За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 203
  • 726
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 11 044
Имам козе кашкавал, който трябва да оползотворя. В какво мога да го сложа? Не искам да е само кашкавал, а в нещо, което да прикрие специфичния му вкус.

Какво може да е?

Също търся сполучлива рецепта за крекери.

Шарени лаваш-крекери

Пържени картофени топчета

Кюфтета по Френски

Солети с кашкавал

Запечени палачинки с месна плънка

Запеканка с гъби и варени яйца

Пикантни соленки

# 211
  • Мнения: 3 055
щом те е страх от паниране,  а са ти тънички отразяни, виж Соломони-те по Лабрекс  https://pep-4o.blogspot.com/2012/10/10.html
Пеп-4о, благодаря! И аз мислех да са само с брашно /нишестето е по-добра идея/, но не бях сигурна дали няма да прегори . Всъщност на мен много ми хареса твоята рецепта за котлети, но това са си шницели и няма как да я използвам.

# 212
  • Мнения: 2 643
Благодаря Ваня! Имам цяла бяла риба, която ще готвя довечера. Моля за рецепти за фурна без сос.

# 213
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Сол, черен пипер и лимон, поливаш със зехтин и печеш до готовност.

# 214
  • Мнения: 2 643
Рибата стана много хубава, но децата не я харесаха. Остана поне 500 г - в какво мога да я сложа така, че да се изяде? Не съм правила салата с риба никога.

# 215
  • под тепетата
  • Мнения: 9 478
Сваряваш някаква паста и слагаш зеленчуци ( може и задушени) каквито обичате. Зехтин, лим.сок, подправки на вкус. От Каварна бях купила разкошна бяла риба, но я правих на фурна.

# 216
  • Мнения: 2 643
Биляна, и нашата риба е от борсата в Каварна. Много хубава, но децата не я харесаха. Те ядат 2-3 вида риби само.

# 217
  • София
  • Мнения: 1 021
Може ли един бърз въпрос - забърках половин килограм кайма с едно яйце, лук, нарязани маслинки и нарязана кисела краставичка, малко топено сирене вътре и го оформих като руло в една силиконова формичка. Сега го слагам да се пече, но се зачудих дали да го покрия с фолио или така да се пече, а  и не знам колко време да се пече?
Рецептата сама си я измислих и пробвах, но сега да видим какво ще стане...Blush

# 218
  • София
  • Мнения: 11 044
Може ли един бърз въпрос - забърках половин килограм кайма с едно яйце, лук, нарязани маслинки и нарязана кисела краставичка, малко топено сирене вътре и го оформих като руло в една силиконова формичка. Сега го слагам да се пече, но се зачудих дали да го покрия с фолио или така да се пече, а  и не знам колко време да се пече?
Рецептата сама си я измислих и пробвах, но сега да видим какво ще стане...Blush

Не е нужно да покриваш с фолио, а за печенето - около 45-50 мин.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 021
Благодаря! Ще пиша какво е станало накрая.

# 220
  • София
  • Мнения: 4 739
Дайте идея за някаква супа за дете на близо 4г
Правила съм супа топчета, пилешка, леща, крем супа...

# 221
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Зеленчукова с буквички (пастата въ форма на буквички) може.
Рибена.
Боб, пасиран.

# 222
  • София
  • Мнения: 11 044
Дайте идея за някаква супа за дете на близо 4г
Правила съм супа топчета, пилешка, леща, крем супа...

Постна крем-супа с червена леща

# 223
  • София
  • Мнения: 4 739
Скоро яде такава крем супа от леща

# 224
  • София
  • Мнения: 11 044
Нежна крем-супа от целина със сметана - тогава опитай с тази уникално вкусна и много лесна за приготвяне супа с целина, а осван това и много полезна!

Общи условия

Активация на акаунт