COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 5

  • 912 622
  • 22 282
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 434
Не знам какво ще става,но ако още някой не е разбрал,всички учители работят,подготвят в посока ДО.Такива са разпоредбите.
Чии са тези разпоредби? Аз до този момент не чух дори и намек да има за ДО.
Благодаря за новата тема, дано да имаме  поводи да пишем с повече оптимизъм.

# 46
  • Мнения: 2 821
Не знам какво ще става,но ако още някой не е разбрал,всички учители работят,подготвят в посока ДО.Такива са разпоредбите.

Да, защото т.нар. здравни специалисти казват, че поне месец ще мине докато почне да се разпространява вируса. И понеже никой не знае със сигурност какво ще стане, за всеки случай са инструктирани, че може още през октомври да се свърши с училището. Дано поне един срок да изкарат...Confused
Като се замисли човек щом ще поставят под карантина цели класове и учители - то през 14 дена ще е иди ми доди ми....

# 47
  • София
  • Мнения: 12 174
Тъй де, но болшинството от тийновете не са от прослойката на умните и красивите, а не трябва да се мотаят по улиците или да са оставени на самотек вкъщи, защото пак ще са по улиците.
В българското училище учат и без това половин ден, не виждам какво им пречи да се мотаят през останалото време, а и очевидно в училище чакат междучасието и отиват на пушат. Голяма полза не виждам да са на място. В чуждите училища са по цял ден, но пак над 14 могат да излизат и даже да бягат от час Wink

Иначе за проблемните социални групи навсякъде е най-тежко и при ДО, и при присъствено, но поне при присъствено другаде им осигуряват безплатен обяд и често това е единственото им хранене за деня.


Чета сега за протеста против маските, но продължавам да не разбирам. Те няма да са задължителни в клас. Какъв и проблемът? Не се заяждам, наистина не разбирам. Междучасията са кратки и не е нужно детето да ги прекарва в коридора, т.е. с маска. През останалото време са без.

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Интересно ми е нещо малко встрани от темата
Гледам има хора, които се възмущават, че двора на училището ще се заключва в някои училища. Децата щели да искат да се разхождат навън.
Как е в чужбина?
Аз имам спомен, че когато бях ученичка, поне до 7кл, никой не излизаше извън двора в учебно време. И това си беше нормално.
Личното ми мнение е, че поне в прогимназиален етап, и без пандемия би било добре да се въведе това правило.

Няма влизане и излизане. След началото на часовете порталът се заключва, ако искаш да влезеш, на домофона казваш какво- що. Децата е абсурд да излязат. Едва в горните класове на гимназията ги пускат, но в определени часове, през другото време е заключено. На двора може и да излязат, но не и по време на учебен час, има дежурен учител винаги.
По мое време, в България, винаги сме можели да излизаме и влизаме, що бягане от часове сме правили! Не знам ти кога и къде си учила.

# 49
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Ей, с тия маски значи! Всички, които сте против маските, сте за присъствено обучение, доколкото виждам. Много ми е интересно как си го представяте това присъствено обучение, ако учителите масово се натръшкат? Да, не е приятно с маска часове, но след като помага, можем поне да опитаме. Смятам също така, че това е удобен момент да се обясни на децата, що е то общество и емпатия, определено ще ни е от полза.

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се ли притеснявате за децата си с тези маски?
В Германия 13-год. ученичка е колабирала и по-късно починала в болница, като се смята, че причината за това е маската, която увеличава концетрацията на СО2.
В цяла Европа има протести срещу задължителното носене на маски в училище. В България също има утре.
Това НЕ Е вярно.
Маските не увеличават концентрацията на СО2. Има един куп изследвания за ползата от маските, ефектите им върху хората и върху разпространението на въздушно-капкови инфекции. Това много от преди Ковид.
Ако се умираше толкова лесно и бързо от увеличаване на СО2 в кръвта, на година щяха да умират милиони, страдащи от хипервентилация, заради паник атаки и цялостно паническо разтройство. Те сами по себе си са си с епидемичен характер, особено сред младите до 40 год. възраст.
А за маските е доказано, че такъв ефект нямат. Правени са тестове, много от преди това, главно защото това са маски за използване във "работна" среда - хирургичните са сред медици, н95 са в запрашена среда и така нататък.
Те са в категория, различна от дрехи и аксесоари, съответно са минали един куп клинични изпитвания и тестове.
Онзи ден ден се наложи да ходя в Пирогов, търчах из цялата болница, защото никой не знае къде е определена лаборатория. На жегите, бременна и със хипервентилация. Не си свалих маската(н95, плътно прилепваща), не припаднах. Бързах, защото не знаех дали ще може толкова късно да ми вземат кръв, но наистина обиколих на сто места, докато се намери къде е.

Съгласна съм с Хеликаза. Повече трябва да се наблегне на хигиената, да се обяснява на децата, отколкото да им се каже само "носете си маската".
От друга страна, това е работа на родителите. Ако детето е свикнало на чистота, би трябвало да е достатъчно да му се обясни, че маската става "мръсна", когато я свали и че трябва да сложи нова следващия път.
Но проблема с измиването на ръцете остава. Ако няма достатъчно места, където да се измият всички. А дезинфектантите не са най-доброто за детска кожа. Веднъж-два пъти дневно, може да се приеме(макар че и това е много) но всяко междучасие, не виждам как би могло да стане.
За какви изследвания става въпрос след като всеки може да усети затрудненото дишане?! Нали за това ги измислиха тия шлемове?! Не че предпазват, ама ема ей-така, да носиш нещо. И в линка който дадох пише за повишената концентрация на СО2.
Аз пък не бих си причинила това, с което се хвалиш, но всеки си знае.
А това в класната стая без маска, а в коридора- с, е пълно недоразумение. Някой го беше сравнил с обособен ъгъл в басейна за ходене по малка нужда.

# 51
  • Мнения: 108
Не знам какво ще става,но ако още някой не е разбрал,всички учители работят,подготвят в посока ДО.Такива са разпоредбите.
На кого са тези разпоредби? Не съм останала с такова впечатление, дайте повече подробности, за да не изоставам. На съвещанието онзи ден министъра не даде никакви насоки или разпоредби. Та то все още няма “утвърдена” единна платформа..

# 52
  • София
  • Мнения: 9 864
Благодаря, Тарталета!
Моя приятелка в Англия ми е споделяла същото.

# 53
  • Мнения: 9 276
А това в класната стая без маска, а в коридора- с, е пълно недоразумение. Някой го беше сравнил с обособен ъгъл в басейна за ходене по малка нужда.

Някой голям умник ще да е това.
Целта на това е децата да се отделят в т.н. "балони", които да не общуват помежду си. В стаята без маска е риск, абсолютно, но да речем поемаш този риск в името на малко нормалност и удобство . Същевременно се стремиш да ограничиш евентуалните щети в по-малък ареал, т.е. ако гръмне клъстър да не е цялото училище, където всички преди това са се мешали яко по коридори и къде ли не, а само няколко човека от 1 клас, или в най-лошия случай целия клас.

# 54
  • Мнения: 1 625
Шлемовете са измислени със съвсем друга функция, за съвсем различно нещо.
Шлемовете предпазват от опръскване със течности, например в хирургия, месообработване, работа в лаборатория.
Нито маските, нито шлемовете са нещо ново, което да ни изненадва. За тях си има изисквания за работа с тях, изисквания за безопасност, материали за изработка и т.н.
Все едно да отречем престилките на лекарски и лабораторен персонал, или защитните ръкавици на касапите. Отново са ЛПС, отново се използват с определена цел.
В линка, който си дала пише "според изследвания в интернет", което за мен е ЕЖК, ако няма линк. Такъв няма.
Със същата убеденост се твърдеше от някой хора в интернет, че чрез PCR тестовете се увреждат "хипоталамусовите(?) жлези" и се нарушава мозъчно кръвната бариера.Rolling Eyes
Потърсих информация за детето извън немските медии. Не можах да намеря информация.
Ако някой има линк към сериозно изследване, доказващо тезата за СО2 нека го даде.
Също, ако има линк към новината за детето от друг източник.

# 55
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Аз съм убедена, че област Благоевград ще е първата, която ще има проблем с училищата. Дори в сегашната ситуация не мисля, че е редно да започват присъствено. Имам близка роднина, която е учителка в гимназия в града. Притеснявам се, въпреки че е млада и здрава. Като цяло ситуацията изобщо не изглежда добре от доста време насам и очаквам с учениците и студентите да се влоши значително, за съжаление. Дано се решат на някакви по-строги мерки. Вчера починалата млада жена на 27г. е от града.

Мери, в последните дни никъде не намирам информация за случаите в областта. Единствено на това попаднах за деня, в който имаха 59 регистрирани случаи:

https://www.blagoevgrad.eu/nay-mnogo-novozarazeni-ot-koronavirus … evski-region.html

Най-притеснителното е, че тази бройка не се дължи на конкретно огнище.

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
За физическото е по-обяснимо, но тогава идва изобщо въпросът защо да се провеждат часове по физическо като е ясно, че при  физически натоварвания се диша по-дълбоко, но и издишаната струя е по-силна и по-надалеч и съответно се отделя повече вирусен товар. Има някаква граница, все пак. Милиони китайчета носят маски, нали?

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Едно е при работа да носиш предпазни средства и съвсем друго- в ежедневието. Маските не са предназначени за постоянна всекидневна употреба.
Момичето е починало в болницата в Карлсруе. Германците коментират, че новината отсъства от големите медии... без да се чудят защо. Има коментари и за още много случаи на припаднали деца. И мрачни прогнози за необратими мозъчни увреждания след време.

# 58
  • Мнения: 5 639
Милиони шведчета не носят.

# 59
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
За физическото е по-обяснимо, но тогава идва изобщо въпросът защо да се провеждат часове по физическо като е ясно, че при  физически натоварвания се диша по-дълбоко, но и издишаната струя е по-силна и по-надалеч и съответно се отделя повече вирусен товар. Има някаква граница, все пак. Милиони китайчета носят маски, нали?

Да, но всеки организъм реагира различно. Да не говорим, че децата не са умалени копия на възрастните.

А иначе не знам защо имат часове по физическо.

За новината за починалото момиче: четох я и аз, очакват се резултатите от аутопсията тази седмица.

Неко, какви проучвания искаш като просто няма такива? Тези дни слушах една холандка хирург, която обясняваш, че имало някакво проучване, но с пет човека някога си, и то показало леко покачване на CO2, но щом хирурзите не били умрели, значи нямало такова нещо.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 13:03 от Gabito1504

Общи условия

Активация на акаунт