Запитване относно наемане на апартамент.

  • 1 952
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 213
Трябва да видите описано в договора и това за чия сметка са таксите за общите части- примерно вие си плащате асаньора(защото го ползвате), но да кажем има поддръжка на градинка или друго и тя да е за сметка на наемодателя.
Или ако вие плащате-да е описано какво се включва в тази такса.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 814
наемът за този месец може да се приспадне от депозита. Може, не е като, че ще се! Комисионната е в р-р на 50% от договорената наемна цена или не по-малко от 200 евро примерно, което минимума в някои от агенциите. Не знам за какво ДДС говорите???

# 17
  • Мнения: 201
Срещала съм наемодателите, които искат при повреда на ел. уреди, това да е за сметка на наемателя. Дори и да не е по вина на наемателя. Един вид - аз съм ви дал работеща пералня, вие й берете грижата. А това че тя е на 15-20 години и ще се повреди всеки момент, не ги засяга. Така че вижте какво пише в договора за това - щети, нанесени при нормално ползване на апартамента.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 668
Срещала съм наемодателите, които искат при повреда на ел. уреди, това да е за сметка на наемателя. Дори и да не е по вина на наемателя. Един вид - аз съм ви дал работеща пералня, вие й берете грижата. А това че тя е на 15-20 години и ще се повреди всеки момент, не ги засяга. Така че вижте какво пише в договора за това - щети, нанесени при нормално ползване на апартамента.
На мен ми звучи абсурдно това искане. И не ми се вярва да го пише някъде в договор. Особено ако договорът идва от брокери.
Виж ако виновно е счупен, да, умишлено или неумишлено. Нанесена щета е точно това.
Може и да има спорни моменти, примерно копче на фурна, пералня да се разпадне. Да е бил упражнен натиск и тн.
Аз лично такъв спорен момент бих го приел за моя сметка (на наемодателя). Особено ако си познавам уреда и е стар.

# 19
  • Мнения: 201
Да, в договора не пише нищо за разлика при повреди, нанесени от наемателя, и повреди, причинени от нормално използване и износване. Всяка повреда е за сметка на наемателя. Така че и за това трябва да се внимава. Различни хора имат различни очаквания. Родителите ми го смятаха за нормално, аз не, така че може и да е разлика от поколенията...

Срещала съм наемодателите, които искат при повреда на ел. уреди, това да е за сметка на наемателя. Дори и да не е по вина на наемателя. Един вид - аз съм ви дал работеща пералня, вие й берете грижата. А това че тя е на 15-20 години и ще се повреди всеки момент, не ги засяга. Така че вижте какво пише в договора за това - щети, нанесени при нормално ползване на апартамента.
На мен ми звучи абсурдно това искане. И не ми се вярва да го пише някъде в договор. Особено ако договорът идва от брокери.
Виж ако виновно е счупен, да, умишлено или неумишлено. Нанесена щета е точно това.
Може и да има спорни моменти, примерно копче на фурна, пералня да се разпадне. Да е бил упражнен натиск и тн.
Аз лично такъв спорен момент бих го приел за моя сметка (на наемодателя). Особено ако си познавам уреда и е стар.

# 20
  • Мнения: 8 591
за съжаление трудно е да се определи от какво не работи пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт