За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 933
  • 726
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 108
Някоя изпитана рецепта със зелен боб? Нещо по интересно от традиционната яхния ми се ще...Sunglasses
Печен зелен фасул с наденица и бобена Снежанка

# 376
  • София
  • Мнения: 10 861
Някоя изпитана рецепта със зелен боб? Нещо по интересно от традиционната яхния ми се ще...Sunglasses

Сос Гуакамоле

Богата зеленчукова яхния

# 377
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Някоя изпитана рецепта със зелен боб? Нещо по интересно от традиционната яхния ми се ще...Sunglasses
Печен зелен фасул с наденица и бобена Снежанка
Как се прави бобената Снежанка?

# 378
  • Мнения: 9 525
мацки, имам малко варена пъстърва /2 риби/, как да направя рибени кюфтета на фурна? ние не обичаме много риба и не съм правила никога.

# 379
  • Мнения: 9 108
Някоя изпитана рецепта със зелен боб? Нещо по интересно от традиционната яхния ми се ще...Sunglasses
Печен зелен фасул с наденица и бобена Снежанка
Как се прави бобената Снежанка?
Сварен и много добре от зелен боб, копър, цедено кисело мляко и чесън +съвсем малко олио ,или зехтин

# 380
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Ползвате ли уред за чистене на рибни люспи?
Какъв да търся?

# 381
  • Мнения: 22 867
Рядко чистя риба вкъщи, ММ се занимава с това, но пък след него какво чистене пада. Затова предпочитам в магазина да ми я изчистят. Иначе си купих едно пластмасово най-елементарно заради контейнерчето, поне събира люспите да не хвърчат навсякъде. Много подобно на това:
Скрит текст:

Не помня откъде точно, от сайт в нета, най-вероятно с други домакински неща. Отдавна беше. Но ги има, не са дефицит.

# 382
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Ползвате ли уред за чистене на рибни люспи?
Какъв да търся?
Аз чистя рибени люспи с белачка за картофи. Откакто го научих тук, във форума, всеки път благославям дамата, която го сподели и целия форум, че го има. Успешно чистя дори шарани.

# 383
  • Мнения: 9 525
И аз с белачка

# 384
  • Мнения: 934
Здравейте! Може ли рецепта за патешки бутчета на фурна с картофи, която да не включва мащерка, преседяване на бутчетата в хладилник, киснене и т.н.? О.к. ли е ако ги запържа малко и после ги сложа с картофите да се пекат със сол, черен пипер и масло?

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Здравейте! Може ли рецепта за патешки бутчета на фурна с картофи, която да не включва мащерка, преседяване на бутчетата в хладилник, киснене и т.н.? О.к. ли е ако ги запържа малко и после ги сложа с картофите да се пекат със сол, черен пипер и масло?
Да, ще бъде ОК.
Ако пък някой път искаш да ги направиш с ориз на фурна и имаш тенджера под налягане, можеш да ги свариш набързо в нея, и после за печенето в тавата ще използваш бульона.
Относно подправките, ползвай такива, каквито се харесват на консуматорите. Иначе се губи удоволствието от яденето, а и удоволствието от приготвянето.

# 386
  • София
  • Мнения: 11 489
Купих патешки комплект за супа. Колко време се приготвя това патешко (за първи път купувам), имам предвид трябва ли да се посвари предварително? Колкото пилешкото ли горе долу, или по-бавно става?
Благодаря Flowers Hibiscus

# 387
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Купих патешки комплект за супа. Колко време се приготвя това патешко (за първи път купувам), имам предвид трябва ли да се посвари предварително? Колкото пилешкото ли горе долу, или по-бавно става?
Благодаря Flowers Hibiscus

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/04/blog-post.html

# 388
  • Мнения: 4 211
Здравейте,от кой боб сте доволни?

# 389
  • Мнения: 269
Здравейте,от кой боб сте доволни?


https://shop.gladen.bg/product/bob-statev-byal-dobrudjanski

Страхотен е , появява се /но рядко / на промоция в Кауфланд или Фантастико.
Дебна го и когато има зареждам повече пакети.

Общи условия

Активация на акаунт