Петимата тибетци – ритуали за младост, жизненост и добра форма – 4 част

  • 15 579
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 32 050
То всеки си има особености с вестибуларния.
Особено въртенето го прави бавно, много бавно.
Но пък не мисля, че ще е голяма драма ако него направиш 7 пъти,   а другите по 9,12 или 15.
За въртенето има една хватка за да не ти се вие свят. Като го приключиш събираш ръцете отпред с палците нагоре и ги издърпваш към себе си.
Ето, подточка 2 пише
Скрит текст:
На второто да те питам нещо. Това с повдигането на краката от легнало положение.
Когато го правиш не бива напрежението да ти отива в кръста.
Кръста го стягаш и използваш краката си. Тоест трябва да пренасочиш тежеста.
Както като клякаш знаеш сигурно. Не напред да натовариш кръста, а клякаш и използваш бедрата за опора и там насочваш тежестта.
Дано ме разбра.
Но щом си в началото не се притеснявай. То те изглеждат лесни, но има хора  като ги правят са им не толкова лесни. И аз бях от тях и затова даже първите три месеца по 6 съм правила. А и бях зле.

# 91
  • София
  • Мнения: 488
Елора, благодаря за насоките. Ще обърна внимание на 2-то упражнение. Не съм се замисляла и може и грешно да разпределям тежестта. Поръчала съм си книгата и ще прочета повече.

# 92
  • Мнения: 32 050
Коя книга?

# 93
  • София
  • Мнения: 488

Нали тази коментирахте?

# 94
  • Мнения: 62
Да попитам по време на цикъл ок ли е да се правят? Аз все още съм на малко бройки и не ги увеличавам, докато от всяко едно не ми стане лесно и приятно да го правя. Сега разбрах защото предните пъти съм ги започвала и спирала, тогава се стремях да стигна бройките..така както е написано.
Emsi, ако искаш, мога да ти пратя книгите на Петер Келдер и Кристофър Килам.

# 95
  • Мнения: 32 050

Нали тази коментирахте?

Не коментираме само тази.
Има много книги. Тази е нова.
Но според тази второто го правя правилно. Имам предвид часта с дишането.
Защото има много източници където се казва друго, това писах и назад.
Иначе я прочетох, ама аз сутрин имам 10 минути, нямам време за медитации и такива неща.

moonlight1, не знам за противопоказания. Аз си ги правя, може би намалям бройките. Не ми пречат.

# 96
  • София
  • Мнения: 488
moonlight, ще съм ти много благодарна. Аз имам само 1 на Джейсън Гайър.
 И аз не съм сигурна дали ще мога да медитирам сутрин. Но днес ще взема книгата и ще попрочета повече.

# 97
  • Мнения: 32 050
Аз медитирам когато мога.
А и трябва да съм сама. Понякога не винаги става.
Даже и да помоля да не ми се влиза в стаята, все едно съм казала - ела да ми прекъснеш медитацията.

# 98
  • Мнения: 62
Аз включвам и медитирането, вечер или сутрин.. и когато е по - тихо.
Тук ги качих книжките:
Кристофър Килам, Петер Келдер

# 99
  • София
  • Мнения: 488
Moonlight1, книгата на Келдер май не е качена, другата си я изтеглих.Ще чета. благодаря.
   И да споделя, че вече 23 дни съм редовна. Стигнах до 11 повторения, но вчера много ме болеше врата и се чудя, дали това  е някаква реакция? Днес е по-добре. Но май ще продължа още известно време с 11 повторения. Имах нужда от някакво сутрешно бързо раздвижване, но на Слънчевия поздрав толкова варианти срещнах, че нещо се разколебах. Тибетците ми доставят удоволствие. А иначе си правя йога 2-3 пъти седмично и се чувствам добре. Радвам се , че ви намерих.

# 100
  • Мнения: 62
А извини ме, сега би трябвало да може. Simple Smile Петер Келдер
Благодаря за споделянето. Аз малко ги прекъснах, понеже минавам през някаква настинка. Но ги продължавам.

# 101
  • София
  • Мнения: 488
А извини ме, сега би трябвало да може. Simple Smile Петер Келдер
Благодаря за споделянето. Аз малко ги прекъснах, понеже минавам през някаква настинка. Но ги продължавам.

Благодаря, дръпнах си я:hibiscus:

# 102
  • София
  • Мнения: 488
Искам да се похваля...вече 1 месец съм без пропуск всяка сутрин, но за сега по 17 повторения. Напредвам бавно, но съм доволна. Медитация обаче си правя след йогата вечер. Ще трябва да пробвам да медитирам всеки ден, но всичко с времето си.

# 103
  • Мнения: 60
Бих ли могла да помоля някой да ми прати книжките, защото не успях да ги изтегля. Сърдечно благодаря!
iana_mitrova@abv.bg

# 104
  • София
  • Мнения: 2 265
Здравейте.
И аз бих искала да помоля за книжките.
Искам да се запозная със системата и започна да правя.
Благодаря!

Честита Нова 2023 година!
Да сте живи, здрави и благополучни!

Общи условия

Активация на акаунт