да го оставя"

В момента са в самолета за Ню Йорк!

Благодаря ти АК!

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 17:44 от rosss

# 683
  • Мнения: 7 162
Рос, голямата ми дъщеря завърши СМГ и би постъпила по същия начин. Flowers Hibiscus

# 684
  • София
  • Мнения: 4 063
Не съм сигурна какво точно учат в Advanced Math. Може и състезателни задачи да са. Но точно преди дни ми каза, че са измолили преподавателя да се занимават малко с калкулус. Не е целенасочено само за това, но все е помощ. Както Пенева писа, никой преподавател няма да откаже помощ за подготовка, но трябва да се поиска.

# 685
  • В офиса
  • Мнения: 4 030
611 в последния момент на последната редовна дата. Така че моето предложение изглежда реалистично, ако обявят 2 допълнителни дати. Но тези със 7-миците изгоряха.

# 686
  • Мнения: 24 528
Аз съм най-близо посочих 616 кандидата
Наградата е пълна стипендия, нали? Laughing

# 687
  • София
  • Мнения: 4 063
Или стипендия, или боза. По избор. 😀

# 688
  • Мнения: 2 529
Не съм сигурна какво точно учат в Advanced Math. Може и състезателни задачи да са. Но точно преди дни ми каза, че са измолили преподавателя да се занимават малко с калкулус...

Моят десетокласник ходеше на Advanced Math първия семестър, но се отказа за втория. Преподаваше му една млада дама с диплома от МИТ. На родителска среща ми каза, че в електива има състезатели и такива, които предпочитат research. Иначе му поръчахме на сина ми някакви учебници, които са за АР calculus.

# 689
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Нивото е доста високо на този електив. Дъщеря ми ходеше на школа по състезателна математика, за която каза, че е на нивото на електива. Нивото по математика в часовете е доста по-ниско и е хубаво това да се съобрази, за да не се шокира първоначално.

Общи условия

Активация на акаунт