За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 912
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 709
Замразена, настъргана тиквичка ползвах за сладкиша на Люси Евтимова.

# 61
  • Мнения: 9 107
И за готвене става

# 62
  • Мнения: 12 704
Мога ли да замразя настъргана на едро и отцедена тиквичка? Ще става ли за нещо после?
Правя го редовно като имам повече през лятото, даже не отцеждам предварително. Като я оставя да се размрази и водата си се отделя, та тогава. Слагам в омлети, предполагам че и кюфтета от тиквички или супа/кремсупа ще са добре с така замразени. Може и направо нарязан копър в пакетчето да са си заедно приготвени.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, може ли да споделите рецепта за домашен шоколад, който да се доближава максимално до шоколад, а не до лешников крем и пр.

# 64
  • Мнения: 2 774
Преди два дни ММ донесе едно пакетче Ашуре, полуфабрикат. От тогава ми върви по петите и ме тормози да го правя. Някой дали може да ми преведе какво трябва да се прави? Опитах със скенера  през телефона, но не се получава
Скрит текст:

Това май е втора рецепта 🙄


Едит: намерих превод

Последна редакция: пн, 21 сеп 2020, 19:46 от polly

# 65
  • Мнения: 1 446
Може ли за мариноване на  сушени домати да се сложи и зехтин,и олио или трябва да е само едно от двете?
И освен чесънче и босилек каква друга подправка ще отива?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 486
С лют пипер става идеално Simple Smile

# 67
  • Мнения: 9 107
мащерка, риган, босилек.
Може една от двете мазнини. Ако ги държиш в хладилник, зехтинът стяга.

# 68
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Дами, моля ви кажете ми универсална пропорция за домашен крем за торта когато млякото е 1 л. примерно. Колко яйце са слагат, колко нишесте или брашно? 5 лъжици брашно /примерно/отговарят ли на 5 л. нишесте? Маслото оделно ли се разбива? Нещо не мога да му хвана цаката Sad

# 69
  • Мнения: 39 309
Има различни техники за крем за торта. При някоя рецепта яйцата се разбиват с брашното/нишестето. При други белтъците се бият на сняг отделно.
Аз бих използвала 4-5 броя яйца. А що се отнася за брашно/нишесте- може би трябва да си избереш ти пропорция според твоя вкус. Моята рецепта е без нишесте. Маслото се слага в топлия крем и се бърка, докато се разтопи. Не се разбърква с миксер.

# 70
  • София
  • Мнения: 10 856
Дами, моля ви кажете ми универсална пропорция за домашен крем за торта когато млякото е 1 л. примерно. Колко яйце са слагат, колко нишесте или брашно? 5 лъжици брашно /примерно/отговарят ли на 5 л. нишесте? Маслото оделно ли се разбива? Нещо не мога да му хвана цаката Sad

Торта от готово Панетоне с яйчен крем

# 71
  • Мнения: 296
Здравейте, в събота ще честваме рождения ден на съпругът ми. Ще правя брускети с домати, но искам и с някаква разядка да направя. Бихте ли препоръчали нещо с яйца, сирене или чеснова някоя Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 754
4-5 сварени яйца, белтъците се нарязват на ситно, жълтъците се намачкват с майонеза (може и малко горчица или хрян, черен пипер и заквасена сметана), смесват се с кашкавал, настърган на едрото ренде. Ние слагаме също нарязан зелен лук/див лук, но може и без него. Вместо с кашкавал става и с чедър или някое друго по-силно сирене, тогава не се овкусява много.

# 73
  • Мнения: 4 859
Здравейте, в събота ще честваме рождения ден на съпругът ми. Ще правя брускети с домати, но искам и с някаква разядка да направя. Бихте ли препоръчали нещо с яйца, сирене или чеснова някоя Simple Smile

-нарязани варени яйца ,шунка /пушен колбас,пресен лук на ситно,натрошено сирене и майонеза ,сол и пипер на вкус

-нарязани на кубчета варени яйца ,пушен колбас,кисели краставички ,царевица от консерва ,майонеза и крема сирене

-на Пепчо със сирене и пресен лук
  http://pep-4o.blogspot.com/2016/03/blog-post_4.html?m=1

- настъргани на ренде варени яйца (по желание кисели краставички ),майонеза ,лъжичка горчица ,сол и пипер на вкус

-домашен катък с печени чушки,има и сирене и чесън
https://www.mish-mash.recipes/2020/05/katyk-with-roasted-peppers … ?m=1   

# 74
  • Мнения: X
Сварени яйца от пъдпъдък от днес могат ли да се ядат и утре?

Общи условия

Активация на акаунт