Фермата сезон 6 Тема 2

  • 26 215
  • 619
  •   1
Отговори
# 105
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Дали Надка ще е първи дуелист тази седмица, а? tooth
Надето може да е всякаква, но за мандрата си е права според мен. Има ли сирене и мляко, гладни няма да останат. А да разчитат на яйца 20 човека от 20 кокошки... Може да има - за застройка на супата първоначално, да...
Ще я видим Милена, много жени са ѝ сърдити, мъжете - не знам.
Някои неща наистина бяха страшна глупост - да назначава консултант на Илиян черпака, който видимо е наясно с диетичното хранене. Диетично хранене във фермата, ш'умра! Joy Joy Joy
Всъщност много пъти съм се чудила - на хора с добре развита мускулатура не им ли е поне малко жал за нея (за мускулатурата), тя се гради с много труд и постоянство... А скапаната храна във фермата я съсипва (малко или много, според продължителността на престоя).

В предишните сезони имало ли е такива простотии за мъжете да има повече от разни храни, щото са по-едри и работят повече? Аз нямам спомен...

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 23:15 от Слънчев Ензим

# 106
  • USA
  • Мнения: 7 309
В няколко сезона жени си отстъпваха храна на мъжете,но не помня да са сервирани различни порциони храна спрямо пола.
Милена..не я харесвам,много ми е лицемерна.Иначе има дар слово и не е глупав човек.
Очаквах Митко фермер.Дори се изненадах,когато прочетох тук,че Милена е фермер.Тя пък от къде на къде..

# 107
  • София
  • Мнения: 973
Пчеларката все повече ми пада и то главоломно, грам не ми допада заедно с шефа готвач. Тея пасти...ама и Хепи Ванче ходи и раздухва, що не го прие малко по-хепи това с пастите. Аз съм съгласна, че тези, които работят по-тежка физическа работа трябва да ядат повече суха паста...тоест разделението да е на работа,но а не мъже и жени. Въпреки,  че пак ще има недоволни и недооценени като гайдаря, който беше обиден на готвача, че не го споменал сред много работещите мъже.

# 108
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да отстъпват доброволно храна жените на мъжете - това е друго. Но съм почти сигурна, че са отстъпвали основни храни, а не глезотийки като сухи пасти (то имали ли са такива неща преди).... И изобщо - сладко едва ли биха дали току-така жените на мъжете, щото работели повече. Simple Smile

# 109
  • Мнения: 15 960
Точно. Едно е например да кажат-  на обяд и вечеря за жена по 2 филии хляб, за мъж - 3, друго да издребняват за хапки суха паста.

# 110
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Разделение на мъже и жени и кой какви нужди имал, според нечие виждане, е чиста интрига. Обаче и с циврене права не се отстояват. Едно е да зададеш въпрос и да поискаш обяснение, както го направи едната след Ваня (изобщо не разпознах коя беше), а съвсем друго цивренето, тръшкането и превземките на Жанета. Мислех, че ще ми опровергае мнението от първата седмица, но явно няма да стане. Имам вече най-неприятен участник.
Шопски всяка седмица ли ще влиза? Интересни неща разказва понякога, но често нямам нерви да го чуя до край, много ми е противен този човек. И изобщо нямам намерение да се подигравам наговорен дефект, но изобщо не трябва да е работа да разказва, човек с такъв. Да пише текстовете, защото наистина изнамира интересна и слабо или никак позната информация, но друг да ги чете или разказва, пък почетно да му споменат името.
Милена с фермерството си, си мисля, че доста хора ще обърне против нея. И не само от жените.
Надя е хубаво, че я изкараха от кухнята, защото и тя не знаеше какво иска. Хем само тя да е там и никой да не ѝ се меси, хем да не ѝ дават зор, акъл, хем нямало тя да изхранва всички. Не може и двете заедно, време беше да реши, коя от противоположните страни на собствените ѝ приказки ще заеме.
Ето сега при разпределението на задачите, стана ясно, че млякото все пак е продукт, който има и могат да си набавят във фермата. Още от начало от правилата много ясно стана, че ратаите изцяло се занимават с животните. В задачата се пита, защо реално нямат мляко?

# 111
  • Мнения: 3 081
КокошКарник ... мислех,  че е кокошарник.

# 112
  • Мнения: 219
Милена обаче сега ще види откъде изгрява слънцето. На теория всичко изглежда тооолкова по-лесно, на практика обаче е друго. Не го харесвам готвача, но и тя още от първия ден му беше контра така трябва да направиш, иначе не трябва. И сега като дойде нейният ред пак жените недоволни. Нали уж знаеше как да ги нарежда нещата? Не е изобщо, ама изобщо лесно да се контролират хората . Иначе правилно се е ориентирала към дипломацията, но трябваше още да поседи, да се поогледа и хубаво да си направи стратегията, а тя се хвърли още от началото да се прави на политик, който знае как се прави и ще даде пример. Аз ако съм в никакъв случай нямаше да се натискам да съм в началото фермер- не ги познаваш тези хора и правиш погрешни решения- само негатив. А тя въпреки това голяма заявка дава, но почти съм сигурна, че няма да й се получи.

А това за пастите е тооолкова дребнаво. Големи егоисти са всички.  Голяма работа някой като изяде две хапки повече от теб- мъж, жена няма значение. Една хапчица според мен е абсолютно достатъчна да се подсладиш, а пък ако вече приритваш все ще се появи някой да сподели. Всичко друго за мен са глезотии и всеки знае, че на хората не им е необходима захар, за да съществуват.

# 113
  • Мнения: 3 081
Не е ли рано да истерясват за храна ...
Или знаят, че за да ги следи камерата , трябва да са проблемни... 
Мрачни,млади хора, тънкообидни, дребнави.

# 114
  • Мнения: 5 163
Ами не ми харесва Милена. Лицемерие, взела се е много на сериозно. И някак не ми се връзва претенцията за голяяям юрист с говорене  - шъ съ направи, шъ съ....

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
Засега само Даяна  ми харесва , пич е.
Не като онази фръцла Саня миналия сезон.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 010
Ох, мислех, че само аз не я харесвам Милена ама явно мнението е общо.
Уж искаше да има гласуване и фермера да слуша мнозинството ама еднолично взима решение срещу половината от съфермерите. За пръв път виждам такова нещо - за мъжете бира и пасти, защото работят повече, а за жените леката работа само. Намирам логика мъжете да получат по-големи порции от основната храна ама не и от глезотиите. Още повече след мрънкането на всяка жена за сладко.
А тия "мъже" как пък не им приседна да си ядат пастите докато жените се избиват около тях за сладко. В кадър видях Кустев и македонеца да лапат сладко-сладко докато слушаха разправията. Никого не показаха да е отстъпил или споделил с жена.
Милена бая ще си покаже рогата - изгони си помощника, а можеше за благодарност да го приеме да спи при нея на меко, на топло. Ако човека сам откаже - ок, ама не! Тя се самозабрави точно колкото и предния Големан. После на двете кифли как им обясняваше да се фръцкат и да правят мили очи, на това разчитала. Ами не ми е похвално това поведение, особено когато използваш някого да го прави. Абе дай на човек власт и му гледай сеира.

# 117
  • София
  • Мнения: 27 188
Бях сигурен, че ще изберат Милена вместо чичо Митко като видях кандидатурите. Но се изненадах, че толкова убедително я избраха. Дефакто нито един мъж не глаусва за Митко. Явно последния няма авторитет във Фермата и не го взимат сериозно.
Милена е коварна и хитра точно като политик. Тези герберисти на власт в момента не ми допадат като комбинация. Най-вече Милена. Не ми харесва като човек от това което съм видял до тук от нея във формата.
Женската задруга бе разрушена само за един ден. Ванчето, Мария и Надя гласуваха срещу жена фермер, а малко по-късно Милена загуби и Дана за каузата. И още ще има.
Трябваше да се заемат с мандрата, това им е най-важното нещо. Какъв кокошарник, какви пет лева.
Правилен ход бе да разкара пчеларката от кухнята. Но да назначава някаква пишман диетоложка да инспектира шеф Кустев бе наглост и ме напуши голям смях. Ще хвърчи перушина в кухнята, хаха.
Най-скандалното обаче бе как открито каза на Жанета и Антония да пърхат около мъжете и да раздават красота си. Имаме си и нещо като компаньонки във Фермата, ще ме прощавате ама...
И как може едни само да пърхат и да носат водица, а друго да се скъсват от работа? Пълно безумие и безхаберност на властта.
Ще има сериозни крамоли тази седмица.

# 118
  • Мнения: 3 081
Странно ми се стори, че Жанета и Антония не се обидиха от предложената им служба ,да повдигат духа на мъжете... Не е ли унизително според Вас? Жени на средна възраст, на които не може да се разчита за нищо ,освен да дават вода и да пърхат с мигли.

# 119
  • София
  • Мнения: 27 188
Те така ще си ги дундуркат цял сезон, а свестни хора и работяги ще излизат... Жалка работа.

Иначе как мислите, кои ще са ратаите?
Дана е почти сигурна, но кой ще е от мъжете? Имам някои съмнения за Ангел, имаха си лека закачка, до тук няма никакви конкретни задължения по новите задачи и ми намирисва на ратайство за него. Друг заподозрян ми е Илиян йогата. Той е свободен електрон и никой не му дръжи сметка за нищо, поне да му намерят някоя конкретна, ежедневна работа, която да върши.

Общи условия

Активация на акаунт