COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 5

  • 916 954
  • 22 282
  •   3
Отговори
# 75
  • Мнения: 924
Не знам какво ще става,но ако още някой не е разбрал,всички учители работят,подготвят в посока ДО.Такива са разпоредбите.

Ама това съвсем не е лошо. Би значило, че поне веднъж и у нас нещо ще се направи предварително, с мисъл как ще се реагира при необходимост. А не, както сме свикнали, на юруш от днес за утре.

# 76
  • София
  • Мнения: 9 913
Междучасието е 10 мин средно. Някои са по 5 мин. Едва ли всяко междучасие децата ви ходят до тоалетна. Но дори да ходят, 5 мин с маска и 40 без.... Къде е проблемът, наистина не разбирам?
Дори може да сложите 5 маски,за всяко Междучасие по една. Плик с чисти и плик за ползвани маски.
Къде е драмата?

# 77
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Чета изключително рядко - по няколко мнения на няколко дни. Не бих могла да се вманиача до там в една тема, че всеки ден по цял ден само за това да говоря и мисля. Браво на всички, които поддържат дискусията, защото темата не е за подценяване.

Аз лично в тема номер 5 ще изразя надежда, че ще се справим все пак с тази гадост.

На всички в темата и близките им пожелавам здраве.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 14:42 от OnDiNe_

# 78
  • Мнения: 9 276
Ще се справим със сигурност, въпросът е да стигнем дотам с минимални щети.

# 79
  • Мнения: 924
В Швеция маски в училище нямат, не са и имали.

И в Швеция, и в Исландия, и в Норвегия, и в Дания, и във Финландия не се препоръчват и не са се препоръчвали маски поне в началните училище. За тези страни знам. Може и други да има. То и дистанция няма особена. В Исландия със сигурност. Хигиената, оставане у дома при симптоми единствено се препоръчват като мерка. (И дистанция между учители) Но пък гледам и в Дания, примерно, е подобно. Наели са и повече учители, за да има разделение на класовете на групи. Статия от днес:

No masks, no distancing: Schools in Denmark defy COVID-19 - with success so far
(Без маски, без дистанциране: училищата в Дания се противопоставят на COVID-19 - с успех досега)

Това би било най-добре. Но всичко това струва пари на държавата, а при нас парите се насочват към други неща.

# 80
  • Мнения: 5 658
Парите нали затова ги дават от европейската печатница, не да се крадат.

# 81
  • Мнения: 924
Когато излязат резултатите ще видим каква е причината.

Нотарис, разбирам какво  целиш. В общи линии не ти дреме особено какво се случва.

Тук защитавам дребничката теза, че малките деца до 7 клас не бива да носят маски в час. Нищо повече, нямам дете в училище. Жал ми е за дечицата.

Иначе по ред причини ми дреме много повече от на теб или други свръхфокусирани във вируса, извинете, хора в темата, но не е в моята власт да променя нещо. Много по-важни от маските за деца биха били мерки за кръчмите, за ГТ -повече автобуси и влакчета, хора за контрол на дистанцията в тях,  редовно информиране на материала по медиите що да прави и защо да го прави, пълно заплащане на родителите, които гледат малки деца поради карантина, заплащане на част от разходите на работещи, които ходят на работа с личен транспорт, локални мерки - например в Благоевградско, разни други такива неща, които няма да се случат.

Лили, стига с тия мозъчни увреждания. Дай нещо за сърдечните. За интензивните, за чувалите и за фиброзата на белите дробове. Ти друго не знаеш.

Затваряния няма никаква нужда да има, не го ли разбрахте. Пълно безумие е това.

Е, то всички сме за световния мир, но нали тук говорим за реални неща.Simple Smile
Ясно е, че държавата пари за смислени ефективни мерки няма да даде. Ще се повторя, че според мен единственото, от което би имало някакъв резултат в родните условия, е да започнат да се прилагат уж въведените глоби за нарушения на малкото ограничения, наложени в БГ. Не на хартия, а ефективно. Гарантирам, че максимум до седмица няма да има жив човек без маска в магазина или ГТ. И дори богопомазаните кръчмари рязко ще се сетят, че персоналът трябва да е с маски и да се дезинфекцират поне масите.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 781
Ами аз по принцип смятам, че има полза от маските. Но в училищна среда съм силно скептична дали ще има полза. Хигиената е под въпрос, особено за малките. Да не говорим, че винаги ще има някой неразбрал и току-виж някъде се стигне до безумието маски в час по физическо и подобни. По същия повод съм и против УВ лампите в училище. Това, което са направили в Исландия с наемане на допълнителни учители за разделяне на по-малки групи, разделяне на потоците, ако щете и влизането през прозореца са в пъти по-адекватни мерки. Съгласна съм с Нотарис като цяло. По-добре ще е да се регулират и кръчмите и т.н., но у нас това няма да срещне голям обществен отклик от ентусиазъм. Хората искат хем децата на училище, хем да ходят както по старому на кръчми и барове без правила и ограничения. Дано да може да се получи, но...ще видим.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 812
Има ли официална информация или са общи слухове, че предстои затваряне от средата на октомври включително и КПП?
Ние никога не сме имали истински локдаун и вероятно няма да имаме, но затягане на мерките ще има вероятно. В други страни вече има. Това с КПП-тата не беше нужно и първият път, не вярвам да има освен за някое огнище.

# 84
  • Мнения: 2 868
Две млади учителки са починали в Щатите от ковид преди броени дни. Едната на 28 години (умира няколко дни след диагнозата), другата на 34 (след три седмици в болница).
https://www.yahoo.com/lifestyle/school-report-card-this-week-lab … 19-195843333.html

# 85
  • Мнения: 6 551
Шлемовете са измислени със съвсем друга функция, за съвсем различно нещо.
Шлемовете предпазват от опръскване със течности, например в хирургия, месообработване, работа в лаборатория.
Нито маските, нито шлемовете са нещо ново, което да ни изненадва. За тях си има изисквания за работа с тях, изисквания за безопасност, материали за изработка и т.н.
Все едно да отречем престилките на лекарски и лабораторен персонал, или защитните ръкавици на касапите. Отново са ЛПС, отново се използват с определена цел.
В линка, който си дала пише "според изследвания в интернет", което за мен е ЕЖК, ако няма линк. Такъв няма.
Със същата убеденост се твърдеше от някой хора в интернет, че чрез PCR тестовете се увреждат "хипоталамусовите(?) жлези" и се нарушава мозъчно кръвната бариера.Rolling Eyes
Потърсих информация за детето извън немските медии. Не можах да намеря информация.
Ако някой има линк към сериозно изследване, доказващо тезата за СО2 нека го даде.
Също, ако има линк към новината за детето от друг източник.
Във статията също пише, че причината за смъртта ще се разбере най рано след 1 седмица, когато излезе резултата от аутопсията. Ама детето е починало докато носи маска и те са убедени че маската е виновна.
По тази логика, ако някой почине внезапно докато яде вафла,  то вафлата ще е виновна. 1 на 1мил. сигурно се случва. Трябва да се впише като рядък нежелателен ефект на опаковката на вафлите.
Съжалявам за детето Confused.
Но тези твърдения за маските докато не се докажат официално, няма как да ги повярвам.

# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Едно е при работа да носиш предпазни средства и съвсем друго- в ежедневието. Маските не са предназначени за постоянна всекидневна употреба.
Предпазните средства са за да те предпазват при нужда и е без значение къде.
Що се правиш на неразбрал? Не говоря за целта на предпазването, а за страничните ефекти.

Валенцето, драмата е в случая в абсурдността на мерките. В това, че много хора не търсят мотивация за тях, а чинно се примиряват с всичко, което им наложат. Това, че няма логика и последователност в действията не ги притеснява.
Аз напр. се питам защо трябва да правя тест при  прибирането ми в Австрия (в момента съм в България), след като в Австрия случаите са в пъти повече, и винаги са били.
Ей-сега гледах видео с една Laboranalytikerin в Линц от петък относно пср-тестовете - ами пълна безсмислица са, това не е скрининг тест. Прилагат се само върху болни за определяне на точната диагноза. Иначе всеки е носител на някакви вируси. Ако не бяха тия тестове, никой нямаше да подозира никаква пандемия. Или със същия успех могат да ни тестват срещу друг вирус и да обявят пандемия и срещу него.

# 87
  • Мнения: 3 740
Един благоевградски лекар, след пневмонията, вдигането на високо кръвно, което се оказало трудно за овладяване, вече вкъщи, едва ходи. Няма сили. Но е бил от невярващите.

# 88
  • Мнения: 55 081
Не спирам да се изумявам?!
Протести, че не можели да излизат учениците да пушат извън двора?
Откога е разрешено пушенето за ученици???
Не Корона, ами една бомба трябва, да се свърши тая мъка! То живот ли е това?!

# 89
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Две млади учителки са починали в Щатите от ковид преди броени дни. Едната на 28 години (умира няколко дни след диагнозата), другата на 34 (след три седмици в болница).
https://www.yahoo.com/lifestyle/school-report-card-this-week-lab … 19-195843333.html

Ужасна новина!
Аз попаднах на същата новина за трима учители, включително един мъж. Това, което ми направи впечатление, че и двете жени са със сериозно затлъстяване. Мъжът е по-възрастен, но и той е едър.

https://www.newschannel5.com/news/national/coronavirus/teacher-d … chool-year-begins
https://edition.cnn.com/2020/09/10/us/demetria-bannister-teacher … h-trnd/index.html

Общи условия

Активация на акаунт